Fokus Fest startuje v Semilech už příští týden

25.09.2014 07:33:28 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Fokus Fest startuje v Semilech už příští týden

Filmová přehlídka Fokus Fest, která během prvního říjnového víkendu zaznamená v semilském kině Jitřenka svůj první ročník, už zná svůj kompletní program. Celý víkend bude zaměřen na originální filmové adaptace, které progresivním způsobem pracují s původní předlohou.

„V našem programu chceme návštěvníkům ukázat zajímavé směry, kterými se současná kinematografie ubírá. Neuvedeme tedy jen klasicky vnímané spojení román-film, ale představíme rovněž průniky filmu s dalšími mediálními formami, jako jsou komiks či videohry," vysvětlil koncept letošního ročníku dramaturg Martin Kos.

Festival nabídne na ploše tří dnů celkem jedenáct projekcí filmových adaptací doplněných o dvě speciální uvedení. Páteční program nabídne především nejnovější snímek Davida Finchera Zmizelá podle bestselleru Gillian Flynnové, který doplní britský film Jeden musí z kola ven a poslední adaptace videoherní hororové série Resident Evil s podtitulem Odveta ve 3D.

V sobotu budou v kinosále Jitřenky představeny tituly Tahle země není pro starý, Scott Pilgrim proti zbytku světa, Persepolis a Lovci hlav, na horní scéně KC Golf poté bude promítnut film Temný obraz. Vrcholem celého dne však bude bezesporu speciální uvedení legendárního němého snímku Metropolis s živým doprovodem hudebního uskupení Forma.

Fokus Fest však návštěvníkům nenabídne jenom filmové projekce. „Filmové festivaly by měly svým divákům na rozdíl od běžné návštěvy kina přinášet další přidanou hodnotu v podobě zajímavých hostů. Jsme proto rádi, že do Semil přijede filmový teoretik a publicista Radomír D. Kokeš, jehož sobotní přednáška o filmových adaptacích v díle Davida Finchera doplní uvedení Zmizelé, filmový historik Pavel Taussig nebo česko-slovenský hudební projekt Neřvi mi do ucha se svým sobotním vystoupením na horní scéně KC Golf," doplňuje za organizátory Kos.

Tato slova potvrzuje i nedělní část přehlídky. Po speciálním přednáškovém bloku Tomáše Lebedy se snímkem Road to Perdition a adaptaci manga komiksu Speed Racer bude uvedena kultovní komedie Kdo chce zabít Jessii?. Tu svojí přítomností ozdobí režisér Václav Vorlíček, který bude po promítání divákům k dispozici na následnou diskuzi o filmu. Celý festival poté zakončí originální adaptace básnické sbírky Allena Ginsberga Kvílení.

Vstupné na jednotlivé projekce se bude pohybovat v rozmezí 80-120 korun, pro studenty budou vstupenky o 20 korun levnější. Kos však dodává: „Na webu přehlídky si lze už nyní zaregistrovat výhodné celofestivalové akreditace, které pro běžné návštěvníky stojí 300 korun, pro studenty jsou o 100 korun levnější, a zaplatit hotově až na místě. Jejich pořízení se tak vyplatí už po třech projekcích. Akreditovaní návštěvníci přímo na místě poté zaplatí 250 či 350 korun. Zároveň se nám podařilo zajistit ubytování v prostorách Waldorfského lycea ve spacáku s karimatkou za přátelských 70 korun/noc. Věříme, že i díky těmto cenám bude Jitřenka během 3. až 5. října pulzovat tím pravým festivalovým životem."

Další informace o podobě filmového i doprovodného programu Fokus Festu lze nalézt na webu www.fokusfest.cz nebo na oficiálním facebookovém kanálu facebook.com/fokusfest.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zářijová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod
MMN zahájila provoz nové magnetické rezonance
Krajský přebor: Rovensko veze nečekaně výhru z Višňové
Liberecký kraj se stal akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT