Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů

25.10.2021 19:15:07 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalisté TJ Turnov utnuli sérii porážek a v pražských Kobylisích vyhráli 5:2. Mužské béčko má z dalšího turnaje znovu prohru a výhru. První turnaj sezony mají za sebou dorostenci, kteří na mají na úvod také jednu prohru a jednu výhru. Svůj první turnaj sezony a zároveň první turnaj na pětkovém hřišti absolvovali mladší žáci, kteří si domů přivezli dvě výhry a jednu prohru.

První zápasy v životě absolvovali kluci a holky z přípravky. Debakl si z Liberce přivezly ženy. Starší žákyně suverénně ovládly svůj domácí turnaj, zatímco mladší žákyně sbíraly zkušenosti v Liberci.

Národní liga mužů

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Během první třetiny se hrálo vyrovnané utkání, přičemž moc velkých šancí nebylo k vidění ani na jedné straně. Hned od začátku sice domácí ztráceli jeden gól, ale to je nerozhodilo a dvěma brankami dokázali skóre překlopit a ujmout se vedení, které už udrželi do konce zápasu. Zásluhu na tom měla šťastná teč Primáska a následně pěkná akce Dědka se Šmídou. Zároveň se sirénou se ještě povedlo dotlačit míček do branky Ptáčníkovi a po první třetině tedy vedli 3:1.

Ve druhé třetině byl Turnov jasně lepším týmem, ale bohužel hráči selhávali v zakončení a většina střel končila mimo. Další velké množství slibně se rozvíjejících akcí nedotáhli díky zbrklostem a nepřesnostem. Kobylisům se podařilo snížit, ale dvoubrankové vedení si vzali Turnovští zpět díky rychlému protiútoku Maršíka, jehož "střela do šibenice" propadla brankáři domácích pod nohou.

Ve třetí třetině se utkání hodně přiostřilo a místy se měnilo spíše v boj. V tom ovšem domácí obstáli a i díky skvěle chytajícímu Suchomelovi si kráčeli pro vítězství, které ještě do prázdné branky potvrdil svým druhým gólem Primásek.

Branky a asistence: 10. Primásek (Janoušek J.), 14. Šmída J. (Dědek), 20. Ptáčník (Švitorka), 29. Maršík, 58. Primásek. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Havlín, Dědek, Šmída J., Janoušek J., Primásek - Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Maršík - Šelbický, Mellan, Pohl, Bursa, Hlavnička.

Další klíčové utkání čeká muže již v sobotu 30. 10. od 20.00 proti Orce Čelákovice.

Regionální liga mužů

FBC Bílí bagři Liberec C - TJ Turnov B 8:7
TJ Turnov B - FBC Panthers Liberec B 10:2

Mužské béčko cestovalo k dalšímu soutěžnímu turnaji do Liberce. Do dopoledního utkání proti "bílým bagrům" vstoupili chlapi velice špatně a jejich výkon stál za starou belu. Když se ve třetí třetině konečně probudili, nestihli již náskok soupeře dotáhnout. Ve druhém zápase chlapi od začátku jasně dominovali, ovšem během první poloviny zápasu je trápila impotence v zakončení. S postupujícím časem ale hru zcela ovládli a dokázali nasázet pěkných deset gólů.

2. liga dorostenců

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 14:2
TJ Turnov - FBC Liberec B 5:4

Družstvo dorostenců se minulý víkend vydalo do Liberce na své první zápasy nové sezony. Nutno předem říci, že kluci odehráli dva těžké duely pouze v sedmi lidech do pole. V tom prvním proti Panthers Liberec nezačali špatně, v první třetině byl rozdíl skóre pouze o dvě branky. Poté však soupeři začali trestat náš nedůraz a zbytečné ztráty, proto utkání skončilo vysokou prohrou 2:14. Z té se však chlapci dokázali rychle oklepat a do druhého utkání vlétli skvěle. Proti FBC Liberec "B" jsme dokázali celý zápas držet vedení, a i přes velký tlak se nám podařilo ubránit výsledek 5:4. Z liberecké štace jsme tak přivezli hezké tři body. Děkujeme především klukům za obětavost a nadšení do hry.

Liga mladších žáků

TJ Turnov - SK Štětí 5:1
FBK Wings Most-G - TJ Turnov 5:3
TJ Turnov - Florbal Jirkov 8:2

Mladší žáci v sobotu odehráli své první zápasy na turnaji ve Strupčicích. Zároveň to byla jejich premiéra v herním systému 5+1. I přes výrazné omlazení celého týmu a účast i začínajících hráčů jsme odehráli 3 povedená utkání, ve kterých se nám podařilo zvítězit proti Štětí (5:1) a Jirkovu (8:2). Ve třetím zápase jsme podlehli týmu z Mostu (3:5). V každém případě to pro nás byly první cenné zkušenosti, které určitě zúročíme v dalších turnajích. Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou početného týmu!

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-klokani 10:1
Crazíci FBC Liberec black - TJ Turnov green 15:3
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov green 5:6

Trenéři chválí všechny hráče a hráčky, kteří se zúčastnili turnaje v České Lípě. Zahráli si dost. Pro míčky si chodili taky moc hezky a nevynechali ani jeden souboj a z České Lípy si vezou hodně cenných zkušeností, který se jim budou hodit do následujících zápasů v této sezoně.

1. liga žen

Crazy girls FBC Liberec - TJ Turnov 13:0 (3:0, 5:0, 5:0)

Ženské nedělní utkání v Liberci nedopadlo vůbec dobře. Neklid na holích, nedůraz v bránění, neschopnost v klidu rozehrát, založit útok a neproměňování šancí. To vše vyústilo ve vysokou prohru turnovského týmu.

Během celého zápasu byly vidět šance na obou stranách, úspěšněji z toho však dokázal vyjít tým z Liberce, který už po první třetině vedl o tři branky. Ve druhé a třetí třetině dokázaly domácí přidat dohromady dalších 10 branek. Kromě neomylného zakončení disponovaly liberecké ženy také tvrdou obranou a hostující hráčky z Turnova za celých 60 minut nedokázaly vstřelit jedinou branku.

Konečný výsledek bohužel vypovídá o turnovské hře, která se dá zhodnotit jako jeden velký výpadek, ze kterého se ženy mohou a musí jen poučit do dalších zápasů.

Sestava Turnova: Brabcová K. (Hassová) - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.

Přebor starších žákyň

FBC Liberec - TJ Turnov 2:4
TJ Turnov - FBC Česká Lípa blue 6:1
ASK Lovosice-LFP - TJ Turnov 1:8

Jako poslední ze všech našich přihlášených kategorií se dne 24.10. konečně dočkaly i starší žákyně, které před domácím publikem postupně narazily na týmy z Liberce, České Lípy a Lovosic. Děvčata navázala na výkony z turnaje Nisa Open a potvrdily dlouhodobě vysokou výkonnost a přesvědčivými kvalitními výkony všechna utkání zvládla. Jednotlivá utkání měla pod kontrolou a diktovala vývoj hry. Všem za předvedené výkony děkujeme a už nyní se těšíme na další turnaje.

Liga mladších žákyň

Crazinky FBC Liberec - TJ Turnov 7:2
TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 5:9
Florbal Chomutov - TJ Turnov 14:6

Sedm statečných mladších žákyň vyrazilo v neděli na další turnaj a to do nedalekého Liberce. Tentokrát jsme jely sbírat zkušenosti s obměněným týmem o nové hráčky. S každým odehraným střídáním se holky zlepšovaly, nesráželo je ani poměrně velké množství obdržených gólů, na které jsme bohužel nedokázaly soupeřům odpovědět. I přes prohry holky všechny zápasy statečně bojovaly a předvedly velmi pěkné kombinace a góly. Věříme, že tyto zkušenosti zúročí hned na dalším turnaji.