FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

24.08.2020 20:11:35 | Autor: ls, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

Doplněno video! Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu se konalo o víkendu v areálu Hraběnka v Jilemnici. Během soboty startovalo přes 300 žáků a přes 270 dorostenců, dorostenek a dospělých. V sobotu se po závodě také děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Přinášíme výsledky i fotogalerii z obou dnů.

V sobotu se jel sprint se štafetovou střelbou, což je disciplína pro diváka z televize neznámá. Na sestřelení pěti terčů má každý závodník 8 ran, kdy z toho 3 rány musí dobíjet ručně.Ta samá čísla byly i během neděle. V sobotu se konal klasický sprint - nejmladší kategorie střílela jednou, všichni další žáci dvakrát - vleže. Dorost a dospělí dvě střelby - ležka a stojka. Nejkratší trať pro žáky 1 km, muži 4 km.

Děkovalo se za celou kariéru Veronice Vítkové

Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu v areálu Hraběnka v Jilemnici<br />Autor: Tereza Bujárková Během sobotního vyhlášení žactva se děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Byl připraven audio spot z jejích nejlepších výsledků kariéry, při kterém nemálo přihlížejícím ukápla slza nebo naskočila husí kůže.

Verče předali její žákovští trenéři a Jindřich Šikola kytici a další drobné dárky. Atmosféra byla strhující, zhruba 800 závodníků a diváků skandovalo „ Verčo děkujem!" Předchozí podrobnosti o rozhodnutí ukončení její kariéry

Organizátorem byl Klub biatlonu Jilemnice, bylo potřeba okolo 40 rozhodčích a další pořadatelé. „Příprava areálu proběhla během čtvrteční brigády a akce pro sponzory klubu. V pátek probíhaly tréninky. Během závodu byl oddělen prostor pro diváky a závodníky v rámci preventivního opatření kvůli Covid-19. Počasí vyšlo neuvěřitelně, až během posledního vyhlášení začalo kapat, 5 minut po vyhlášení, kdy byl areál už uklizen, přišla pořádná přeprška," shrnul za pořadatele moderátor závodu Ladislav Stránský.


Výsledky všech kategorií najdete na stránkách biatlonu zde

Program Jilemnického léta 2020

Veronika Vítková končí sportovní kariéru. Očekává radostnou událost

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 75 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Hasiči zasahovali u požáru komínu ve Víchové

Jednotka ze stanice HZS Jilemnice zasahovala v nočních hodinách ve středu 14. dubna u požáru komínového tělesa ve Víchové nad Jizerou. Hasiči rozebrali část stěny a zazděný trám uhasili. Předběžná výše škody byla stanovena na 200 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou odhadnuty na 2 miliony korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Vzniká nový vstup do Krkonošského muzea ve Vrchlabí
Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách
Česká televize natáčela na Valdštejně dětský pořad Planeta Yó
Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let
Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Nejčtenější články

16.04.: Waldorfská škola v Semilech dala rodičům vybrat, zda děti testovat
16.04.: Na valné hromadě OFS Semily zvolili novým předsedou Petra Junka
17.04.: Covid konečně opravdu ustupuje. Očkování se otevře pro starší 65 let

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT