Filmový víkend ČSFD.cz v Turnově navštívilo patnáct set lidí

11.08.2015 15:30:55 | Autor: Adéla Ištvánková | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Filmový víkend ČSFD.cz v Turnově navštívilo patnáct set lidí

O víkendu se v turnovském letním kině konal zatím historicky nejúspěšnější Filmový víkend ČSFD.cz. Již čtvrtý ročník akce přilákal dohromady zhruba patnáct set lidí, letos nad akcí navíc poprvé převzal záštitu starosta města Tomáš Hocke. Dvoudenní filmový maraton navštívili diváci nejen z celé České republiky, ale i ze Slovenska a dalších okolních států.

„Jsem rád, že se nám daří vytvořit tak skvělou atmosféru, nikdy dřív jsem takhle plné letní kino neviděl," podotýká dramaturg turnovského kina Adam Švancar. První noc filmového víkendu se promítaly filmy Kingsman: Tajná služba, Špión a Jurský svět. „Mě nejvíc překvapila komedie Špión s Melissou McCarthy, normálně ji nemám ráda, ale u tohohle jsem se vážně pobavila," hodnotila jedna z divaček.

Druhá noc pak měla podtitul „šílená" a diváci sledovali filmy Šílený Max: Zběsilá cesta, Vincentův svět a Méďa 2. Jasným favoritem večera se stal první zmiňovaný, ale návštěvníci se vesměs pobavili u všech. „Já předtím neviděl Vincentův svět, takže jsem rád, že byl na programu," dodal další z návštěvníků.

Koloběžky jsou věčné

Filmový víkend ČSFD.cz v turnovském letním kině<br />Autor: Archív KC Střelnice Turnov V sobotu odpoledne byl navíc pro zájemce nachystaný sportovní doprovodný program. Na koloběžkách z Dolánek u Turnova vyrazilo i přes horké letní počasí zhruba sto lidí směrem na Malou Skálu. Tam si mohli vyzkoušet překážky v lanovém centru a zpět se vydat po Jizeře na lodích. Program byl navíc připravený jak jinak než ve filmovém duchu, překážky měly špiónské názvy.

„Kdo zvládl všech pět disciplín, mohl odevzdat orazítkovaný lístek a zařadit se do slosování o velkého plyšového Méďu," vysvětlil Švancar. „Sešlo se nám dohromady pětatřicet lístků a dva šťastlivci s medvědy opravdu odešli," dodal.

„Díky za skvělou akci, s nápoji za férovou cenu a chutným občerstvením," napsal Miroslav Koudis, jeden z mnoha spokojených návštěvníků. Tak tedy zase za rok touto dobou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Letní zámecké kino oživí srpnovou filmovou nabídku v Lomnici
Největší filmová akce léta se chystá v Turnově
U KC Golf začne v Semilech promítat letní kino

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT