EPPka slaví tisíc podpořených projektů za 73,5 milionu!

26.12.2018 18:29:17 | Autor: Ota Schnepp | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

EPPka slaví tisíc podpořených projektů za 73,5 milionu!

Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili tancem, chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na sklonku roku 2018 významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionu korun.

Konkrétně v Ústeckém kraji bylo podpořeno 77 projektů za celkem 5 361 073 Kč a v Libereckém kraji 38 projektů za 2 420 251 Kč. Celkem tedy jde 115 projektů za 7 781 324 koruny.

Automobil pro hospice a další neziskové organizace, nákup vybavení do dětských domovů i zařízení pro seniory, nákup defibrilátorů nebo projekty na ochranu přírody Jizerských hor - jen zlomek z celkového počtu 1000 dobročinných projektů, kterým k jejich realizaci pomohli pohybem uživatelé mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem během její tříleté existence. Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 mil. korun, museli uživatelé aplikace EPP nasportovat 3,8 mil. hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 mil. km, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule. Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.

„S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty se radost obdarovaných i nás, v nadaci, stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem," uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková. Podle ní od ledna do dnešního dne používalo aplikaci EPP a tím i pomohlo dobré věci více jak 105 000 unikátních uživatelů. „Od 1. května 2015 přidělilo body za svou pohybovou aktivitu 391 585 lidí. Nejvíce bodů pro dobročinné projekty bylo podpořeno chůzí, během, cyklistikou a turistikou."

„Velice si vážím všech malých i velkých sportovců, kteří se rozhodli svůj pohyb převést i na dobrý skutek. I díky podpoře ze strany Nadace ČEZ jsme za poslední čtyři roky pomohli s obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách, záchranou vysychajícího rašeliniště na Nové louce nebo výsadbou tisíců sazenic dubů, buků a jedlí, což vede k druhově rozmanitějším a tedy zdravějším lesům. Celkově jsme obdrželi již 200 tisíc korun na ochranu a obnovu přírody, ve které žijeme a kde řada lidí i sportuje, z čehož mám velikou radost," říká Ondřej Petrovský, ředitel Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody, kterou Nadace ČEZ podpořila díky aplikaci EPP za poslední roky již čtyřikrát.

Zlepšení životního prostředí v podobě nové lipové aleje se díky nejrůznějšímu pohybu dočkali například i obyvatelé Kadaně. Před tamní základní školou a mateřinkou ve Školní ulici bylo posledních stávajících osm lip odborně ošetřeno a následně doplněno o patnáct nových vzrostlých stromů stejného druhu. „Jsme rádi, že jsme u Nadace ČEZ získali finanční prostředky, a to díky všem obyvatelům Kadaně, kteří se aktivně zapojili do sbírání bodů prostřednictvím mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Šlo jim to až neuvěřitelně rychle, potřebné body přeměněných pak na 105 tisíc korun se podařilo nasbírat prakticky během necelých dvou dnů," kvitoval starosta Jiří Kulhánek.

Mobilní aplikace EPP- Pomáhej pohybem zaznamenává pohyb uživatele (například tanec, chůzi, běh, jízdu na kole, lyžování, ale třeba i jeho interiérové aktivity). Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz. Neziskové organizace mají možnost dostat svůj projekt do aplikace vyplněním žádosti o nadační příspěvek v rámci jednoho z grantových řízení dle povahy projektu.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství
Příběh obnovy: Bičíkův statek v Příšovicích

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT