Druhý ročník kajakářské show vyhrál Martin Himl

27.03.2012 15:12:51 | Autor: skc | Rubrika: SPORT | Obce: Krkonoše

Druhý ročník kajakářské show vyhrál Martin Himl

Skiareál v Herlíkovicích podruhé za sebou zakončil sezonu závodem pro drsňáky - Snow kajak crossem. Finálovou jízdu suverénně vyhrál Martin Himl. Trať vedla na svahu s převýšením 70 metrů a rychlost kajakářů se místy blížila 40 kilometrům v hodině.

Na trati dlouhé asi 525 metrů si letos vylámali zuby vítězové z loňska i mnohé sportovní hvězdy. Na startu se mezi 34 závodníky objevil třeba běžec na lyžích Martin Koukal, skokan na lyžích Roman Koudelka, snowboardkrosař Michal Novotný, paraglidista Jan Škrabálek, automobilový závodník a kajakář Vladislav Maroul nebo Petra Slívová, pětinásobná mistryně v paraglidingu.

Všechna zvučná jména nakonec zastínila finálová čtyřka ve složení - Tomáš Andrle, Stanislav Groh, Michal Tříska a Martin Himl, který sebral titul loňskému vítězi i tradičnímu staviteli trati Vladimíru Fořt alias Břehovi.

„Jel jsem to poprvé, byl to celkem ostrý závod a chvíli jsem měl i strach. Pak jsem to ale hodil za hlavu, začal jsem sázet na jistotu v pádlování ve stylu Rošťáků od soutoku," usmíval se těsně po dojezdu čerstvý vítěz letošního Snow Kajak Crossu Martin Himl. 

O zážitky se podělil i běžec na lyžích Martin Koukal, jehož manželka Vanda byla vyhlášena jako nejlepší ženská závodnice: „Do první zatáčky bych to přirovnal k boji o život, pak jsem do toho ale hrábnul a chtěl postoupit. Jenže jsem nestihl tréninkovou jízdu a ta mi rozhodně chyběla. Takže doufám, že to příští rok bude lepší," řekl Koukal.

Snowboardcrossař Michal Novotný postoupil až do semifinále: „Byl to skvělý den, počasí přálo a já jsem si to prostě užíval. Byla to sranda, ale prkno je prkno," uvedl ostřílený borec ve své disciplíně.

Trať vedla na svahu s převýšením 70 metrů stavělo celkem 15 lidí. Teplota, která se na sluníčku dostala až přes dvacet stupňů, komplikovala práci organizátorům, kteří museli několikrát v průběhu závodu upravovat trať a znovu testovat její bezpečnost. „Rychle odtával sníh a trať se měnila z minuty na minutu, takže jsme dělali, co jsme mohli," popsal práci organizátorů stavitel trati Vladimír Fořt. 

Snow Kajak Cross letos zpestřil DJ Flux, který celý den míchal hudební koktejl z legendární Tatrovky V3S, předělané na Jäger bar. Večerní after party patřila kapele Lety mimo.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT