Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

17.10.2014 18:32:55 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Martinice,Železný Brod,Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří

Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

Pro zahrádkáře sice nastává podzim, ale silničářům Krajské správy silnic LK stavební sezona zdaleka nekončí. Mezi opravovanými mosty jsou aktuálně u Návarova (na snímku), v Tanvaldu, ve Vítkovicích, u Martinic i v Jablonci nad Nisou.

Rekonstrukce některých silnic a mostů Libereckého kraje financované z programu ROP - NUTS II Severovýchod jsou zdárně dokončeny, jiné finišují. Další stavebně přecházejí do dalšího roku. „Přestože stavební firmy postupují dle harmonogramů, snaha všech směřuje k dokončení vybraných dotačních staveb v předstihu, aby silničáři mohli s příchodem sněhu vyrazit s pluhy a umožnit tak řidičům průjezd naším zasněženým krajem," zdůraznil radní pro dopravu Vladimír Mastník.

O stavbách ROP, které byly v letošním roce zdárně dokončeny, Liberecký kraj v tisku průběžně informoval. Podle ředitelství KSS LK se jednalo například o novou okružní křižovatku v ulici České Mládeže v Liberci, dokončení poslední části rekonstrukcí silnic v majetku Libereckého kraje v Krompachu na Českolipsku či před měsícem dokončení rozsáhlé modernizace průtahu Mimoní.

Finišují práce v Tanvaldu

„Nyní finišují práce v Tanvaldu v ulicích Nemocniční a Pod Špičákem, které by do konce letošního roku měly být ukončeny. Tím bude stavebně uzavřeno 19. a 29. kolo staveb financovaných z dotačního programu NUTS II Severovýchod," doplnil ředitel.

Dotační program NUTS II Severovýchod postupně vyhlásil další kola staveb, do kterých opět úspěšně Liberecký kraj zařadil projekty silnic či mostů, které je nutno zrekonstruovat. „Ve 35. kole se řádově jedná o 152 milionů korun včetně DPH celkových výdajů," připomněla mluvčí ROP Severovýchod Silvie Šprýňarová.

„Je třeba využít nejen Evropskou unií nabízené finanční prostředky, ale zároveň stavební sezonu do posledního dne. Proto se postupně i v tomto období rozbíhají další projekty, z nichž část zhotovitelé plánují dokončit ještě letos, některé však bude nutno na zimu přerušit a pokračovat ihned na jaře příštího roku," zdůraznil krajský radní.

„Z 35. kola ROP tak v letošním roce bude dokončena všemi očekávaná rekonstrukce ulice Želivského v Jablonci nad Nisou, která probíhá za plného provozu, stejně jako rekonstrukce mostu ve Vítkovicích." popsal situaci Jan Růžička, ředitel KSS LK.

V zimě se práce přeruší i kvůli lyžařské sezoně

Další z opravovaných a dokončovaných mostů je podle něj u Martinic v Podkrkonoší, jehož rekonstrukce v současné době probíhá za úplné uzavírky silnice z Jilemnice na Martinice.

Krajská správa silnic Libereckého kraje (KSS LK) upozorňuje, že vše bude záviset na klimatických podmínkách. Například nyní jen z poloviny odstraněný most v Mísečkách se uvede na zimní období do sjízdného stavu v šířce celé komunikace a práce na něm se přeruší. Nic tak nebude bránit údržbě komunikace a přístupu lyžařů do zimních Krkonoš.

Řidiči také musejí počítat v zimním období s úplnou uzavírkou mostu přes Kamenici v Návarově. Uzavírka se předpokládá do konce května příštího roku. „V důsledku právě probíhající demontáže mostu již je a po celou dobu stavby bude silnice mezi Návarovem a Vlastiboří zcela neprůjezdná, ale i zcela neprůchodná," zdůraznil ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička.

V Návarově postaví zcela nový most 

Most přes řeku Kamenici u Návarova<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje

Provizorní most přes řeku Kamenici v Návarově je po více než šedesáti letech používání v takovém stavu, že již neumožňuje další bezpečný provoz. „S jeho celkovým odstraňováním a výstavbou nových pilířů se začalo již nyní, kdy je především třeba využít nízký stav vody v řece Kamenici. Bude sice chybět místním i turistům, ale na jaře se tak bude moci hned pokračovat s výstavbou mostu zcela nového," vysvětlil krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že původní most silničáři nahradí novým monolitickým železobetonovým třípolovým s horní mostovkou.

Značená objízdná trasa je vedena přes obce Držkov, Plavy, Haratice a Lhotku. Informace o objízdné trase jsou rovněž dostupné na portálu www.dopravniinfo.cz. V současné době za úplné uzavírky probíhají i stavební práce na projektech staveb Kořenov - Horní Polubný a Desná - Černá Říčka.

„I zde jsou zhotovitelé limitováni příchodem zimy, kdy se práce dokončí či přeruší a bude umožněna zimní údržba těchto silnic a všem přístup do zasněžených Jizerských hor," upozornil Jan Růžička.

Resort dopravy ve spolupráci s Krajskou správou silnic Libereckého kraje, p. o., také připravil první předběžný seznam konkrétních projektů navržených na přípravu do Integrovaného regionálního operačního programu pro období 2014 - 2020.

Celkem bylo vybráno 26 akcí na silnicích ve vlastnictví kraje s celkovým odhadem stavebních nákladů všech navržených projektů ve výši cca 2,52 mld. Kč. Odhad finanční potřeby na přípravu navržených projektů do Integrovaného regionálního operačního programu pro období 2014 - 2020 je 60 milionů korun.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak aktuálně probíhá stavba Terminálu Železný Brod?
Železnice Jablonec nad Nisou – Tanvald po 120 letech mládne
Objížďka mezi Košťálovem a Semilami bude trvat do konce října
Nejsou toalety, opadává omítka. O nádraží v Turnově se ale pouze jedná

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT