FOTO: Arakain zahrál v rámci podzimního turné v Bozkově

05.11.2012 20:01:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Bozkov

FOTO: Arakain zahrál v rámci podzimního turné v Bozkově

Kapela Arakain, která letos slaví 30. výročí existence a má za sebou úspěšné jarní turné, vyrazila na jeho podzimní část nazvanou XXX Best of Tour 2012. V sobotu 3. listopadu byl na programu koncert v Bozkově.

Kapela v čele se současným zpěvákem Janem Toužimským vyrazila mezi své fanoušky znovu v září a zavítala či ještě zavítá na místa, na která se v jarní části tour nedostalo. Celkem v rámci svého podzimního turné navštíví zhruba 15 míst. Turné odstartovalo už 22. září v Jindřichově Hradci a bude zakončeno 22. prosince ve Spáleném Poříčí, 26. října se na koncert v Praze ke kapele dokonce připojila i její někdejší zpěvačka Lucie Bílá.

„Posluchači a návštěvníci koncertů se opět mohou těšit na aktuální a zdařilou scénu, kvalitní zvuk a světla. V dvouhodinovém programu podzimního tour zazní to nejlepší z nejlepšího za celých 30 let existence Arakainu. Pro fanoušky je opět připraveno několik překvapení," lákal na bozkovský koncert manažer skupiny Petr Kubáň.

Arakain za dobu své existence stačil vydat 31 nosičů, které si zakoupilo více jak tři čtvrtě milionu posluchačů. Vystoupení kapely za 30 let zhlédlo okolo tří milionů fanoušků. Rockovou legendu na její tour doprovází jako předkapela Absolut Deafers a v Bozkově byli další předkapelou ještě místní CZE-HUN.

Kompletní rozsáhlá fotogalerie Karla Čermáka z koncertu Arakainu  

Zatím poslední koncert v Bozkově:

FOTO: Skupina Tři sestry znovu zahrála v Bozkově

Další hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 31 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Nejčtenější články

20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
21.01.: Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT