Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy

22.09.2019 20:13:51 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy

V turnovské sportovní hale se v sobotu 21. září odehrála velká premiéra. Volejbalové družstvo turnovských kadetek nově vstoupilo do 1. ligy kadetek - druhé nejvyšší soutěži v této věkové kategorii v Česku. Soupeřkami domácích hráček bylo družstvo SK Volejbal Kolín.

TJ Zikuda Turnov C - SK Volejbal Kolín 0:3 (-14, -19, -21)

V úvodu prvního setu ranního utkání byla hra velmi vyrovnaná. Domácím se podařilo po chvilce zklidnit úvodní nervozitu a dotáhnout na 10:10. Pak ale následovalo několik nevynucených chyb a první set nakonec jasně připadl soupeři, který vyhrál 25:14. V druhém a třetím setu byl průběh velmi podobný. Domácí hráčky se více a více osmělovaly, hra se pomalu lepšila, ale určitá nesehranost a nedostatečná komunikace způsobila, že na soupeře to ještě pořád nestačilo a po setech 19:25 a 21:25 si Kolín výhrou 3:0 připsal jasné vítězství.

Sestava Turnova: M. Hrochová, S. Šebková, N. Karlová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará - libera: Š. Hrušková, V. Kubešová, střídaly: D. Franzová, K. Cihlářová.

TJ Zikuda Turnov C - SK Volejbal Kolín 1:3 (24, -15, -22, -20)

V druhém utkání se domácí hráčky velmi zlepšily a na palubovce byla k vidění velmi vyrovnaná bitva. Turnovské volejbalistky nakonec vyválčily koncovku 26:24 a vedly 1:0 na sety. Bohužel v druhé sadě přišel útlum a po vítězství 25:15 srovnal Kolín na 1:1. Tento moment naštěstí domácí hráčky nevykolejil a v třetím setu byl vidět opět hezký volejbal. Turnov dokonce po velké sérii na servisu vedl 15:8, ale hra se pak pomalu vyrovnávala a zejména špatný příjem dostal celý set opět do vyrovnané koncovky. Tam byl Kolín šťastnější a zvítězil 25:22. Ve čtvrtém setu se na obou stranách střídaly zejména krásné útočné momenty s nepovedenými servisy a chybami v poli. Turnov jich bohužel udělal více a prohraným setem 20:25 nechal všechny body soupeři, který tedy vyhrál druhé utkání 3:1.

Sestava Turnova: S. Šebková, N. Karlová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, V. Volková - libera: V. Kubešová, Š. Hrušková, střídaly: D. Franzová, K. Cihlářová M. Hrochová, K. Málková.

„Obě utkání byla z naší strany zbytečně nervózní. Je jasné, že se holky díky poctivé práci od poslední sezony opět hodně zlepšily, umíme hrát skvělý volejbal a je více a více momentů, které těší jak nás trenéry, tak celou řadu fanoušků, kteří nás dnes přišli podpořit. Ne vždy si ale na hřišti věříme. Tým je z části nově sestavený a pořád se ještě vzájemně poznáváme. Jsou momenty, kdy si dáváme zbytečně přednost a samozřejmě i herní situace, které musíme vyřešit lépe a více se jim věnovat v tréninku. Už ale nyní se těšíme na dalšího soupeře a nové výzvy!," hodnotil zápasy trenér Turnova Pavel Starý.

Turnovské kadetky mají opravdu nabitý podzimní program. Už v neděli se v turnovské hale hrál kvalifikační turnaj krajského přeboru kadetek a juniorek. Turnovský klub reprezentují dvě juniorská družstva. Liga kadetek pokračuje za týden v sobotu 28. září, kdy na domácí palubovce turnovské družstvo přivítá Meteor Praha.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT