Fotbalistům FK Turnov se v přípravě daří. Už proto vyhlížejí jaro

26.02.2018 18:42:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Jednu z výsledkově nejúspěšnějších zimních příprav zažívají divizní fotbalisté FK Turnov. Z dosavadních osmi zápasů s těžkými soupeři jen jednou prohráli s juniorkou Slovanu Liberec, ale pět zápasů vyhráli a dvakrát remizovali.

„Příprava probíhá, jak bylo naplánované. Chceme se co nejlépe připravit na náročné jaro, protože jsme na sestupovém místě. Mám zatím hodně pozitivní pocity, mladí hráči se perou statečně i v zápasech se silnými soupeři. Výsledky jsou pro nás dobrým povzbuzením, ale zase to nepřeceňujeme. Osvědčily se nám i posilovací cvičení, díky tomu neměl nikdo problémy na horších terénech se svalovým zraněním. Už jsme trochu v očekávání mistrovských zápasů," řekl pro Naše Pojizeří Josef Petřík starší, který se po konci svého angažmá ve druholigovém Frýdku-Místku snaží od zimy tak trochu v Turnově navázat na dlouholetou práci svého syna. Jinak v trenérské trojici nadále zůstávají Petr Koubus a Jaroslav Mencl.

V šesté přípravě proti SK Zápy byla turnovská sestava hodně kombinovaná, když kvůli velké marodce museli vypomoct bývalí hráči Turnova (aktuálně Rovenska) Jiří Šteffan a Aleš Krejčík. Přesto proti třetímu celku třetí ligy odehráli Turnováci kvalitní partii a remizovali 3:3.

V sobotu 17. února se Turnov představil v dalším přípravném zápase na půdě účastníka divize B, Arsenalu Česká Lípa. Na pozici krajního záložníka zkoušeli trenéři Honzu Tomašova (Mnichovo Hradiště), který podal velmi slušný výkon. Po zranění v přípravě odehrál prvních 20 minut Štěpán Havel a už do třetího přípravného zápasu zasáhl do hry také Petrlák, který je rovněž po delším zranění.

Přípravné utkání Vyšehrad - Turnov<br />Autor: Denis Postler Předposlední přípravné utkání odehráli Turnovští v sobotu 24. února na hřišti FK Slavoj Vyšehrad, který působí stabilně v ČFL a před 2 lety si zahrál dokonce 2. ligu. Ani v tomto zápase se fotbalisté ze srdce českého ráje neztratili a po gólech Horáka z penalty, Cigánka a Kordíka vyhráli 3:2. Fotografie z utkání

Poslední příprava čeká na turnovské fotbalisty v sobotu 3. března s Meteorem Praha a týden poté už první jarní mistrovský zápas ve Vysokém Mýtě.

Dosavadní příprava FK Turnov:

FK Turnov - FC Přední Kopanina 7:4 (2:1) Hráno na UMT Břízky.
Branky: Houžvička 3, Valentýn 2, P. Havel, Horák. Sestava FKT: 1. poločas: Kroupa - Tvrdý, Šimek, Novotný, Veber - Cigánek, Toman, Svoboda, Havel P. - Papoušek, Horák. 2. poločas: Majer - Valentyn, Novotný, Drahovzal, Beníšek - Mach, Svoboda, Benek, Veber - Havel P., Houžvička.

SK Polaban Nymburk - FK Turnov 0:4 (0:3) Hráno v Nymburku.
Branky: Houžvička, P. Havel, Horák, Benek. Sestava FKT: I. poločas: Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek, Havel P., Toman, Benek, Tvrdý, Horák, Houžvička. II. poločas: Majer - Drahovzal, Šimek, Kordík, Beníšek, Mach, Valentýn, Benek, Veber, Svoboda, Horák.

FK Jablonec U21 - FK Turnov 2:3
Branky: P. Havel, Horák z penalty, Houžvička. Sestava FKT: I. poločas: Hyka, Drahovzal, Novotný, Kordík, Veber, Tvrdý, Dlouhý, Svoboda, Havel P., Horák, Houžvička. II. poločas: Kroupa, Drahovzal, Šimek, Kordík, Beníšek, Mach, Toman, Dlouhý, P. Havel, Svoboda (70. min Veber), Houžvička.

FC Slovan Liberec U21 - FK Turnov 4:2
Branky: Horák 2. Sestava FKT: I. poločas: Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý - Drahovzal, Beníšek, Benek, Cigánek - Horák, Houžvička. II. poločas: Špína - Drahovzal (60. Mach), Šimek, Novotný, Veber - Cigánek, Toman, Dlouhý, P. Havel - Svoboda, Horák.

FK Jiskra Mšeno - FK Turnov 3:3 (2:0)
Branky: Houžvička 3. Sestava FKT: I. poločas: Špína - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý - P. Havel, Dlouhý, Benek, Cigánek - Papoušek, Houžvička. II. poločas: Hyka - Drahovzal, Šimek, Novotný, Kordík - Cigánek (60. Veber), Toman, Svoboda, P. Havel - Papoušek, Houžvička (70. Petrlák).

SK Zápy - FK Turnov 3:3 (0:2)
Branky: Cigánek, P. Havel, Horák. Sestava FKT: I. poločas - Hyka, Tvrdý, Šimek, Drahovzal, Beníšek, P. Havel, Toman, Petrlák, Cigánek., Horák, Houžvička. II. poločas - Špína, Tvrdý, Šimek, Drahovzal, Beníšek, P. Havel, (60. Mach), Toman, Petrlák (65. Šteffan), Cigánek (65. Krejčík), Svoboda, Horák.

Arsenal Česká Lípa - FKT 2:3 (1:2)
Branky: Papoušek, P. Havel, Petrlák. Sestava FKT: I. poločas: Špína - Tvrdý, Šimek, Drahovzal, Beníšek - P. Havel, Dlouhý, Svoboda, Tomašov - Papoušek, Houžvička. II. poločas: Hyka - Tvrdý, Šimek, Drahovzal, Veber - Houžvička (70. Havel Š.), Toman, Petrlák, Tomašov - Papoušek, Horák.

Vyšehrad - Turnov 2:3 (2:2)
Branky: 18. Čtvrtníček z penalty, 27. Máče - 12. Horák z penalty, 35. Cigánek, 69. Kordík. Rozhodčí: Petřík - Novák, Hruška. Diváků: 20.

Branky turnovských hráčů v přípravě:
Houžvička - 8
Horák - 7
P. Havel - 5
Valentýn, Cigánek - 2
Benek, Papoušek, Petrlák, Kordík - 1

Trenér Petr Koubus hodnotí podzim FK Turnov v divizi + přehled všech podzimních zápasů