Edda Cup Benecko 2020 aneb slušný závod u Krakonoše

12.09.2020 19:23:57 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Jilemnice

Edda Cup Benecko 2020 aneb slušný závod u Krakonoše

Edda cup, tedy nezávislé závody do vrchu, odjel o uplynulém víkendu své další letošní závody. Pořadatelé měli plné ruce práce s organizováním závodů na 2800 metrů dlouhé trati od Štepanického barona až po parkoviště u Skalky na Benecku, kde závodníci již tlumili motory.

Týden před závody Edda Cupu dostal hlavní pořadatel rozhodnutí o konání akce, protože pár nepřátel závodů se snažilo snahy organizátorů o uspořádání závodů zhatit. Závody na Benecku se stejně jako loni konaly na trati, po níž se v minulosti proháněla například Rallye Škoda, či zde pořádal závody Otakar Krámský. Oba dva dny byl na programu vždy stejný harmonogram, tedy dvě tréninkové a dvě závodní jízdy, rozdělené dvěma svozy. Od historických vozů, až po současné rychlé náčiní. Kapacita tratě činí 120 vozidel a závodilo jich převzatých po technických prohlídkách vozů celých 106.

Překvapení přivezl Otakar Krámský junior. Přivezl proti původně přihlášenému BMW také další skvost Bavorské značky, ale ukrytý v útrobách placky, či spideru italského výrobce Osella, se kterou jeho otec a Jilemničák Otakar Krámský odjezdil hodně závodů v ME do vrchu, které se letos mimochodem ani nekoná.

Edda Cup Benecko 2020<br />Autor: Vláďa Rožánek Jeho časy nebyly sice na absolutní vítězství, byla to ale výborná vzpomínka, kterou všichni dorazivší diváci pochvalně kvitovali. Kolem tratě panovala výborná atmosféra a mnozí se sami přesvědčili, že závody na Benecku mají tradici, a že sem prostě patří. Poděkování bezproblémového konání závodů patří partě SDH Horní Štěpanice pod vedením p. Zdeňka Honců, ale také vedoucího tratě pana Wohanky a hlavnímu traťovému komisaři Ejemu. Ukáznění diváci přispěli ke kvalitnímu zážitku všech zúčastněných a příští rok se snad zase na trati pod Beneckem sejdeme.

Velmi rychlé časy předváděly Mitsubishi EVO VI Tomáše Koška, či Tomáše Kučery na hranici 1:26,5 minuty, ale také Martin Jerman s nabroušeným Lamborghini Huracán, či placka Otakara Krámského jr. Mezi historiky pak zajel velmi pěkný a zároveň rekordní čas návrátilec Jiří Fígl s krásnou Audi Sport Quattro S2.

Výsledky všech honorovaných tříd naleznete zde: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky

Zdá se, že Krakonoš rychlým kolům EddaCupu na Benecku již dal sbohem a všichni, nebo téměř všichni doufáme, že se tady setkáme za rok s Vámi znovu. Benecko díky!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Edda Cup 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Edda Cup se vrací na trať mezi Štěpanicemi a Beneckem
FOTO: Z Vrchlabí na Benecko jela v extrémním vedru stovka jezdců
FOTO: Závody do vrchu z Vrchlabí na Benecko si užívali jezdci i diváci
FOTO: Automobiloví vrchaři závodili z Vrchlabí na Benecko
FOTO: Silnice na Benecko patřila závodům do vrchu
FOTO: Na Benecko zavítali automobiloví vrchaři

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT