Festival Básníci ticha se vrací před turnovskou Střelnici

30.08.2016 21:45:50 | Autor: Adéla Beranová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Festival Básníci ticha se vrací před turnovskou Střelnici

Letošní ročník Básníků ticha se bude konat první sobotu v září a v jeho rámci vystoupí před KC Střelnice Turnov velká jména nezávislé hudební scény. Zahrají kapely Houpací koně, Už jsme doma či Zrní. Básníci ticha v Turnově představují parádní závěr letošního koncertního léta.

Houpací koně hráli v divokých porevolučních začátcích jednoduché rockové písničky s českými texty. Od té doby se kromě pravidelného klubového hraní objevují i na velkých letních festivalech. V roce 2013 jim vyšlo nové album Everest, které se dočkalo kromě mediální odezvy také nominací na hudební ceny Vinyla, Apollo a Anděl.

Hudba kapely Už jsme doma je od počátku punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Jejich živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. V roce 2015 oslavila kapela své 30. výročí vydáním alba Tři křížky.

Skupina Ty Syčáci vznikla z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem. Během své činnosti doprovázeli Ty Syčáci i třeba několik němých filmů z počátku 20. století.

Kapela Zrní je koncertní špičkou, která vyprodává kluby a bývá součastí největších festivalů v zemi. Jejich projev je stejný jako jejich muzika. Osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Ačkoliv zpívají česky, jsou světoví. Nevíte-li, co hrají, představte si bohémské housle plné něhy, tklivosti i dravosti, přidejte k tomu hravou kytaru, která zraje k dokonalosti, analytickou basu pulsující srdcem, která spolu s naléhavými bicími tvoří ideální pár a klukovsky jasný sebejistý hlas s projevem tak trochu psychadelického vizionáře.

Když sundá písničkář Kittc Hen svoji nezaměnitelnou černou masku, vykoukne sympatický zrzek Jakub König, frontman dnes již neexistující skupiny Obří broskev. Mnozí ho znají i jako komiksového kreslíře Cannyho. Jakub sedí na mnoha židlích, v posledních letech je však nejaktivnější a nejrespektovanější jeho sesle v kuchyni, kde míchá a produkuje hudbu. Kittchenova deska Radio (2013), oceněná v březnu žánrovým Andělem za alternativu, je magickým záznamem hledání temných zvuků naší každodennosti a vlastního podvědomí.

Hudební festival Básníci ticha - sobota 3. září od 16 hodin před KC Střelnice.
Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 290 Kč, studenti 125 Kč, děti do 15 let zdarma

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Prázdninové hudební léto v Pojizeří - přehled proběhlých akcí

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT