Festival Dech hor potřetí v Jilemnici

22.11.2018 10:39:54 | Autor: Jana Mičkalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Jilemnice

Festival Dech hor potřetí v Jilemnici

Horolezecký a cestovatelský festival Dech hor 24. a 25. listopadu ve Společenském domě Jilm v Jilemnici láká na setkání se špičkovými horolezci a cestovateli v čele s Markem Holečkem a Radkem Grohem.

Zakladatelem a organizátorem celého festivalu je houslista, dobrodruh a spoluautor filmu Krkonoše Viktor Kuna, který festival pořádá společně s městem Jilemnice. „Festival je určen všem milovníkům dalekých cest, horolezectví a hlavně přírody," říká Viktor Kuna.

Po celý listopadový víkend se návštěvníci festivalu mohou těšit na přednášky z expedic, mimořádné filmy a lezecké workshopy a kurzy. Jedním z hlavních hostů Dechu hor je horolezec Marek Holeček, který na festival zavítá se svou přednáškou Dotknout se nebe... a bude vyprávět o čtyřech extrémních horolezeckých expedicích s přirovnáním „12 měsíců úpisu s ďáblem". Manželé Tylovi se s návštěvníky zase podělí o své zážitky z eskymácké velrybí zabíjačky, ze žranice ledních medvědů a přechodu nejsevernějšího pohoří světa. O úspěšném letošním výstupu na osmitisícovku pak bude vyprávět horolezec Radek Groh. Nebudou ale chybět ani cestovatelské příběhy z Austrálie, Pamíru, Nového Zélandu nebo Pamíru Alaje.

O žranici ledních medvědů budou mimo jiné vyprávět manželé Tylovi<br />Autor: Archiv Dech hor Neobyčejný zážitek slibuje příběh o osudu dnešního Černobylu po jaderné havárii. Promítání filmu Černobyl 2016 obohatí živým komentářem sám autor Ondřej Gojda. „Mimořádným hostem festivalu bude i ředitel Krkonošského muzea Jan Luštinec, který si tentokrát pro návštěvníky připravil besedu na téma Legenda Krakonoš - duch hor," prozradila starostka Jana Čechová. Součástí festivalu je také promítání expedičních, horolezeckých a dokumentárních filmů. „Ve spolupráci s Národním filmovým archivem uvedeme cestopisný film Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z roku 1952 Afrika - Z Maroka na Kilimandžáro nebo nádherný a přitom alarmující film A Plastic ocean s českými titulky," prozradil Viktor Kuna.

Dech hor nabízí kromě atraktivního programu také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory. Ti zaplatí pouze 50 % z ceny běžného vstupného, která je na oba dva dny 250 Kč, na jeden den pak 160 Kč. Novinkou festivalu je také možnost hlídání dětí v Dětském koutku. Podrobné informace o programu a celém festivalu naleznete na adrese: www.dechhor.cz.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o aktuálním víkendu

Přednáška na festivalu: Jan Luštinec pohovoří o 130 letech turistiky v Krkonoších 

Listopadová nabídka Kina 70 Jilemnice

Cestovatelský festival Dech hor míří do Jitřenky

Viktor Kuna o Dechu hor: Myšlenky na festival mi běží hlavou pořád

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT