Edda cup Benecko: U Krakonoše nejrychlejší Mitsubishi

09.09.2021 19:09:27 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Vrchlabí

Edda cup Benecko: U Krakonoše nejrychlejší Mitsubishi

Krásné počasí přivítalo jezdce i dostatek diváků na dalším díle Edda cupu, který se konal na oblíbené trati na Benecku v Krkonoších a bylo se na co dívat.

Závody automobilů do vrchu na kopci zvaném Benecko už mají letitou tradici, kdysi je zde pořádal i Krámský při MČR, pak se závody začaly jezdit zadem od Vrchlabí a nakonec se jezdci Edda cupu vrátili na trať vedoucí od odbočky na Mrklov směrem k velkému parkovišti.

Letos do poslední chvíle čekali na dokončení mostu mezi Štepanicemi a Beneckem, ale v pátek bylo vše hotovo a jezdcům byl umožněn příjezd na závody po novém asfaltovém povrchu.

I tentokrát připravil tým pana Wohanky, bývalého rallye jezdce, dobře a spokojení mohli být jak jezdci, tak i diváci, kterých se na závodech na Benecku sešlo dost.

Edda cup na Benecku 2021<br />Autor: Zdeněk Horák Nebudeme vypočítávat desítku hodnocených kategorií Edda cupu, ale připomeňme, že nejrychlejším mužem, či strojem, se stal na Benecku Tomáš Košek s Mitsubishi EVO VI z Traktorka Racing, který dokázal jet časem 1 minuty a 25 sekund, tedy pěkný mazec, druhý v absolutním pořadí jezdců a vítězem dvojkolek v kategorii E2WD se stal Martin Jerman na Lamborghini Huracán, třetím nejrychlejším a druhým ve třídě EN+2000 zajel Oscar Beneš s Fordem Fiesta.

Do desítky se pak ještě vešly Corvette ZR06 GT3 Jiřího Jupy, Škoda Pickup Davida Černého a desítku uzavíralo Lamborghini Gallardo Zdeňka Kmínka. Mimo bodované posty startovala na Benecku také mladá závodnice Tereza Machová s krásným prototypem Norma M20F, která konkurovala nejrychlejším jezdcům.

Na závěr musíme poděkovat nejen pořadatelům za bezvadný průběh obou dnů závodního víkendu, ale sponzorům a výbornému a rychlému občerstvení Landy Grill.

Kdo chce prostudovat pořadí jednotlivých jezdců, naleznete ho zde: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky/absolutni&t=177&d=2021-09-05

Doufejme, že se zase za rok s EddaCupem na závodech na Benecku zase potkáme.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Edda cup Benecko 2021 a opět po roce závody do vrchu
Edda Cup Benecko 2020 aneb slušný závod u Krakonoše
Obrazem: Edda Cup 2020 objektivem Zdeňka Horáka
Edda Cup se vrací na trať mezi Štěpanicemi a Beneckem
FOTO: Z Vrchlabí na Benecko jela v extrémním vedru stovka jezdců
FOTO: Závody do vrchu z Vrchlabí na Benecko si užívali jezdci i diváci
FOTO: Automobiloví vrchaři závodili z Vrchlabí na Benecko
FOTO: Silnice na Benecko patřila závodům do vrchu
FOTO: Na Benecko zavítali automobiloví vrchaři

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 74 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT