Dorostenky TJ Turnov doma podlehly Havlíčkovu Brodu

02.03.2019 15:32:58 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovské dorostenky nastoupily v sobotu 23. února v prvním jarním utkání druhé házenkářské ligy proti soupeřkám z Havlíčkova Brodu. O favoritkách nebyly pochyby, vždyť havlíčkobrodské dorostenky přezimovaly se 17 podzimními body (9 výher, 1 remíza, 1 porážka) v tabulce na krásném druhém místě. Turnovský celek byl na místě desátém, s pouhým jedním bodem za podzimní remízu v Bělé pod Bezdězem.

TJ Turnov - Jiskra Havlíčkův Brod 23:27 (12:17)

Úvod zápasu byl opatrný a rozpačitý z obou stran. Hostující hráčky musely respektovat zákaz lepení a tak měly občas některé menší problémy s ovládáním míče. První branky padly až ve 3. minutě. Domácí hráčky byly havlíčkobrodským dorostenkám vyrovnanými soupeřkami až do 16. minuty, kdy na světelném ukazateli svítil stav 8:8. V dalších šesti minutách se podařilo pětkrát skórovat hostujícím, které se dostaly do vedení 8:13 a pětibrankový náskok udržely až do konce prvního poločasu, kdy byl stav 12:17.

Druhý poločas byl herně i střelecky hodně vyrovnaný. Turnovské dorostenky byly v této půli zápasu dokonce o jednu branku lepší, ale to bylo málo. Domácí sice nezískaly žádný bod, ale odcházely ze hřiště spokojené s podaným kolektivním výkonem. Potěšující je i skutečnost, že se do střelecké listiny zapsaly všechny turnovské hráčky, které do zápasu nastoupily. S výkonem i výsledkem byli spokojeni také domácí trenéři, kteří sice vytkli svým svěřenkyním velké množství technických chyb a neproměnění dvou trestných hodů, ale jinak chválili za snahu a bojovnost. Pochváleny nebyly jen hráčky v poli, ale také chytající brankářka - ještě starší žákyně - Martina Žmolilová.

Rozhodčí: Ledvinka, Šmahel, ŽK: 1:0, vyloučení na 2 minuty 8:3, červené karty 2:0, trestné hody 2/0 - 10/6. Sestava Turnova (branky): M. Žmolilová - B. Adamová (7), A. Svobodová (6), A. Víšková (3), Kateřina Nováková (2), E. Hanušová (1), Š. Hatašová (1), B. Honzáková (1), K. Landecká (1), Kristýna Nováková (1)

11. TJ Sokol Bělá p. B.       11    0    1    10    189:378    1

Další utkání na domácí palubovce v hale TJ ve Skálově ulici budou hrát druholigové dorostenky 9. března od 15 hodin, kdy budou hostit soupeřky z družstva HC Plzeň. O dvě hodiny později, v 17 hodin, nastoupí proti hráčkám Slavoje Tachov družstvo žen.