Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

23.09.2021 15:00:07 | Autor: David Pavlát | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Firmou roku 2021 je výrobce optických skel EcoGlass z Jablonce

V Libereckém kraji získala titul IBM Firma roku 2021 společnost EcoGlass, která vyrábí skleněné komponenty pro osvětlení. Mezi živnostníky vybojovala titul MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje Andrea Anna Ježková, která má obchod se širokým sortimentem výtvarných potřeb.

„Každodenní docházení do obchodu a intenzivní kontakt se zákazníky nám přinesl obrovský rozkvět. Začala jsme se o sortiment více zajímat, shánět nové dodavatele a zakládat si na osobnějších vztazích. Zlomem byla též loňská cesta na kreativní veletrh do Frankfurtu, odkud jsem si přivezla spoustu poznatků, obchodních kontaktů a znovu se posunula o notný kus dopředu," řekla vítězná živnostnice Andrea Anna Ježková.

Dostala se do širšího povědomí a začala získávat hromadu milých zpětných vazeb. Kamenná prodejna se zaměřuje na potřeby a materiály pro různé výtvarné techniky, kresbu, malbu a také všemožné rukodělné techniky, například vyšívání, drhání, modelování, pletení košíků, plstění, výrobu mýdel a svíček a mnohé jiné. Sortiment zahrnuje i takzvané sezónní zboží, to je dekoraci a tematické doplňky k dotvoření v období nejvýznamnějších svátků, Vánoc a Velikonoc, ale také v době podzimních a letních měsíců.

Předávání cen pro Firmu roku a Živnostníka 2021 v Libereckém kraji „Gratulujeme vítězce. V krajském kole celkem zaslouženě, byť těsně, zvítězila paní Andrea Anna Ježková. Paní živnostnice podniká v maloobchodě s výtvarnými potřebami a z malého obchůdku dokázala vytvořit širokosegmentovou prodejnu, která jejím zákazníkům, stejně jako majitelce, přináší spoustu radosti. Přejeme mnoho úspěchů ve finále na Žofíně," okomentoval vítěze porotce Jan Švarc z MONETA Money Bank.

Druhé místo získala Eva Hrstková věnující se šití outdoorového oblečení a spacáků. Třetí příčku obsadil Tomáš Janoušek, který vyrábí gravírované štítky a etikety na oblečení, stroje i nábytek.

Vítězná firma EcoGlass vyrábí skleněné komponenty pro osvětlovací aplikace pro automobilový průmysl, letištní osvětlení ranvejí, pouliční osvětlení nebo pro solární energetiku. Postupem času se z čistě vývojové společnosti stala i výrobní. „Největším úspěchem je, že je společnost na trhu tolik let navzdory měnícím se trendům a střídání ekonomicky více a méně úspěšných let," uvedl zakladatel společnosti Jiří Kočárek. V současné době má firma 55 zaměstnanců. Od konkurence ji nejvíce odlišuje rychlost technické podpory a rychlost interního vývoje technických řešení. Mezi zákazníky patří výrobci světlometů do aut, výrobci letištního osvětlení, pouličního osvětlení nebo výrobci solárních elektráren. Velká technická podpora a rychlá komunikace směřující ke spokojenosti zákazníka je největším cílem i do budoucna. Společnost chce i nadále nabízet chytrá technická řešení a dobře komunikovat se svými zákazníky.

„Ráda bych tímto za společnost IBM vítězné společnosti pogratulovala. Velmi kladně hodnotím firmu z hlediska inovací a technologického přínosu, a to jak z hlediska lokálního pohledu, tak z hlediska globálního působení. Přejeme hodně štěstí ve finálovém kole, tak i v dalším podnikání," zhodnotila volbu Michaela Zajoncová z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma NORDBEANS zabývající se pražením výběrové kávy. Bronzovou příčku obsadila společnost Black Mountain vyrábějící originální dámské oděvy.

„Liberecký kraj byl odjakživa místem, kde působili úspěšní podnikatelé. Můžeme jmenovat například textilní magnáty z rodiny Liebiegů, Ginzkeyů, rod průmyslníků Richterů z Raspenavy či kapitány textilního průmyslu, rodinu Klingerů z Nového Města pod Smrkem. Po dlouhých desetiletích devastace podnikatelské sféry za dob socialismu nastala obroda a mnozí dnešní podnikatelé si v úspěšnosti v ničem nezadají se svými legendárními historickými předchůdci. Jsem velice rád, že jsem mohl nad soutěží opět převzít záštitu a poskytnout jí podporu," dodal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Předávání cen pro Firmu roku a Živnostníka 2021 v Libereckém kraji<br />Autor: David Pavlát V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění v Liberci získala Kamila Dvořáková, která vyrábí bytový textil.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli," řekla Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Libereckého kraje:
1. EcoGlass, a.s. - výroba optického skla (Jablonec nad Nisou)
2. NORDBEANS s.r.o. - pražírna výběrové kávy (Liberec)
3. Black Mountain s.r.o. - výroba originálních dámských oděvů (Liberec)

MONETA Živnostník roku 2021 Libereckého kraje:
1. Andrea Anna Ježková - prodej výtvarných potřeb (Liberec)
2. Eva Hrstková - šití outdoorového oblečení a spacáků (Vratislavice nad Nisou)
3. Tomáš Janoušek - výroba gravírovaných štítků a etiket (Smržovka)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Libereckého kraje:
Kamila Dvořáková - výroba bytového textilu (Mimoň)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Firmou roku sklářská společnost Lasvit. Živnostníkem Kamil Kublák
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
Firma roku vyrábí městský mobiliář, vítězný živnostník oživil kolářství
Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Podnikání v kraji kralují šperky s českými granáty a historický nábytek
Nejlepší firmou Libereckého kraje 2017 je Singing Rock z Poniklé
Firmou roku je liberecká HOKAMI CZ
Jana Havrdová z Turnova bojuje ve finále soutěže Živnostník roku
Živnostníkem Libereckého kraje 2016 je Jana Havrdová z Turnova
Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje
V soutěži živnostník roku je druhý Jan Hradecký z Libštátu

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT