Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

24.06.2020 09:25:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

Pomáhat firmám v jejich růstu a podporovat podnikatelské nápady - takový je cíl krajského podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Firmy, které v něm již jsou, hledí kupředu a plánují další růst i do zahraničí, v čemž je jim inkubátor rádcem. Čtveřice firem se zúčastnila na toto téma workshopu vedeného expertem na zahraniční trhy Jari Makkonenem.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 18. června a zúčastnili se jí zástupci firem Statotest, Null spaces, Silcocell a Pointee. Během dvou hodin prošli za asistence Jari Makkonena nástrahami a příležitostmi otevírání nových trhů a odnesli si řadu užitečných doporučení. Makkonen je krok po kroku provedl tématy, jakými jsou identifikace vhodných trhů či cenová nákladnost a doporučil jim, jakým způsobem pronikat na cílové trhy.

„S našimi klienty pracujeme vždy v souladu s jejich cíli. Někteří z nich jsou už tak daleko, že zvažují expanzi, jiní zatím ověřují své produkty na českém trhu. Kromě konzultací ze strany Lipo.ink mají možnost získat podporu ze strany našich expertů, kterých je díky síti PlatInn už přes sto. Jednou z možností, jak s námi začít spolupracovat, je i podnikatelská ambulance, kterou si mohou zájemci bezplatně rezervovat na naší webové stránce," doplnil Antonín Ferdan z Lipo.ink, který má síť expertů na starosti. „Juri je jedním z našich klíčových expertů. Dokáže firmy perfektně připravit na jednání s partnery ze Severu, Německa, ale i Itálie."

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink začal fungovat v listopadu 2017. Jedná se o tvůrčí kreativní prostor, ve kterém Liberecký kraj a jeho partneři pomáhají talentovaným a podnikavým lidem a začínajícím firmám. Podporu mají všichni, kteří chtějí rozvinout své nápady do podoby podnikatelského záměru či start-upu. „Tím, že pomůžeme v rozvoji perspektivních podnikatelských nápadů a inovací, zamezíme podnikavých lidí z našeho regionu," řekl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Externím konzultantem Lipo.ink je právě Jari Makkonen. Jeho specializací je mezinárodní obchod a expanze na zahraniční trhy, zejména v Evropě a Číně. Své zkušenosti nasbíral jako manažer v nadnárodních firmách, později i jako zástupce finské inovační agentury v Praze a Hongkongu.

Firmy, které se zúčastnily zmíněného semináře, pak mají široké spektrum svého zaměření. Statotest vyrábí čidla, která hlídají statiku budov a mostů. Null spaces pak šetří náklady výrobním firmám tím, že využívají principů takzvané smíšené reality. Silcocell produkuje léčiva či kosmetické přípravky z rýžového odpadu. Pointee pak pomocí dat optimalizuje systémy a odhaluje takřečená úzká hrdla neboli limitující a rizikové prvky systémů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT