Fokus Fest nahlédne do nitra fikce

25.04.2015 08:31:32 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Fokus Fest nahlédne do nitra fikce

Do semilského kina Jitřenka se v říjnu vrátí filmová přehlídka Fokus Fest, která se tak po úspěšném prvním ročníku dočká v termínu 9. až 11. října pokračování. Festival se opět na víkendové ploše zaměří především na progresivní tituly propojené formálními nebo tematickými motivy.

Sekce pojmenovaná V nitru fikce se tentokrát bude věnovat fenoménu metafikčních snímků, jež přímo odkazují ke vzniku fikčních děl a dávají sebevědomě najevo svou vlastní umělou konstrukci. Metafikční tituly výrazně komunikují s divákem a slouží jako prostor pro přímou tvůrčí výpověď nebo experimentování s možnostmi filmového média. „Náš program se stejně jako v loňském roce nebude řídit striktním rozlišováním filmů na artovou a mainstreamovou tvorbu. Důležitý pro nás bude především svébytný přístup k fenoménu fikce ve fikci," doplnil dramaturg Martin Kos.

Projekce filmů z hlavní festivalové sekce budou stejně jako v prvním ročníku doplněny lektorskými úvody, odbornými přednáškami či hudebním programem. Novinkou druhého ročníku však bude rozšíření filmového programu o další sekci, která představí dílo významné filmařské osobnosti a vytvoří další alternativu, jak strávit celý festivalový víkend. Náplň této druhé sekce pořadatelé představí 23. května v Lomnici nad Popelkou na akci Ahoj kino!, která se uskuteční na podporu místního kina (více informací k akci na facebook.com/events/829243603813341/).

Další informace o filmovém programu, hostech a interpretech budou organizátoři již brzy představovat na webu www.fokusfest.cz nebo na svém oficiálním facebookovém kanálu (facebook.com/fokusfest).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za Fokus Festem 2014
Fokus Fest startuje v Semilech už příští týden
Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT