Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov

11.09.2020 14:29:06 | Autor: Filip Horký | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dva tituly z českého šampionátu dorostu a juniorů pro AC Turnov

Gigant dorostu a juniorstva je minulostí. Atleti AC Turnov si z Vítkovic v Ostravě odvezli tři cenné kovy, jeden rekord mistrovství a spoustu dalších skvělých výkonů. Výprava 11 turnovských talentů se určitě v republikové konkurenci neztratila.

Jako první se o medaile zasloužily chodkyně Eliška Martínková a Jana Zikmundová. Obě se představily na trati 10 kilometrů chůze. Ať jsou teprve prvním rokem juniorky, vytřely všem svým soupeřkám zrak a vybojovaly pro náš klub první dvě medaile. Eliška zvládla 25 kol stylem start - cíl, kdy jejímu rychlému kroku nedokázali konkurovat ani junioři ve spojeném závodě. V průběhu závodu udržovala tempo cca 4 min/km, které postupně stupňovala a v cíli z toho byl nový rekord mistrovství vylepšený o více jak 3 minuty! Eliška výkonem 48:27,65 překonala 15 let starý rekord Lucie Pelantové (51:37,70). Jana se vydala do boje v závěsu za juniorama a i ona se rychle dostala do náskoku od třetí závodnice, které v cíli nakonec utekla o víc jak 5 minut. Zde pak můžeme mluvit o dvojnásobném překonání rekordu mistrovství, jelikož cílem Jana prošla v čase 51:37,67 což je obrovský osobák, stříbrná medaile a o 3 setiny také pokořený čas Pelantové.

Netrvalo dlouho a titul mistra České republiky získal také Jakub Šafář ve skoku o tyči mezi dorostenci. Kuba zahájil disciplínu se svými největšími soupeři Jiřím Novotným a Jáchymem Štanclem na výšce 424 cm. Nakonec mu však největším soupeřem byl skvěle skákající Adam Havlíček z Třebíče, který se s Kubou držel až do výšky 456 cm, kde již neuspěl. Naopak Kuba tuto výšku překonal napodruhé a následně si nechal dát laťku do výšky 471 cm, což je výška o 1 cm za osobním rekordem. Prvním pokusem laťka ještě spadla, další pokus byl ovšem zdařený a Kuba předvedl, že titul mistra má oprávněně. Dále se neúspěšně pokoušel ještě o výšku 476 cm.

Těsně pod stupni vítězů skončil chodec Roman Hanyk v chůzi na 5000 metrů. Romča je prvním rokem dorostenec a mezi svými vrstevníky neměl soupeře. Na medailisty, kteří jsou o rok starší, už však nestačil. Smutnit v cíli však nemusel, čas 24:45,48 je nejen novým osobním rekordem, ale také oddílovým. Na medaili chyběla necelá minuta. Na stejné trati dorostenek si finálové 7. místo vyšlapala také Zuzana Loudová, ta prošla cílem také v osobním rekordu 32:07,49.

Na trati 100 metrů překážek dorostenek brala další bramboru také Nela Vaníčková, ta již v rozběhu naznačila obrovskou formu, když prolítla stovku plotů ve velkém osobáku 14,06 s. V rozbězích navíc zaznamenala druhý nejrychlejší čas. Ovšem finále patřilo o rok starším dívkám. Nela zde dokázala ubrat ze svého osobáku další dvě setinky na 14,04 s, o bronz ji však připravila skvěle běžící Ester Bendová. V rozběhu na stejné trati se představila také Lucie Sajdlová, která si dokázala také posunout své osobní maximum na 14,83 s, které jí stačilo na celkové 16. místo. Lucku čekala ještě trojnásobná trať s překážkami, na kterou se postavila o 5 hodin později. Zde nastoupila ve druhém rozběhu, až do poslední překážky udržovala přímé postupové druhé místo. Bohužel jí nevyšel krok a musela hodně přibrzdit, což už v cílové rovince nedokázala dohnat a i přes nový osobák, jí muselo ztracené finále zamrzet. Nakonec jí čas 44,93 s stačil na 9. místo.

Před branami finále jen těsně zaostal Michal Hanyk, jenž nastoupil do rozběhů na 800 metrů mezi juniory. Michal se představil v posledním rozběhu, kde dokončil svůj závod na 3. místě. Dva okruhy proběhl za 1:58,57. Zde mu k postupu na čas chyběly necelé 4 desetiny. Nakonec skončil celkově 10.

Adam Malý se kvalifikoval na MČR na 2000 metrů překážek, zde se mu jistě nedařilo dle svých představ, když za svým osobním rekordem zaostal o víc jak 10 sekund. Čas 6:40,38 mu nakonec vynesl 12. místo. Chuť si spravil hned následující den na trati 3000 metrů. Tady byl již útok na osobák úspěšný a stejný časový úsek co ho dělil od osobáku v sobotní večer, tak byl zde o stejný skok vylepšený až na 9:21,24. Adam dokončil tento závod na 16. místě. Po zlatu z chůze se zde představila také Eliška Martínková, která doběhla na 12. místě také v osobáku 10:42,69.

V sobotu se v rozbězích na 200 metrů představila po krátkých překážkách opět Nela, která si v prvním rozběhu doběhla pro 4. místo v čase 26,17 s. Tento čas jí vynesl 11. příčku.

Zapomenout by se nemělo také na vrhačské disciplíny. Mezi dorostenci se v disku a kouli představil Cyril Žerava. První den mistrovství Cyrila čekal vrh koulí. Na tento závod jistě nebude vzpomínat kladně. První pokus byl neměřený a nejdále se mu podařilo poslat kouli do vzdálenosti 12,95 metru, což je o více jak 1,5 metru méně než jsou jeho možnosti, za tento výkon mu patří 15. místo. Druhý den nastoupil do klece pro hod diskem a opět to byly nervy. První dva pokusy byly nezdařené a Cyril se musel zachraňovat třetím pokusem. Ten dolétl do vzdálenosti 42,85 metru a k postupu do užšího finále chyběl necelý metr. Cyril tak v disku skončil na celkovém 10. místě.

Mimo hlavní stadion probíhala soutěž v hodu kladivem juniorek. I zde měli Turnováci své želízko v ohni v podobě Barbory Velíškové. Ani Báře se nedařilo dle svých představ, po prvním měřeném pokusu 35,75 m již žádný další úspěšný nepřidala. Musela se tak spokojit se 14. místem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bára Hůlková byla v dálce jen dva centimetry od bronzové medaile
Turnovský Jakub Šafář se stal dorostenecký mistrem ve víceboji
Bára Hůlková vyhrála v Liberci sprinterský trojboj
FOTO: Maloskalský půlmaraton 2020 přilákal 55 běžců
Atletický Memoriál Ludvíka Daňka v Turnově v roce 2020 neproběhne
Shrnutí halové sezony AC Turnov 2020
Zlato pro atletky LIAZU na závěr šampionátu
Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT