Festival Dech hor potřetí v Jilemnici

22.11.2018 10:39:54 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Festival Dech hor potřetí v Jilemnici

Horolezecký a cestovatelský festival Dech hor 24. a 25. listopadu ve Společenském domě Jilm v Jilemnici láká na setkání se špičkovými horolezci a cestovateli v čele s Markem Holečkem a Radkem Grohem.

Zakladatelem a organizátorem celého festivalu je houslista, dobrodruh a spoluautor filmu Krkonoše Viktor Kuna, který festival pořádá společně s městem Jilemnice. „Festival je určen všem milovníkům dalekých cest, horolezectví a hlavně přírody," říká Viktor Kuna.

Po celý listopadový víkend se návštěvníci festivalu mohou těšit na přednášky z expedic, mimořádné filmy a lezecké workshopy a kurzy. Jedním z hlavních hostů Dechu hor je horolezec Marek Holeček, který na festival zavítá se svou přednáškou Dotknout se nebe... a bude vyprávět o čtyřech extrémních horolezeckých expedicích s přirovnáním „12 měsíců úpisu s ďáblem". Manželé Tylovi se s návštěvníky zase podělí o své zážitky z eskymácké velrybí zabíjačky, ze žranice ledních medvědů a přechodu nejsevernějšího pohoří světa. O úspěšném letošním výstupu na osmitisícovku pak bude vyprávět horolezec Radek Groh. Nebudou ale chybět ani cestovatelské příběhy z Austrálie, Pamíru, Nového Zélandu nebo Pamíru Alaje.

O žranici ledních medvědů budou mimo jiné vyprávět manželé Tylovi<br />Autor: Archiv Dech hor Neobyčejný zážitek slibuje příběh o osudu dnešního Černobylu po jaderné havárii. Promítání filmu Černobyl 2016 obohatí živým komentářem sám autor Ondřej Gojda. „Mimořádným hostem festivalu bude i ředitel Krkonošského muzea Jan Luštinec, který si tentokrát pro návštěvníky připravil besedu na téma Legenda Krakonoš - duch hor," prozradila starostka Jana Čechová. Součástí festivalu je také promítání expedičních, horolezeckých a dokumentárních filmů. „Ve spolupráci s Národním filmovým archivem uvedeme cestopisný film Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z roku 1952 Afrika - Z Maroka na Kilimandžáro nebo nádherný a přitom alarmující film A Plastic ocean s českými titulky," prozradil Viktor Kuna.

Dech hor nabízí kromě atraktivního programu také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory. Ti zaplatí pouze 50 % z ceny běžného vstupného, která je na oba dva dny 250 Kč, na jeden den pak 160 Kč. Novinkou festivalu je také možnost hlídání dětí v Dětském koutku. Podrobné informace o programu a celém festivalu naleznete na adrese: www.dechhor.cz.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Přednáška na festivalu: Jan Luštinec pohovoří o 130 letech turistiky v Krkonoších 

Listopadová nabídka Kina 70 Jilemnice

Cestovatelský festival Dech hor míří do Jitřenky

Viktor Kuna o Dechu hor: Myšlenky na festival mi běží hlavou pořád

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kurz Sherlock v Jilemnici naučí seniory rozumět internetu a médiím
Turnovské kadetky v Hronově prohrály dva tie-breaky
Závody Běhu republiky nejen v Lomnici nad Popelkou
Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo
Kahovec a Sodoma zazpívají na společném koncertě v Jablonečku

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT