Festival Den poezie proběhne i v Libereckém kraji

18.11.2019 07:17:46 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Festival Den poezie proběhne i v Libereckém kraji

Tradiční oslavou básní, básnířek a básníků je od roku 1999 Den poezie. Dva týdny plné kultury se odehrávají pravidelně v období výročí narození významného romantického básníka K. H. Máchy, které připadá na 16. listopad, ve více než padesáti městech celé České republiky. Připojuje se i Liberecký kraj.

Součástí programu jsou autorská čtení, divadelní představení, happeningy, výstavy, pořady pro děti a rodiče a mnoho dalšího. Knihovny, literární skupiny, školy, jednotlivci, zahraniční kulturní instituce - všichni se scházejí, aby četli, psali a užívali si poezii.

„Poezie má proti beletrii mnohem menší prostor na vyjádření. Klade velký nárok na obrazotvornost autora a na schopnost v tomto krátkém literárním útvaru vyjádřit myšlenku. Je to velmi náročná literární disciplína, samozřejmě i pro čtenáře," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje

V Libereckém kraji se do dnů poezie zapojila Základní škola K. H. Máchy v Doksech, kde se 22. listopadu uskuteční během výuky akce nazvaná Básnění.

V Liberci se pak uskuteční po dva večery festival Literární pozdravy. 22. listopadu se představí v Kulturním a společenském centru Lidové sady soubor Divadlo Vydýcháno ze Základní umělecké školy v Liberci s představením Příběhy z konce předměstí, dále skupina improvizovaného divadla Imjoy, slam poetrista vystupující pod jménem pan Fenek a fyzický básník Petr Váša.

Druhý večer, 23. listopadu, pak v kině Varšava budou předčítat Jana Sokolová, Jiří Kočí, Kamil Bouška a Miroslav Pech.

Krajská vědecká knihovna si na 21. listopad připravila autorské čtení třech libereckých básníků pod názvem Tři generace. Tři výpovědi. Tři poetiky. Publiku se představí Lucie Loumová, Martin Trdla a Ivan Stupčuk. Konferování se neujme nikdo menší, než samotný tiskový mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla, takto básníkův bratr.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace

Na ZŠ Skálova Turnov se budou připravovat k obraně státu

Ve středu 22. ledna se od 8.45 do 12.30 hodin na ZŠ Skálova, Turnov, Skálova 600, uskuteční projekt Ministerstva obrany na podporu vzdělávání Příprava občanů k obraně státu (POKOS). Akci organizuje odbor komunikace MO ve spolupráci s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany. Žáci se v rámci programu dozvědí informace o AČR, čeká je přednáška o zahraničních misích a v praktických ukázkách si vyzkouší, jak poskytovat první pomoc nebo co dělat při úniku chemických látek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zlodějka kradla peněženky pacientkám v nemocničních pokojích
Do Krkonoš se sjeli kynologové z celé republiky
Pod novou taktovkou opět bodový zisk pro turnovské volejbalisty
Finanční úřady rozšířily úřední hodiny pro podání daňového přiznání
Krkonošští starostové apelují ke změně návrhu stavebního zákona

Nejčtenější články

19.01.: Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT