Florbaloví junioři Turnova drží první příčku, muži i ženy bez bodů

13.12.2019 19:10:31 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Druhý adventní víkend turnovským barvám příliš nepřál. V Národní lize nestačili turnovští florbalisté na lídra tabulky a klesli na osmou pozici. Ani ženám se v 1. lize nepodařilo najít recept na své soupeřky, a nadále tak zůstávají těsně za hranou play off. Více se tak dařilo mládežnickým celkům.

Junioři si po dvou výhrách nadále drží vedoucí příčku ve 2. lize a jen o příčku hůře jsou na tom po jedné výhře dorostenky. Další zápasové zkušenosti mají za sebou také starší žáci a mladší žákyně.

1. liga žen

12. kolo: SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Sobotní zápas krátce přiblížila jedna z turnovských hřáček Karolína Bittnerová: Už od začátku první třetiny byla hra pomalá a bez energie na obou stranách. První gól zápasu se podařilo vstřelit týmu domácích, ale ke konci třetiny zasáhla Lucie Veselá a skóre dorovnala.

Před začátkem druhé třetiny se turnovské hráčky radily příliš dlouho, a musely tak nastoupit v početní nevýhodě za zdržování hry. Hráčky Litvínova využily příležitosti a tuto chybu potrestaly. Tempo turnovských se bohužel nezvýšilo a inkasovaly další dvě branky. Byly zde ale i světlé momenty a golové šance. Jednu takovou využila Lucie Veselá, která se opět prosadila a snížila tak stav na 4:2. Do konce druhé třetiny se už skóre nezměnilo.

Třetí třetina se nesla v duchu vyloučení. Turnovske hráčky, často v oslabení, již nedokázaly přidat další branky a otočit tak zápas ve svůj prospěch. Litvínov ještě skóre upravil na závěrečný stav 6:2. Ženy tak bohužel čekala dlouhá cesta domů bez bodů.

Komentář trenéra týmu hostů, Radima Kolomazníka: „Jsem zklamaný. Začali jsme hrát až ve chvíli, kdy jsme inkasovali čtyři branky. Na každý gol se nadřeme, soupeřkám jsme dnes darovali jednoduché branky z brejků. Děkuji svému týmu za předvedenou hru a soupeřkám za dobré utkání."

Branky: 11. Střihavková, 22. Otcovská, 22. Svobodová, 25. Vytrhlíková, 41. Vytrhlíková, 47. Slavíková - 20. Veselá, 32. Veselá; rozhodčí: Vacín - Tichý; vyloučení: 2 + Kristýna Střihavková OS:5; využití: 1:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Soukupová 32 -  Plačková 36.

13. kolo: TJ Turnov - Florbal Chomutov 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Na domácí palubovce se turnovským hráčkám nepodařil lepší vstup do utkání a už po patnácti minutách prohrávaly 3:0. Odpovědět mohla ještě do přestávky Klementová, ale nařízené trestné střílení nedokázala proměnit. Dobře rozehrané utkání následně Chomutov kontroloval a dalšími čtyřmi góly a rozhodl o svém vítězství.

Komentář trenéra hostů Jakuba Nováka: „Díky holkám za skvěle zvládnuté celé utkání. I přes pozdní hodinu a šestihodinový zápas jsme to zvládli. Díky soupeři za zápas."

Komentář trenéra domácích Štěpána Matěchy: „Škoda prospaného začátku zápasu a špatné koncovky, dnes to bohužel nelepilo. Druhá a třetí třetina byla z naší strany dobrá a holky chci pochválit. Musíme příště takto hrát celý zápas. Děkuji soupeři za hezký zápas a přeji zdárnou cestu domu."

Branky: 24. Vlková, 53. Klementová - 4. Suková, 5. Ulčová, 16. Bímová, 22. Čiháková, 26. Čiháková, 44. Suková, 55. Schoberová; rozhodčí: Reczai - Sidenberg; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 23; zásahy brankářů: Brabcová 5, Denisa Plačková 11 - Blahníková 25.

2. liga juniorů

Turnaj Nový Bor (sobota 7. prosince): TJ Turnov - FBC Česká Lípa 3:2, SCC Semily - TJ Turnov 1:3.

Liga starších žáků

Turnaj Liberec (sobota 7. prosince): TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany 4:12, TJ Turnov - FBC Liberec B 3:6, TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 3:8.

Liga mladších žákyň

Turnaj Česká Lípa (sobota 7. prosince): TJ Turnov - FBC Česká Lípa Blue 8:2, FBK Wings Most - TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - SK Štětí 6:1.

Národní liga mužů

13. kolo: ASK Orka Čelákovice - TJ Turnov 8:3 (4:1, 0:0, 4:2)

Branky: 5. Doutnáč, 6. Kramel, 11. Zadák, 18. Doutnáč, 53. Kolář, 56. Němeček, 59. Kramel, 60. Doutnáč - 8. Hejduk, 51. V. Palatínus, 59. V. Palatínus; rozhodčí: D. Bezucha - M. Bezucha; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Nockin 28 - Král 26.

Proti vedoucímu týmu tabulky nedokázali turnovští florbalisté zachytit úvod zápasu a i přes několik vyložených šancí odcházeli po první třetině do šatek s třígólovým mankem. Po bezbrankové druhé třetině se oba týmy znovu prosadily až ve třetím dějství, ve kterém však znovu přesněji pálili domácí, kteří tak potvrdili svoji vedoucí pozici výhrou 8:3.

Vyjádření trenéra domácích Michala Schwana: „Dnešní vítězství se zrodilo v dobře odehrané první třetině, kdy se nám konečně podařil vstup do zápasu. Soupeř hrál dobře na balonu, ale jeho šance pochytal náš výborně chytající gólman. Jsem spokojen s týmovou hrou do obrany. Děkujeme soupeři a divákům."

Vyjádření trenéra hostů Antonína Palantínuse: „Po celý zápas jsme hráli poměrně slušně, ale nedávali jsme góly, což byl hlavní důvod naší porážky. Kdybychom soupeři v první třetině doslova nedarovali vedení, tak bychom asi vyhráli. Kdyby je ale za nula bodů. Díky soupeři za atraktivní duel a divákům za podporu."

1. liga dorostenek

Turnaj Turnov (neděle 8. prosince): SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 0:3, TJ Turnov - Florbal Ústí 3:4.