Dvě cenné výhry mladých turnovských volejbalistek v KP2

21.09.2020 11:02:38 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dvě cenné výhry mladých turnovských volejbalistek v KP2

Mladé kadetsko-juniorské družstvo TJ Turnov nastoupilo v sobotu 19. září k dalšímu dvojutkání v KP2 žen. Na domácí palubovce ZŠ Skálova přivítaly Turnovačky tým TJ Sokol Poniklá, který přijel v poměrně silné sestavě.

TJ Zikuda Turnov B - TJ Sokol Poniklá 3:2 (-22, 24, -24, 21, 16)

V prvním utkání byl k vidění velmi vyrovnaný volejbal. Domácí hráčky hrály v průběhu jednotlivých setů jak na houpačce. Skvělé pasáže, které byly charakterizované tvrdým útokem, velmi účinným servisem a dobrou obranou na síti, střídala hluchá místa, kdy se domácí hráčky potýkaly s malou pozorností, obranou v poli a větším množstvím nevynucených chyb. Důležité ale bylo, že se hráčky Turnova nevzdaly, dokázaly bojovat až do samého závěru a často získat koncovku na svoji stranu. Celé utkání vyvrcholilo až v dramatické a emotivně vypjaté koncovce tie-breaku, ve kterém byly nakonec šťastnější domácí hráčky, když zvítězily 18:16 a celkově 3:2 na sety.

Sestava Turnova: N - Markéta Horáková, U - Nikola Karlová, S - Tereza Stará, Denisa Franzová, B - Anna Václavů, Magdaléna Hrochová, L - Karolína Šedová, Barbora Hrdinová, střídala do pole Sára Šebková.

TJ Zikuda Turnov B - TJ Sokol Poniklá 3:1 (-14, 23, 20, 18)

V druhém utkání nezačaly domácí hráčky po prostřídání sestavy vůbec dobře. Nepozornost a velké množství chyb vedlo k útlumu a rychlé ztrátě prvního setu. V dalším setu se do toho Turnovačky postupně dostávaly a dokázaly po velkém obratu získat koncovku na svou stranu. V dalších setech si domácí hráčky velmi pomohly podáním. Po dlouhých sériích si vytvořily luxusní náskok, který kontrolovaly až do samého závěru obou posledních setů. Za necelou hodinu a půl zvítězily 3:1 a připsaly si další velmi cenné vítězství.

Sestava Turnova: N - Sára Šebková, U - Michaela Kočová, S - Tereza Stará, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, B - Anna Václavů, Nikola Karlová, L - Barbora Hrdinová a Karolína Šedová.

„Pochvalu si zaslouží celý tým. Hráčky ve věku 14 - 17 let získaly velmi cenná vítězství nad mnohem zkušenějšími hráčkami, které předvedly dobrý volejbal. Turnovský výkon se složil ze skvělých individuálních výkonů. Zároveň se ale ukázalo, že v některých činnostech se musí ještě hodně přidat. Všem holkám patří velké díky," dodal k zápasu turnovský trenér Pavel Starý.

Tyto hráčky se představili na domácí palubovce hned v neděli 20. září, kdy se v turnovské hale odehrála kvalifikace KP kadetek a juniorek, o čemž budeme informovat v dalším článku. V KP2 pak v sobotu 26. září přivítají tým VK Malá Skála. První utkání začíná v tělocvičně ZŠ Skálova v 9 hodin, druhé nejdéle v 13 hodin. Turnovští fanoušci jsou srdečně zváni!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Novém Boru ženy Turnova v KP2 jen napůl
Dobré vstupy turnovským volejbalistkám na Českou Lípu nestačily

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky
Linka bezpečí nabízí pomocnou ruku i v době koronaviru
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

22.10.: Informace z MMN obcím a veřejnosti
23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
22.10.: Palackého stezka láká na romantický výlet k jeskyním i vodní elektrárně

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT