Festival Básníci ticha se vrací před turnovskou Střelnici

30.08.2016 21:45:50 | Autor: Adéla Beranová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Festival Básníci ticha se vrací před turnovskou Střelnici

Letošní ročník Básníků ticha se bude konat první sobotu v září a v jeho rámci vystoupí před KC Střelnice Turnov velká jména nezávislé hudební scény. Zahrají kapely Houpací koně, Už jsme doma či Zrní. Básníci ticha v Turnově představují parádní závěr letošního koncertního léta.

Houpací koně hráli v divokých porevolučních začátcích jednoduché rockové písničky s českými texty. Od té doby se kromě pravidelného klubového hraní objevují i na velkých letních festivalech. V roce 2013 jim vyšlo nové album Everest, které se dočkalo kromě mediální odezvy také nominací na hudební ceny Vinyla, Apollo a Anděl.

Hudba kapely Už jsme doma je od počátku punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Jejich živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. V roce 2015 oslavila kapela své 30. výročí vydáním alba Tři křížky.

Skupina Ty Syčáci vznikla z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem. Během své činnosti doprovázeli Ty Syčáci i třeba několik němých filmů z počátku 20. století.

Kapela Zrní je koncertní špičkou, která vyprodává kluby a bývá součastí největších festivalů v zemi. Jejich projev je stejný jako jejich muzika. Osobitý, hypnotický, hutný, energický, uvěřitelný. Ačkoliv zpívají česky, jsou světoví. Nevíte-li, co hrají, představte si bohémské housle plné něhy, tklivosti i dravosti, přidejte k tomu hravou kytaru, která zraje k dokonalosti, analytickou basu pulsující srdcem, která spolu s naléhavými bicími tvoří ideální pár a klukovsky jasný sebejistý hlas s projevem tak trochu psychadelického vizionáře.

Když sundá písničkář Kittc Hen svoji nezaměnitelnou černou masku, vykoukne sympatický zrzek Jakub König, frontman dnes již neexistující skupiny Obří broskev. Mnozí ho znají i jako komiksového kreslíře Cannyho. Jakub sedí na mnoha židlích, v posledních letech je však nejaktivnější a nejrespektovanější jeho sesle v kuchyni, kde míchá a produkuje hudbu. Kittchenova deska Radio (2013), oceněná v březnu žánrovým Andělem za alternativu, je magickým záznamem hledání temných zvuků naší každodennosti a vlastního podvědomí.

Hudební festival Básníci ticha - sobota 3. září od 16 hodin před KC Střelnice.
Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 290 Kč, studenti 125 Kč, děti do 15 let zdarma

Zářijový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Prázdninové hudební léto v Pojizeří - přehled proběhlých akcí

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT