Fotbalisté Turnova doma otočili zápas s Novým Borem

17.04.2016 20:35:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po překvapivé prohře doma s Jablonečkem jsou už fotbalisté FK Turnov zpět na vítězné vlně, když na vítězství v Trutnově navázali v neděli i domácí výhrou nad Novým Borem. V poločase přitom prohrávali, ale ve druhém poločase třemi góly za 22 minut otočili zápas ve svůj prospěch.

Turnov - Nový Bor 3:1 (0:1)

Domácí začali aktivně, centr Tvrzníka Horák přestřelil, poté pálil těsně vedle Papoušek. Ve 13. minutě brankář Kolář dobře vyběhl při velké šanci novoborského Stromského. Ve 20. minutě na druhé straně hřiště centr Havla nedoskočil Horák. Ve 29. minutě utekl Broschinský a propálil Koláře střelou z velkého vápna do šibenice. Konec první půle byl ve znamení trestných kopů, jeden Papouškův šel těsně nad a druhý zlikvidoval bravurně gólman Blumentritt, na druhé straně hřiště se trestný kop zkušeného exlibereckého Tomáše Janů otřel o tyč branky Koláře.

V 59. minutě vyrovnal na 1:1 Beníšek přesnou ranou k tyči. V 63. minutě zahrával roh Papoušek a Petříkovu ránu hlavou vytáhl gólman. Za dvě minuty poté další roh Papouška našel Novotného, a ten poslal domácí do vedení. V 71. minutě dokonal domácí obrat na 3:1 Hurt, když krásně obstřelil gólmana Blumentritta. V 87. minutě ještě skvěle brankář Kolář zasáhl proti povedené střele Broschinského.

„Ve druhém poločase jsme po zlepšeném výkonu třemi zásahy zápas zaslouženě otočili. Potvrdili jsme tak body z Trutnova, v dalších zápasech nás čekají zápasy venku v Suchdole a v Semilech, připomněl vedoucí mužstva FK Turnov Petr Horáček.

Branky: 59. Beníšek, 68. Novotný, 71. Hurt - 29. Broschinský. Rozhodčí: Petřík - Musil, Dobrý, ŽK: 4:2. Diváků: 140. Turnov: Kolář - Tvrzník, Karišik, Novotný, Petřík - Tvrdý (46. Hurt), Beníšek, Papoušek (80. Dlouhý), Havel (65. Šulc) - Horák, Moravec.