EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

22.05.2016 10:31:24 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti

První volnočasový EKOPark Liberec otevřel své brány veřejnosti minulou neděli. Tříhodinový bohatý program s názvem akce Jak se dělá EKOPark představil návštěvníkům jak celý park, tak ukázky většiny volnočasových aktivit, které bude od června letošního roku EKOPark provozovat.

Vstupenkou na tuto akci byl vlastní obrázek na téma Jak si představujete EKOPark. Všichni návštěvníci se mohli do celého programu aktivně zapojit. Na vyhlídkových plošinách se cvičila jóga a Thai či včetně čajového rituálu, v části venkovního workout - crossfit sportoviště probíhala ukázka létající jógy, pole dance a kruhového kondičního cvičení pod vedením profesionálního trenéra z Boot campu. Maminky s malými dětmi nejen v kočárcích se zapojily do cvičení s Baby fitness. Zájemci si mohli vyzkoušet i sebeobrannou techniku Krav maga a společně si zatančit pod vedením ILMA Agency s juniorskými mistry světa v latinskoamerických tancích.

Otevření volnočasového EKOParku Liberec<br />Autor: Archiv EKOPark Liberec Dalším doprovodným programem byly tematické ekodílníčky a vědecký workshop Věda nás baví. V romantické lesní kavárně mohli lidé ochutnat výbornou kávu i domácí limonády. V průběhu celé akce lidé ochutnávali vlastní domácí buchty a koláče a hlasovali v soutěži O nejlepší nedělní buchtu do které se mohli všichni zúčastnění zapojit.

„Tato soutěž byla zároveň ochutnávkou našich chystaných akcí týkajících se stravování. Máme připraveny různorodé programy zaměřené na: zdravé stravování (Příroda v kuchyni, Festival zdravého jídla), podporu regionálních výrobců a pěstitelů (Regionální trhy), sdílení těch nejlepších zdravých receptů (Share-snack), sezónní aktivity (Sbíráme a konzervujeme léto/podzim), začínající restaurace s nápadem (pop-up restaurant v EKOParku), workshopy o možnostech pěstování na malém prostoru (Pěstovat se dá všude, Permaculture workshop) a k dispozici bude i náš jedinečný romantický Nature restaurant v korunách stromů," popsala Event manažerka EKOParku, Anežka Horynová.

EKOPark Liberec touto akcí opět zpřístupnil své prostory veřejnosti. Pro návštěvníky však bude v letošní sezoně otevřen pouze v rámci organizovaných akcí a workshopů. „V průběhu sezony připravujeme bohatý program volnočasových aktivit v dopoledních i odpoledních časech pro různé skupiny zájemců. Věříme, že si z nabídky vybere každý, kdo bude chtít EKOPark i opakovaně navštěvovat," upřesnila projektová manažerka EKOParku, Michaela Pompová.

Více o projektu EKOPark Liberec:

Otevření volnočasového EKOParku Liberec<br />Autor: Archiv EKOPark Liberec Téměř v centru Liberce roste přírodní První volnočasový EKOPark o rozloze 10.000m2 zaměřený na ekologii, sport a aktivní odpočinek.

EKOPark nabízí svým návštěvníkům široké spektrum aktivit: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, místa pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, naučné přírodovědné stezky pro děti, obří pískoviště, interaktivní hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bukové bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso, venkovní skandinávské wellness, interaktivní javorový altánek, venkovní prostor pro lukostřelbu, kuželky a mnoho dalšího. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit - workoutové hřiště - venkovní posilovna pro procvičení celého těla.

EKOPark nabízí pod širým nebem možnost pořádání přednášek, workshopů, koncertů, divadelních představení, letních promítání, víkendových akcí, příměstských táborů, volnočasových aktivit, sportovních a vzdělávacích kurzů v přírodě.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 18 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni
Léto v Semilech 2020
Českou petici k těžbě v dole Turów projednal výbor Europarlamentu
Začaly výkopové práce v Hluboké ulici v Turnově
Židovský hřbitov v Liberci pomáhá opravit i Liberecký kraj

Nejčtenější články

12.07.: Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
13.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2020
14.07.: Hasiči zasahovali u požáru tújí blízko domu na Všeni

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT