Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

12.02.2013 08:33:43 | Autor: Jiří Langer | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí,Liberecký kraj,Krkonoše

Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

Zejména kvůli přípravě dopravních projektů, na kterých se budou podílet vedle státu a města Vrchlabí také Liberecký a Královéhradecký kraj, se v pátek 8. února sešli ve Vrchlabí hejtmani obou krajů Martin Půta a Lubomír Franc spolu s náměstkem Otakarem Rumlem, vrchlabským starostou Janem Sobotkou a vedením závodu Škoda Auto.

Zejména kvůli přípravě dopravních projektů, na kterých se budou podílet vedle státu a města Vrchlabí také Liberecký a Královéhradecký kraj, se v pátek ve Vrchlabí sešli hejtmani obou krajů Martin Půta a Lubomír Franc spolu s náměstkem Otakarem Rumlem, vrchlabským starostou Janem Sobotkou a vedením závodu Škoda Auto.

Navázali tak na nedávné jednání radního pro dopravu Libereckého kraje Vladimíra Mastníka s radním Královehradeckého kraje Josefem Dvořákem, odpovědným za oblast krajských investic, o spolupráci ve věci společného projektu Modernizace silnice Horka u Staré Paky - Dolní Branná, v rámci státní dotace na akci Rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí - jih, regionální infrastruktura.

„Příjemce státní dotace na rekonstrukce přístupových pozemních komunikací v rámci rozšíření průmyslové zóny ve Vrchlabí je Královehradecký kraj. Jelikož v rámci vládního usnesení číslo  jsou k rekonstrukci navrženy i silnice na území Libereckého kraje (II/293 Horka u Staré Paky - Studenec a II/295 Studenec - hranice kraje), byla v dubnu loňského roku schválena smlouva o spolupráci, ze které mimo jiné vyplývá, že Liberecký kraj uhradí 25 % nákladů na opravy komunikací na území svého kraje," uvedl liberecký hejtman s tím, že dle investičního záměru je vyčíslen podíl Libereckého kraje na 28,7 miliónu Kč.

Silnice v okolí města tak  projdou díky rozšiřování automobilky vyrábějící převodovky nutnými rekonstrukcemi, na kterých  se do konce příštího roku na Vrchlabsku proinvestuje 700 milionů korun. Letos jsou na řadě opravy  silnice mezi Dolní Brannou a Kunčicemi a úsek spojující Horka u Staré Paky se Studencem,  na které již Královéhradecký kraj má stavební povolení.

Hejtmani si poté prohlédli novou  moderní výrobnu sedmistupňových  převodovek vrchlabské továrny Škoda Auto. Součástí setkání byla i debata nad integrovanou strategií rozvoje Krkonoš, kterého se zúčastnila také  výkonná ředitelka Svazku města a obcí Krkonoše Kamila Hlinková a ředitel KRNAP Jan Hřebačka.

Podle starosty Vrchlabí obě témata  spolu souvisejí. „Proto jsme hosty pozvali na vrchlabskou radnici a poté na pracovní oběd do Špindlerova Mlýna, kde jsme stručně strategii před exkurzí do automobilky představili," poznamenal  Jan Sobotka, zároveň  předseda Svazku obcí a měst Krkonoše.

Hlavním závěrem z jednání je podle Martina Půty shoda na tom,, že oba kraje by měly postupovat jednotně, aby se Region Krkonoše rozvinul ve prospěch života nejen místních obyvatel, ale také návštěvníků hor. „To považuji za rozumné, neboť by vše mělo směřovat  ve prospěch rozvoje cestovního ruchu v celých Krkonoších, který bude i do budoucna velmi významným pro zaměstnanost v obou krajích," doplnil hejtman. 

Projednávání Integrované strategie rozvoje regionu Krkonoše bude pokračovat 14. února ve 14 hodin opět na Zámku ve Vrchlabí. Liberecký kraj budou na zasedání zastupovat náměstkyně hejtmana pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Hana Maierová a radní pro regionální rozvoj a evropské projekty Ivana Hujerová.

Území, které tu bude  řešeno, je určeno rozlohou 41 měst a obcí, které jsou sdruženy ve Svazku Krkonoše www.svazek.krkonose.eu. Dále do daného území spadá rovněž oblast podél komunikačních os směrem k Polské republice (hraniční přechod Královec/Lubawka a Harrachov/Jakuszyce) a směrem z podhůří k Nové Pace.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasičský dětský tábor probíhal na Nebákově už podvanácté
Oblíbené informační centrum můžete podpořit v prestižní anketě
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Svět kolem nás
Xavier Baumaxa zazpívá v lomnickém klubu
Pták Loskuták se vydal na výlet po Libereckém kraji

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
11.07.: Semilské kulturní léto 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT