Fotbalový nábor přilákal na semilský stadion 250 dětí

14.05.2016 17:37:58 | Autor: Vladimír Mařan | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Fotbalový nábor přilákal na semilský stadion 250 dětí

Fotbalový klub SK Semily uspořádal 4. května ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky společnou akci pod názvem Měsíc náborů - můj první gól. Díky této spolupráci se čtvrtý květnový den uskutečnila tato akce také v Semilech, což je pouze jedno ze dvou míst v rámci celého Libereckého kraje.

Počasí sice nepřálo, ale množství dětí, které se nakonec náboru zúčastnili, nás přesvědčilo o tom, že děti mají velkou chuť sportovat, i když není azurová obloha a teploty kolem 20°C. Krom omluvené Základní školy v Chuchelně přišly všechny oslovené Základní i mateřské školy - Základní škola Waldorfská, Základní škola Dr. F. L. Riegra, Základní škola Ivana Olbrachta, Základní škola ve Slané a Mateřská škola Luční, Mateřská škola Pod Vartou.

Pro děti a budoucí možné fotbalisty bylo připraveno více jak deset stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet své dovednosti a nebyl by to fotbalový nábor kdyby si účastníci nevyzkoušeli i samotný fotbalový zápas, na který dohlížel zkušený fotbalový trenér David Vepřek. „Na dětech byla vidět radost, některé si takto zahráli fotbal úplně poprvé, nové pro ně bylo i soupeřit se svými spolužáky, dali si svůj první gól, což je i samotný název akce, někteří byli zase gólmani a nesvázáni nutností vyhrát se skvěle pobavili a já jsem již viděl několik šikovných dětí, které mají zájem navštívit tréninky mládeže SK Semily," uvedl Vepřek.

Akce Měsíc náborů - můj první gól na semilském stadionu<br />Autor: Vladimír Mařan Velkou atrakcí a zábavou bylo stanoviště, které zajišťoval i gólman A týmu SK Semily se svým kamarádem z FC Slovan Liberec a děti zde měli za úkol podběhnout velké švihadlo, kterým tito hráči točili. „Na dětech byl ze začátku vidět menší strach, ale jakmile se odhodlalo jedno dítko, v tu chvíli strhlo i ostatní," upřesnil gólman Petr Koudelka. Dalším úkolem, který musely děti na tomto stanovišti zvládnout byla přetahovaná. „Zde už se opravdu soupeřilo, člověk by si řekl, že o nic nejde, ale děti to opravdu bavilo a chtěli vyhrát, což je skvělý přístup a při jakémkoliv sportu je to velice důležité," dodal patron celé akce Koudelka.

Pod zamračeným nebem přivítali zástupci SK Semily na fotbalovém trávníku přibližně 250 dětí, které byly na závěr odměněny medailemi, náramky s názvem akce a samozřejmě malým občerstvením. Prostor k vyjádření a svůj vlastní pohled na celou akci shrnul malý Honzík Hassa z MŠ Luční: „Bylo to super, i když se mi moc nechtělo, tak jsme si parádně zahráli, dal jsem svůj první gól, v přetahování jsme vyhráli a třeba budu hrát jako můj starší bratr Jiřík za SK Semily."

K samotné akci se konala v prostorách fotbalového klubu SK Semily tisková konference kde všem přítomným byli na otázky připraveni odpovídat zástupci svazu i klubu - předseda komise mládeže a trenérsko metodické komise FAČR pro Liberecký kraj Jiří Štol, předseda Okresního fotbalového svazu Petr Herz, za SK Semily Jiří Hradecký, šéftrenér mládeže a v neposlední řadě Leoš Veg, manažer mládeže SK Semily, který na závěr shrnul celou akci i samotnou tiskovou konferenci.

Akce Měsíc náborů - můj první gól na semilském stadionu „Především si zaslouží poděkovat všem, kteří se na této akci jakýmkoliv způsobem podíleli a vzhledem k počasí tímto ještě jednou děkuji všem učitelkám i panu učitelovi, kteří se svými žáky přišli a vydrželi s nimi po celou dobu akce, a navíc je skvěle povzbuzovali. Věříme, že si podobnou akci zopakujeme i v měsíci září a hlavně, že to přivede co nejvíce dětí k fotbalu a ty ostatní třeba k jiným sportům. Hodně otázek se týká co je nejdůležitější, co je potřeba, téměř vždy se vše stočí na otázku peněz, ale pak jsou situace kdy ty peníze jsou, ale chybí vám to mnohem podstatnější, a to jsou lidé, ať už to jsou právě děti, které byste si chtěl fotbalově vychovat a nebo samotní trenéři a vedoucí mužstev, kteří věnují svůj volný čas někomu jinému. Jsem rád za tuto akci i za skutečnost, že se nyní s příslibem vedení pokusíme navázat na dobrou práci s mládeží, stabilizovat klub do budoucích let, pracovat s místními hráči a hlavně fotbalem bavit sebe i lidi, kteří nám stále fandí."

Akce SK Semily a FAČR byla jednou ze série eventových akcí orientovaných na seznámení dětí s fotbalem, které jsou realizovány po celé České republice. Zábavnou formou si děti měly možnost zkusit základní sportovní dovednosti, za což byly odměněny malými dárečky, které připravili společně FAČR a SK Semily.

Kontakt pro případné zájemce (i pro ty co na náboru nebyli):
Leoš Veg 602 311 832
Jiří Hradecký 603 277 963
Tréninky mládeže úterý a čtvrtek 16:00 - 17:15

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajské kolo McDonalds cupu se odehraje v Liberci
SK Semily pořádá nábor nadějí, děti dostanou dárky od FAČR

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 43 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka
Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb
Hokejisté Lomnice urvali smrští ve třetí části vítězství ve Varnsdorfu

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT