FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

24.08.2020 20:11:35 | Autor: ls, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce

Doplněno video! Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu se konalo o víkendu v areálu Hraběnka v Jilemnici. Během soboty startovalo přes 300 žáků a přes 270 dorostenců, dorostenek a dospělých. V sobotu se po závodě také děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Přinášíme výsledky i fotogalerii z obou dnů.

V sobotu se jel sprint se štafetovou střelbou, což je disciplína pro diváka z televize neznámá. Na sestřelení pěti terčů má každý závodník 8 ran, kdy z toho 3 rány musí dobíjet ručně.Ta samá čísla byly i během neděle. V sobotu se konal klasický sprint - nejmladší kategorie střílela jednou, všichni další žáci dvakrát - vleže. Dorost a dospělí dvě střelby - ležka a stojka. Nejkratší trať pro žáky 1 km, muži 4 km.

Děkovalo se za celou kariéru Veronice Vítkové

Druhé kolo Českého poháru v letním biatlonu v areálu Hraběnka v Jilemnici<br />Autor: Tereza Bujárková Během sobotního vyhlášení žactva se děkovalo Veronice Vítkové za její skvělou kariéru. Byl připraven audio spot z jejích nejlepších výsledků kariéry, při kterém nemálo přihlížejícím ukápla slza nebo naskočila husí kůže.

Verče předali její žákovští trenéři a Jindřich Šikola kytici a další drobné dárky. Atmosféra byla strhující, zhruba 800 závodníků a diváků skandovalo „ Verčo děkujem!" Předchozí podrobnosti o rozhodnutí ukončení její kariéry

Organizátorem byl Klub biatlonu Jilemnice, bylo potřeba okolo 40 rozhodčích a další pořadatelé. „Příprava areálu proběhla během čtvrteční brigády a akce pro sponzory klubu. V pátek probíhaly tréninky. Během závodu byl oddělen prostor pro diváky a závodníky v rámci preventivního opatření kvůli Covid-19. Počasí vyšlo neuvěřitelně, až během posledního vyhlášení začalo kapat, 5 minut po vyhlášení, kdy byl areál už uklizen, přišla pořádná přeprška," shrnul za pořadatele moderátor závodu Ladislav Stránský.


Výsledky všech kategorií najdete na stránkách biatlonu zde

Program Jilemnického léta 2020

Veronika Vítková končí sportovní kariéru. Očekává radostnou událost

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 75 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zrušení akcí v turnovské synagoze a na Valdštejně

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a vzhledem k mezinárodnímu složení vystupujících interpretů, kdy slovenští členové nemohou do České republiky přijet, je zrušen koncert Jak chutná hudba, který se měl uskutečnit v sobotu 26. září v turnovské synagoze. Zároveň se na hradě Valdštejně ruší plánovaná akce Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna, která měla proběhnout také sobotu 26. září.

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Na druhý pokus oslaví 150. výročí narození profesora Josefa Pekaře
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

23.09.: I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
24.09.: Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
24.09.: Sjezd traktorů v Bozkově je pro rok 2020 zrušen!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT