Forenzní identifikační značení kol pokračuje v Turnově do 29. října

08.10.2020 13:26:15 | Autor: rm, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Forenzní identifikační značení kol pokračuje v Turnově do 29. října

Označit kolo proti krádeži můžete v modrém stanu Městské policie ve Skálově ulici v Turnově ještě do 29. října. Registrujte si svůj čas označení na telefonních číslech 723 389 122 nebo na 481 366 600. A to v následujících termínech: čtvrtek 8., pátek 16., sobota 17. a čtvrtek 29. října.

Značí se všechny typy jízdních kol, elektrokol, koloběžek, kompenzačních pomůcek a ostatních dopravních prostředků poháněných lidskou silou. Značení nepoškozuje předmět, na který je nanášeno. Zavedení do mezinárodního registru Cerek/Refiz.

Vlastnictví předmětu je prokazováno dokladem o vlastnictví nebo čestným prohlášení sepsaným na místě. Značení provádějí strážníci MP Turnov v určené době. Jízdní kolo musí být čisté a technicky způsobilé! Pro turnovské občany je tato služba zdarma!

Forenzní identifikační značení

Je moderní metoda ochrany majetku, především s preventivním účinkem. Aplikací FIZ dochází k přenosu unikátních kódů umístěných v mikrotečkách s vysokou odolností. Vlastní FIZ je rychle tvrdnoucí roztok na bázi průhledného silikonu s UV faktorem, který tyto mikrotečky obsahuje. Roztok je navíc složen ze čtyř chemických látek napodobujících lidskou DNA a je viditelný pouze pod UV světlem. Odolává běžným teplotám v letních a zimních měsících, vodě, roztoků soli a kyselin a mechanickému odstranění. Není nijak zdraví ani přírodě škodlivý.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT