Fotbalisté Přepeř si proti Velvarům připsali druhou výhru v ČFL

19.09.2019 16:18:49 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře chtěly v sobotu odčinit minulé nepovedené domácí utkání a naplno bodovat. To se jim nakonec podařilo po výhře 2:1. Odpoutaly se tak z chvostu tabulky na 13. místo.

FK Přepeře - TJ Slovan Velvary 2:1 (1:1)

Již v 5. minutě kopal roh Díl, míč si na zadní tyči našel Tvaroha, hostující brankář Měsíček jeho střelu chytil. V 8. minutě se po rychlé kombinační akci po pravé straně dostal k centru Jarosz, ale balón se před opuštěnou brankou na malém vápně zamotal Pavlatovi mezi nohy a Měsíček skokem šanci zlikvidoval. V 10. minutě Marek Sedláček vysunul na pravé křídlo Jarosze, ten odcentroval a Volfova střela z bezprostřední blízkosti minula hostující branku. Ve 22. minutě Hlůže našel na hranici vápna Pavlatu, ten již mohl vystřelit, ale nezištně přihrál doleva na Díla, ten levačkou do protipohybu brankáře a zajistil Přepeřím vedení 1:0. Ve 29. minutě se středem probil velvarský kapitán Vopat až před Truksu, ten mu zmenšil střelecký úhel a střelu rukou vyrazil. Ve 31. minutě se po dlouhém autu Tvarohy dostal ke střele z deseti metrů Volf, ale brankář Měsíček jeho střelu vyrazil. Ve 34. minutě kopaly Přepeře roh, Měsíček chytil centr do rukavic a dlouhým výhozem založil rychlý protiútok, na jehož konci předložil Dvořák míč Vopatovi, který překonal Truksu - 1:1. Ve 37. minutě se Velvarští dostávali opět do šance, ale Truksa včasným vyběhnutím střelu vyrazil.

Ve druhém poločase se dostal do první šance přepeřský Díl, ale jeho střela těsně minula Měsíčkovu branku. V 60. minutě Volf prodloužil na střídajícího Ježka, ten přetlačil Rubeše,obešel i brankáře, ale jeho střela do prázdné branky skončila na tyčce. V 70. minutě kopal Truksa od branky, Volf hlavou prodloužil na rozběhnutého Ježka, který udělal kličku brankáři, ale dobíhající obránce Ippolito míč skluzem vykopl na roh. Ten zahrával Díl, na jeho centr naběhl Tvaroha, brankář Měsíček však jeho střelu robinzonádou vyrazil. V 72. minutě po rychlá kombinaci Tvarohy a Jarosze druhý jmenovaný zpětnou přihrávkou našel na penaltě nabíhajícího Pavlatu, a ten levačkou uklidil míč do šibenice na 2:1. Ve zbytku utkání se již žádná šance neurodila, a tak Přepeře díky bojovnému výkonu zvítězily.

„Chválím hráče za vůli po úspěchu a bojovný výkon. Utkání jsme začali velmi dobře, aktivně a hned v úvodu jsme měli několik vyložených brankových příležitostí, které bohužel neskončili brankou. I přesto jsme vstřelili rychlý gól Honzou Dílem po pěkné kombinační akci. Asi 35 minut soupeře k ničemu nepustíme a potom po našem zahrávaném rohu si necháme vstřelit zbytečnou branku z rychlého protiútoku. Soupeř se trošku nadechl a dvakrát nás podržel v brance Filip Truksa. Utkání jsme rozhodli po další krásné kombinaci Michalem Pavlatou, který zachoval klid v zakončení. Soupeř to potom otevřel a bohužel naši hráči nevyřešili další možnosti před brankou soupeře a utkání definitivně rozhodli v náš prospěch. Teď nás čekají ligová "béčka". Hned v neděli nás čeká derby s B Slovanem Liberec. Je potřeba navázat na dnešní první poločas a dobře se na utkání připravit," hodnotil utkání trenér Přepeř Jiří Zachariáš.

Branky: 22. Díl, 72. Pavlata - 34. Vopat. Rozhodčí: Šimeček - Nedvěd, Kyncl, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Sestava Přepeř: Truksa - Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha - Jarosz, Pavlata - V. Novotný, Hlůže (46. Ježek), Díl (89. Horáček) - Volf.