Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví

13.09.2019 15:30:04 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Dvanácté zářijové odpoledne patřilo v Turnově Dnu zdraví

Před areálem turnovské nemocnice probíhala ve čtvrtek 12. září akce na podporu prevence Den zdraví, během které byl mimo jiné předán výtěžek z městského plesu Zdravotně sociálním službám.

Krajská nemocnice Liberec ve spolupráci s městem Turnov připravila kromě prohlídek nemocnice i bohatý doprovodný program na venkovních stanovištích. Hned v úvodu akce předal starosta města Turnova Tomáš Hocke šek v hodnotě 16 010 korun řediteli Zdravotně sociálních služeb panu Jaroslavu Cimbálovi. Výtěžek z městského plesu a sponzorských darů od místních firem a podnikatelů bude použit na nákup cvičebních pomůcek pro klienty organizace Zdravotně sociální služby Turnov a mezigenerační setkávání seniorů.

Den zdraví v Turnově 2019<br />Autor: Klára Preislerová „Tuto akci pořádáme proto, aby se lidé seznámili s turnovskou nemocnicí a začali vnímat zdraví jako svoji důležitou součást. A také proto, aby se zaměřili na prevenci," sdělila místostarostka Petra Houšková, která má na starosti sociální věci a Zdravé město Turnov a MA21, pod jehož hlavičkou Den zdraví proběhl.

Zájemci o prohlídky nemocnice se dostali do laboratoře, která denně zpracovává rozbory pro 150 až 200 pacientů. Dále viděli radiologické oddělení, konkrétně "Cétéčko". Počítačový tomograf značky Siemens byl uveden do ostrého provozu právě minulý rok při Dnu zdraví. Další zastávkou byly operační sály a oddělení následné péče, kde měla Eva Kordová připravenou biblioterapii.

„Venkovní stanoviště nabídla měření krevního tlaku, měření glykémie i procenta tělesného tuku na přenosném přístroji OMRON BF 300, díky kterému se dají určit potencionální kardiovaskulární rizika," řekla hlavní sestra turnovské nemocnice Eva Krejčí.

Zdravotnický personál předvedl ukázky nácviku kardiopulmonální resuscitace, prevence plochých nohou i nácvik správného držení těla. Lékaři z ortopedie prezentovali výhody operace kolena formou PSI, tedy na míru a své zastoupení tu měla i Vojenská zdravotní pojišťovna.

Den zdraví v Turnově 2019<br />Autor: Klára Preislerová „Mysleli jsme i na nejmenší, pro které Žlutá Ponorka připravila skákací hrad a Rodinné centrum Náruč lukostřelbu a tvořivé dílničky. K dispozici byly dětem balónky s logem KNL," doplnila Petra Houšková.

Celé odpoledne zpestřil kulturní doprovodný program v podání turnovské kapely Turnovanka, mažoretek Perliček a studentek Střední zdravotnické školy Turnov. Ta si na svém stanovišti připravila i ukázku historického zdravotnického materiálu. Magdalena Klížová ukázala návštěvníkům cviky na správné držení zad a protahování těla pomocí jógy. Iva Jančíková pohovořila o Nordic Walking a předvedla ukázky, jak správně chodit s holemi a čemu se vyvarovat.

Adra si připravila retro foto koutek a pódium zaplnila, v rámci módní přehlídky, pestrými retro modely. Na závěr odpoledne měl vystoupit Sebastian, avšak ze zdravotních důvodů nakonec nemohl přijet. Náhradou za něho vystoupil zpěvák Pokáč, který svými písněmi přítomné rozhýbal.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Týdne mobility a Dnů zdraví v Jilemnici
Druhý ročník Dne zdraví v Turnově patřil stravování
Jak zdravě žít a stárnout představil Den zdraví v Turnově

Ke stažení

Plakát Den zdraví v Turnově 2019

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Začíná další sezona na krkonošských loukách

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT