Fotbalisté Turnova doma otočili zápas s Novým Borem

17.04.2016 20:35:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Fotbalisté Turnova doma otočili zápas s Novým Borem

Po překvapivé prohře doma s Jablonečkem jsou už fotbalisté FK Turnov zpět na vítězné vlně, když na vítězství v Trutnově navázali v neděli i domácí výhrou nad Novým Borem. V poločase přitom prohrávali, ale ve druhém poločase třemi góly za 22 minut otočili zápas ve svůj prospěch.

Turnov - Nový Bor 3:1 (0:1)

Domácí začali aktivně, centr Tvrzníka Horák přestřelil, poté pálil těsně vedle Papoušek. Ve 13. minutě brankář Kolář dobře vyběhl při velké šanci novoborského Stromského. Ve 20. minutě na druhé straně hřiště centr Havla nedoskočil Horák. Ve 29. minutě utekl Broschinský a propálil Koláře střelou z velkého vápna do šibenice. Konec první půle byl ve znamení trestných kopů, jeden Papouškův šel těsně nad a druhý zlikvidoval bravurně gólman Blumentritt, na druhé straně hřiště se trestný kop zkušeného exlibereckého Tomáše Janů otřel o tyč branky Koláře.

V 59. minutě vyrovnal na 1:1 Beníšek přesnou ranou k tyči. V 63. minutě zahrával roh Papoušek a Petříkovu ránu hlavou vytáhl gólman. Za dvě minuty poté další roh Papouška našel Novotného, a ten poslal domácí do vedení. V 71. minutě dokonal domácí obrat na 3:1 Hurt, když krásně obstřelil gólmana Blumentritta. V 87. minutě ještě skvěle brankář Kolář zasáhl proti povedené střele Broschinského.

„Ve druhém poločase jsme po zlepšeném výkonu třemi zásahy zápas zaslouženě otočili. Potvrdili jsme tak body z Trutnova, v dalších zápasech nás čekají zápasy venku v Suchdole a v Semilech, připomněl vedoucí mužstva FK Turnov Petr Horáček.

Branky: 59. Beníšek, 68. Novotný, 71. Hurt - 29. Broschinský. Rozhodčí: Petřík - Musil, Dobrý, ŽK: 4:2. Diváků: 140. Turnov: Kolář - Tvrzník, Karišik, Novotný, Petřík - Tvrdý (46. Hurt), Beníšek, Papoušek (80. Dlouhý), Havel (65. Šulc) - Horák, Moravec.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola

Další divizní utkání: 

FOTO: Trutnov v Semilech výrazně lepší i díky hattricku Matějky

Jabloneček s novým trenérem Skuhravým vyhrál v Kutné Hoře

Související články:

Turnováci vyplenili i přes dva zraněné Trutnov

Divizní derby v Turnově překvapivě ovládl Jabloneček

Turnov i v deseti otočil utkání s FK Litol

Turnovský fotbalový klub změnil svůj název na FK Turnov

Favorizované Živanice vyhrály v Turnově o tři branky

Hradecká Olympie rozhodla proti Turnovu už po 12 minutách

Divizní mužstva vstupují do jarní části - souhrn změn a příprav

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT