Florbalisté Turnova přišli o vedení v Národní lize, prohráli v Budějovicích

23.11.2016 15:46:18 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ani prodloužený víkend nezastavil kolotoč florbalových soutěží. Magnetem byl přímý souboj o čelo Národní ligy, který se odehrál na jihu Čech. Bohužel se šťastnějším koncem 6:5 pro domácí České Budějovice, které odsunuly Turnov z první příčky.

Porce hned tří zápasů čekala na turnovské dorostence, kteří rovněž bojovali o čelo tabulky, a rovněž třikrát se mezi mantinely postavily také dorostenky. Na domácím hřišti vybojovaly bod za remízu ženy. Bez bodu tentokrát skončila mužská rezerva a nové zápasové zkušenosti si připsali mladší žáci a mladší žákyně.

Národní liga, 10. kolo

FBC Štíři České Budějovice - TJ Turnov 6:5 (2:1, 1:3, 3:1)

Sobotní přímý souboj o čelo tabulky začal lépe pro hosty z Turnova, kterým se podařilo v 15. minutě otevřít brankový účet zápasu. Štíři však dokázali rychle odpovědět a ještě v první třetině překlopit vývoj duelu ve svůj prospěch. Turnovu následně vyšla prostřední pasáž zápasu. Třemi přesnými zásahy strhli zelenočerní vedení zpět na svoji stranu, když jim ke skórování pomohla především nedisciplinovanost domácích a přesné rány Vitáska. Domácím se paradoxně právě ve vlastním oslabení podařilo necelé tři minuty před druhou sirénou vstřelit kontaktní branku na 3:4 a diváci se tak mohli těšit na dramatickou třetí třetinu. Na jejím začátku přišla zřejmě rozhodující desetiminutovka celého klání. Přestože si Turnovští dokázali připravit řadu šancí, byli to právě domácí florbalisté, kterým se podařilo hned třikrát za sebou skórovat a v padesáté minutě tak za stavu 6:4 nakročit k vítěznému konci. Jiskru naděje vykřesal pět minut před třetí sirénou Antonín Palatínus, který snížil na rozdíl jediné branky. Jeho spoluhráči, povzbuzení kontaktní brankou, vrhli v závěrečných minutách veškeré své síly do útoku. Vytvořené šance však zůstaly nevyužity. Turnov tak padl na hřišti Českých Budějovic v poměru 6:5 a klesl na druhé místo tabulky.

„Zápas jsme odehráli velice dobře i přesto, že jsme byli v deseti lidech. K výhře chybělo málo. Soupeři jsme darovali půlku branek. Gratuluji soupeři," uvedl kapitán Turnova Štěpán Matěcha.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Ve druhé třetině jsme toho museli hodně skousnout a byli jsme rozhození, ale do třetí třetiny jsme nastoupili opět koncentrovaní a zápas otočili. Řekl bych, že soupeři došly síly. A děkuji výborným divákům za podporu," dodal k utkání trenér Českých Budějovic Jiří Kratochvíl.

Branky Turnova (asistence): 15. Měkota (V. Palatínus), 25. Nezdara (Matěcha), 28. Vitásek (V. Palatínus), 37. Vitásek (A. Palatínus), 56. A. Palatínus (Vitásek). Rozhodčí: Kropáček - Novák; vyloučení: 5 + Ondřej Havelka 10:2; využití: 1:2. Diváků: 103. Zásahy brankářů: Švehla 15 - Švec 24.

Liberecká liga mužů

Turnaj Liberec (sobota 19. 11.): TJ Turnov B - FBC Bílí bagři Liberec D 3:8, Florbal Liberec - TJ Turnov 9:3.

Liga dorostenek

Turnaj Česká Lípa (sobota 19. 11.): TJ Turnov - Florbal Ústí 3:6, FBC Šluknovsko Česká Lípa - TJ Turnov 1:11, TJ Turnov - FBC Liberec 4:5.

Liga mladších žákyň

Turnaj Litvínov (sobota 19. 11.): TJ Turnov - FBC DDM Kadaň 3:0,SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 1:3, Florbal Domeček Chomutov - TJ Turnov 0:1, TJ Turnov - FBC Česká Lípa 11:2.

2. liga žen

Turnaj Turnov (neděle 20. 11.): TJ Turnov - 1. FBC DDM Děčín 4 5:5, ASK Lovosice - LFP - TJ Turnov 5:0.

2. liga dorostenců

Turnaje Roudnice n. L. (neděle 20. 11.): TJ Turnov - Florbal Ústí B 3:2, Florbal Ústí C - TJ Turnov 0:5, BK Real Roudnice n. L. - TJ Turnov 3:2.

Liga mladších žáků

Mladí turnovští florbalisté mají za sebou nejúspěšnější ligový turnaj letošní sezony. Na Smržovce se jim v neděli 20. listopadu podařilo naplno zúročit tréninkovou píli, která se z tréninku úspěšně přenesla také do zápasů. Radost ze hry tak byla korunována jednou výhrou a dvěma vyrovnanými výsledky.