05.09.2016 11:44:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Lomnice nad Popelkou

Fotbalisté z Pojizeří v krajském přeboru mají za sebou černý víkend. Debakly si připsaly v sobotu na domácích stadionech Lomnice s Doksy i Semily se Mšenem a v neděli je napodobil Bozkov ve Višňové. Nešťastnou prohru gólem před koncem utrpěly i dosud neporažené Sedmihorky v Hrádku.

Lomnice - Doksy 0:4 (0:3)

Už v 1. minutě trefil lomnický Starý tyč a ve 3. minutě dokonce nebyl domácím uznaný gól pro ofsajd. Hosté naopak z protiútoku ve 14 minutě svou šanci využili a dostali se do vedení. Ve 26. minutě povedeným trestným kopem zvýšil na 0:2 Šesták. Do přestávky ještě ve 38. minutě třetí gól do domácí sítě vstřelil Šimon.

Do druhé půle Lomničtí na dvou postech vystřídali a hru oživili, ale své šance nevyužívali. Slabou střelou zakončil jednu z akcí Vávra a po něm nevyužili další příležitosti ani Drahoňovský a Fedorko. Hosté pak z protiútoku v 61. minutě stanovili konečné skóre na 0:4.

Krajský fotbalový přebor, utkání FC Lomnice nad Popelkou - SK Doksy<br />Autor: Zdeněk Matura „Výsledek neodpovídá hře, ale hraje se na góly a ty dávali pouze hosté. Rozhodně jsme nepředvedli výkon jako v Hamrech, do příště se musíme zlepšit," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 14. a 61. Kukla, 26. Šesták, 38. Šimon. Rozhodčí: Hnětynka - Šmíd, Poživil, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Lomnice: Cink - Starý, Gaubman, Nechanský, Veber - Janata, Drusan, Piry, Heřmanský (46. Vávra) - Drahoňovský (77. Košťák), Zboroň (46. Fedorko). Fotogalerie z utkání

Hrádek - Sedmihorky 1:0 (0:0)

Utkání předních celků krajského přeboru už směřovalo k remíze, když výhru domácím vystřelil čtyři minuty před koncem jediným gólem Patrik Rob.

Sedmihorky ve třetím kole nejen poprvé prohrály, ale také obdržely vůbec první gól v letošní sezoně. Jediným mužstvem, které netratilo ani bod, tak zůstaly pouze Velké Hamry, které dokázaly vyhrát v Železném Brodě.

Branka: 86. Rob. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Dvořák, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Sedmihorky: Martin Špína - Feurich, Marek, Dvořák, Holý (56. Rada) - Patrlák, Kroupa (65. Kodr), Vaníček, Pařízek - Marcel Špína, Červinka (76. Čermák).

Semily - Mšeno 0:6 (0:5)

Před utkáním se silným Mšenem chybělo domácím hned několik hráčů (Motejlek, Liška) a Grebeníček junior nemohl hrát pro červenou v minulém zápase. Přesto nikdo nečekal tak rychlé rozhodnutí, po třech chybách totiž prohrávali domácí v 11. minutě už 0:3 a bylo prakticky po zápase. Z tohoto stavu by se těžko zmátořilo zkušenější mužstvo, natož velmi mladý semilský tým. Poté přidali hosté ještě čtvrtý gól a ve 37. minutě zmar završili domácí vlastní brankou Javůrka.

Krajský fotbalový přebor, utkání SK Semily - FK Jiskra Mšeno<br />Autor: Petr Ježek Ve druhém poločase už tolik gólů nepadalo, ale nikoli tak markantním zlepšením semilské hry, jako spíš tím, že hráči Mšena už nebyli přesní v koncovce. Po několika sporných situacích v domácím pokutovém území asi rozhodčí akce v 86. minutě sečetl a po jednom z faulů nařídil pokutový kop. Z něj dovršil hattrick v zápase Kamil Krejčík a uzavřel skóre zápasu na tenisového kanára...

„Co nás zdobilo v předchozích zápasech, tak to dnes chybělo. Od začátku jsme měli moc velký respekt k soupeři, chyběla bojovnost, lepší pohyb i rychlejší rozehra," řekl po utkání trenér Semil David Grebeníček.

Branky: 4. Helm, 10., 33. a 86. Krejčík (třetí z penalty), 11. Rozkovec, 37. vlastní Javůrek. Rozhodčí: Marek - Vrtal, Kowalik, ŽK: 4:4. Diváků: 150. Semily: Vrána - Štyrand, Seifert, Hradecký, Javůrek - M. Lukeš (46. T. Lukeš), Močkovský, Rypl, Otmar - Morávek, Frolík (18. Urbánek). Fotogalerie z utkání

Višňová - Bozkov 6:1 (1:0)

Lépe začali domácí, kdy ve 4. minutě dali gól, ale ten pro ofsajd neplatil. V 6. minutě měl šanci Lakatoš, kdy se ocitl sám před gólmanem hostí, ale přihrávka od Tůmy měla větší razanci, než bylo potřeba. O minutu později zase trefili hosté pouze tyč z velkého vápna. Ve 13. minutě kopal Bejda přímý kop po faulu na Řeháčka, ale domácí si s ním lehce poradili. V 16. minutě se srazili hlavičkující Vanc s Noskem a oba museli být ošetřeni na střídačkách. Ve 28. minutě kopali domácí nepříjemný přímý kop kousek od praporku po faulu Prouska. Z celé situace nakonec vybojovali ještě rohový kop, který nakonec zachraňoval Řeháček hlavičkující Králíčkovi. Ve 35. minutě zastavil nebezpečnou šanci domácích ofsajd. Za tři minuty uviděl žlutou kartu Vanc a domácí kopali přímý kop, ale jejich akce skončila ofsajdem. Obrovskou šanci měli domácí ve 41. minutě, kdy mohli střílet do prázdné branky, ale zazmatkovali a nejlepší příležitost propásli a hosté nebezpečnou situaci odvrátili. Další šanci už ale domácí využili, když ve 43. minutě po dlouhém centru nestihl odhlavičkovat Vanc a rázem běželi na branku dva hráči Višňové. První Králíčka přehodil a druhý do prázdné brány míč dorazil. První poločas ač vyrovnaný, skončil lépe pro domácí.

Druhý poločas začal pro hosty špatně, jelikož už za tři minuty se opět měnilo skóre, když po rohovém kopu hosté špatně míč odvrátili a domácí ho vrátili před bránu, kam už nabíhal T. Mazánek, a ten nemýlil. V 54. minutě Tumova dělovka od hranice velkého vápna proletěla těsně kolem tyče a za minutu další jeho dělovka ze za půlky málem přelétla gólmana. Naděje přišla pro bozkovské v 56. minutě v podobě snižujícího gólu, Lakatoš přihrál do malého vápna, kam už nabíhal Mazánek, přihrál před branku Havlovi, který skóroval na 2:1. Poté hosté ožili a domácí se dostávali pod tlak. V 63. minutě kopali hosté přímý kop po faulu zezadu na Řeháčka. K němu se postavil Tuma, brankář jeho pokus vyrazil před sebe, ale na dorážku nikdo z hostů nedosáhl. Domácí míč odvrátili, dostali se do brejku, ale Nosek v koncovce selhal a pálil nad bránu. V 66. minutě měl být vyloučen hráč domácích, Králíček už měl v ruce míč, ale byl zfaulován do hlavy. V 70. minutě měla být odpískána penalta pro hosty, když brankář zfauloval Bejdu ve velkém vápně, ale píšťalka zůstala němá. Skóre se tak změnilo až za pět minut, ale na druhé straně, kdy po přihrávce před branku vstřelil gól Štrbák. Hosté už pomalu ztráceli chuť hrát a jejich poslední odpor zlomila penalta v 79. minutě nařízená proti Králíčkovi. Tu proměnil Cýrus a bozkovští chtěli už jen dohrát. Sice ještě v 80. minutě kopali nebezpečný přímý kop, ale domácí ho ubránili a pak už vše bylo v režii domácích. V 82. minutě běžel na prázdnou branku Souku p- 5:1, a poté v 85. minutě od hranice velkého vápna prostřelil Králíčka naposledy M. Mazánek. Poté už trápení hostů ukončil po uplynutí základní hrací doby sudí.

„Těžko se hodnotí tento nezasloužený debakl. V prvním poločase hra byla vyrovnaná, a nebál bych se tvrdit, že jsme byli o chlup i lepší, bohužel nedokážeme to potvrdit gólově na rozdíl od domácích. Druhý poločas po našem snižujícím gólu jsme měli soupeře na lopatě, a nebýt té neodpískané penalty, zápas by se určitě vyvíjel jinak. Po čtvrté brance jsme prakticky přestali hrát. Teď se ale musíme připravit na velké derby s odvěkým rivalem ze Semil," komentoval utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 43. Nosek, 49. T. Mazánek, 75. Štrbák, 79. Cýrus, 82. Soukup, 85. M. Mazánek - 56. Havel. Rozhodčí: Bahník - Havel, Hrbáček, ŽK: 3:4. Diváků: 152. Bozkov: Králíček - Bejda, Havel, Hypius, Lakatoš, Mazánek, Plátek, Prousek (64. Vrchovský), Tuma, Vanc, Řeháček.