Dramaťáci a sboristé ze Žižkovky slavili 100. výročí republiky se seniory

22.10.2018 11:17:18 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Dramaťáci a sboristé ze Žižkovky slavili 100. výročí republiky se seniory

K 100. výročí české státnosti dramaťáci a sboristé ze Základní školy v Žižkově ulici v Turnově připravili pásmo doplněné písničkami s názvem Osudové osmičky od roku 1918 do roku 2018 v Turnově. S třičtvrtěhodinovým programem vystoupili postupně ve všech třech domech seniorů v Turnově.

Na začátku každého desetiletí sboristé zazpívali písničku, která měla pro dané období nějaký význam. Dramaťáci stručně připomněli důležité celostátní události, z Turnovska vybrali podstatné a zajímavé informace. V závěru vystoupení poděkovali babičkám a dědečkům za vše, co pro své potomky udělali. Pak na oplátku senioři zavzpomínali na mezníky svého života. Žáci slyšeli, jak dobu, kterou sami znají jen z učebnic dějepisu a z dobových dokumentů, prožívali pamětníci.

„Spokojenost byla na obou stranách. Mnozí malí i velcí se neubránili slzičkám dojetí. Všichni zúčastnění si opět uvědomili, jak potřebná jsou takováto interaktivní setkávání generací. Děkujeme paní Evě Kordové z Městské knihovny A. Marka, že nad těmito akcemi drží patronát. Děkujeme všem vystupujícím za desítky hodin práce nad rámec svých povinností, za otevřenost a vřelost, za vzornou reprezentaci naší školy," uvedla za ZŠ Žižkova Turnov Jana Kepková.

Pozvánka na oslavy 100. výročí republiky v Turnově zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vypravěči ze Žižkovky přivezli z Jičína krásná ocenění
Literáti ze Žižkovky odstartovali nový školní rok oceněním
Starosta Turnova přijal delegaci žáků ze Žižkovky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nadace Euronisa vyhlašuje otevřené kolo

Od pátku 25. června se mohou o podporu svých projektů z oblastí sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací ucházet neziskové organizace registrované na území České republiky a zároveň působící v Euroregionu Nisa, který leží na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. O příspěvek na činnosti zlepšující život různě znevýhodněných lidí mohou zažádat až do pátku 24. září 2021. V letošním roce budou podpořeny projekty v minimální výši 30 tisíc korun. Výše rozdělené částky bude známa až na podzim, po uskutečnění benefiční aukce umění plánované na 20. 11. 2021 v Oblastní galerii Liberec. Podrobné podmínky pro poskytnutí nadačních příspěvků, formulář žádosti a další informace najdou zájemci na stránkách www.euronisa.cz.

Kraj daruje peníze nemocnici na sekvenaci vzorků

Na jednání Rady Libereckého kraje zazněl záměr podpořit formou finančního daru z Krizového fondu Libereckého kraje sekvenování viru SARS-CoV-2 metodou NGS (tzv. sekvenování nové generace) v Krajské nemocnici Liberec, a to za období měsíce června 2021. „Sekvenace se již v nemocnici provádí a je velmi důležitá pro včasné vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v kraji. Zatím ale není jiným zdravotnickým zařízením než těm státním, hrazena. Podle vyjádření ministra Adama Vojtěcha na posledním jednání vlády ČR s Radou Asociace krajů ČR by měla být proplácena z prostředků zdravotního pojištění," uvedl hejtman Martin Půta. Odhadované maximální měsíční náklady na sekvenování v KNL, a. s. jsou 1,3 miliony korun. „Připravenost podílet se na financování sekvenace viru SARS-CoV-2 částkou až do výše jednoho milionu korun vyjádřila také Krajská hygienická stanice Libereckého kraje," dodal hejtman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank či dokonce policisty
Liberecký kraj opraví dva mosty ve Svijanech
Krkonošská železnice má stále svůj význam
Budova na libereckém Zlatém kříži je klenot německé novorenesance
Kraj rozdělí posedmé miliony na jídlo pro děti ve školách a školkách

Nejčtenější články

20.06.: V noci na neděli došlo k požáru katru ve Studenci
19.06.: Řidiče v Lomnici čekají omezení. Kraj tu rekonstruuje silnici
21.06.: Kriminalistické otazníky odhalil při besedě v Semilech Ondřej Krotil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT