Druhý ročník kajakářské show vyhrál Martin Himl

27.03.2012 15:12:51 | Autor: skc | Rubrika: SPORT | Obce: Krkonoše

Druhý ročník kajakářské show vyhrál Martin Himl

Skiareál v Herlíkovicích podruhé za sebou zakončil sezonu závodem pro drsňáky - Snow kajak crossem. Finálovou jízdu suverénně vyhrál Martin Himl. Trať vedla na svahu s převýšením 70 metrů a rychlost kajakářů se místy blížila 40 kilometrům v hodině.

Na trati dlouhé asi 525 metrů si letos vylámali zuby vítězové z loňska i mnohé sportovní hvězdy. Na startu se mezi 34 závodníky objevil třeba běžec na lyžích Martin Koukal, skokan na lyžích Roman Koudelka, snowboardkrosař Michal Novotný, paraglidista Jan Škrabálek, automobilový závodník a kajakář Vladislav Maroul nebo Petra Slívová, pětinásobná mistryně v paraglidingu.

Všechna zvučná jména nakonec zastínila finálová čtyřka ve složení - Tomáš Andrle, Stanislav Groh, Michal Tříska a Martin Himl, který sebral titul loňskému vítězi i tradičnímu staviteli trati Vladimíru Fořt alias Břehovi.

„Jel jsem to poprvé, byl to celkem ostrý závod a chvíli jsem měl i strach. Pak jsem to ale hodil za hlavu, začal jsem sázet na jistotu v pádlování ve stylu Rošťáků od soutoku," usmíval se těsně po dojezdu čerstvý vítěz letošního Snow Kajak Crossu Martin Himl. 

O zážitky se podělil i běžec na lyžích Martin Koukal, jehož manželka Vanda byla vyhlášena jako nejlepší ženská závodnice: „Do první zatáčky bych to přirovnal k boji o život, pak jsem do toho ale hrábnul a chtěl postoupit. Jenže jsem nestihl tréninkovou jízdu a ta mi rozhodně chyběla. Takže doufám, že to příští rok bude lepší," řekl Koukal.

Snowboardcrossař Michal Novotný postoupil až do semifinále: „Byl to skvělý den, počasí přálo a já jsem si to prostě užíval. Byla to sranda, ale prkno je prkno," uvedl ostřílený borec ve své disciplíně.

Trať vedla na svahu s převýšením 70 metrů stavělo celkem 15 lidí. Teplota, která se na sluníčku dostala až přes dvacet stupňů, komplikovala práci organizátorům, kteří museli několikrát v průběhu závodu upravovat trať a znovu testovat její bezpečnost. „Rychle odtával sníh a trať se měnila z minuty na minutu, takže jsme dělali, co jsme mohli," popsal práci organizátorů stavitel trati Vladimír Fořt. 

Snow Kajak Cross letos zpestřil DJ Flux, který celý den míchal hudební koktejl z legendární Tatrovky V3S, předělané na Jäger bar. Večerní after party patřila kapele Lety mimo.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kompostér na Výšince v Turnově funguje
Modrá barva opět po roce rozzáří oblohu u energetiků na severu Čech
Jarní počasí vyhnalo do turnovských ulic zametací vůz
Liberecký kraj vyhlásil veřejnou sbírku na boj proti koronaviru
Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob

Nejčtenější články

29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT