Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově

21.09.2021 16:20:56 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Ke druhému kolu Národní ligy odcestovali florbalisté TJ Turnov  do Litvínova s vidinou zisku prvních bodů a napravení reputace po domácím debaklu s Butchis. Většinu zápasu vedli, ale nakonec se museli spokojit s pouhým jedním bodem za prohru v prodloužení.

Národní liga mužů

SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 4:3 p. p. (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)

Do zápasu vstoupili hosté se třemi kompletními formacemi, včetně tři juniorů v sestavě. Litvínov začal utkání velice staticky a turnovští hráči se tomuto pomalému tempu bohužel přizpůsobili. Negativně se podepsal na kvalitě zápasu i místní gumový povrch, na kterém bylo k vidění velké množství technických nedokonalostí a chyb na obou stranách. Turnov držel v první třetině většinu času balónek, ale již tradičně trápila kluky koncovka a tak v brance skončil pouze jednou, a to se štěstím, po úniku navrátilce do turnovské sestavy, Radka Primáska.

Těsně před koncem první třetiny se zranil Šimon Janoušek a tak jsme do do druhé části nastupovali se dvěma formacemi. I nadále jsem byli více na míčku a měli jsme několik nadějných pokusů, ale do gólových šancí jsme se moc nedostávali. Jediný, kdo se dokázal prosadit, byl další navrátilec do sestavy, Štěpán Matěcha. Soupeř ucítil šanci a postupem času nám více a více zatápěl z protiútoků. Jeden z nich dokázal i proměnit, a tak bylo skóre po dvou třetinách 2:1.

Do třetí třetiny  vstoupili Turnovští přesilovkou, kterou se bohužel nepodařilo proměnit a i další průběh třetí části hry byl velice ovlivněn několika vyloučeními na obou stranách. Žádný z týmů ovšem nedokázal početní výhodu využít. Bohužel se nám nepodařilo odskočit a Litvínov dokázal využít jednu ze standartních situací a utkání vyrovnat. Začínalo se tedy více méně od znovu, ale stále měli hosté více ze hry, přestože i Litvínovští výrazně hrozili. Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, dokázal v čase 59:41 vše co stálo před ním prostřelit Jakub Janoušek. Ovšem zdání často klame a přesvědčili se o tom i turnovští florbalisté, když už za dalších 7 vteřin bylo po závaru před Suchomelem znovu vyrovnáno.

Šlo se tedy do prodloužení, které se hraje systémem 3 na 3 a je to tedy víceméně o čekání na chybu. Smutným, a pro Turnov po celém průběhu utkání poněkud krutým, epilogem byla situace, kdy soupeř blízko branky, na hraně faulu (pravděpodobně spíše za hranou) získal u mantinelu balonek a tuto výhodu dokázal přetavit ve vítěznou trefu. Domů do Turnova si tedy hráči přivezli pouhý jeden bod.

Není ovšem čas věšet hlavu, ale soustředit se na čtvrteční pohárové utkání v Hradci Králové a sobotní domácí duel proti Traverze Mukařov, kde bude Turnov chtít být zase o kousek lepší.