FOTO: Čertovská pohádka potěšila publikum ve Slané

28.12.2015 19:16:12 | Autor: Olda Johan | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

FOTO: Čertovská pohádka potěšila publikum ve Slané

Divadelní soubor Tyl Slaná uvedl v sobotu 26. prosince premiéru pohádkového příběhu Čertovská pohádka. Šlo o pohádkový příběh, který se odehrával v pekle a hlavní role ztvárnili čerti a víly v podání dětských herců. Tato pohádka měla hlavně dětským divákům ukázat jak důležité je kamarádství a pomoc druhým.

V průběhu odpoledne proběhla dvě vystoupení, která přilákala velké množství diváků, a během kterých bylo též uděleno jedno nemalé ocenění. Zlatý odznak Jizerské oblasti SČDO za mimořádný elán, nadšení a píli při práci s dětskými herci v Divadelním souboru Tyl Slaná získala režisérka hry Kateřina Schovánková, která hned po představení odpověděla na několik otázek.

Co říkáš na toto ocenění?

Vůbec jsem to nečekala a moc si tohoto ocenění vážím. Bylo to milé překvapení.

Děti byly úžasné, souhlasíš?

Ano, byly naprosto úžasné, skoro vůbec neměly trému (tu jsme na svých bedrech nesly s Martinou Plichtovou asi hlavně my) a strašně se těšily. To, jak jim vždy zářily oči při závěrečné děkovačce, bylo pro mě asi největší odměnou. Zvládly to vše na jedničku, ačkoliv ne všechny na tom byly zdravotně úplně nejlíp. Všechny mají můj obdiv!

Čertovská pohádka v podání DS Tyl Slaná<br />Autor: Olda Johan Co plánujete v blízké budoucnosti?

Plány určitě jsou, pohádky jsou divácky asi nejvděčnější a je dobré si je v souboru udržet už jen z toho důvodu, že v dětech je do budoucna také obrovský potenciál, protože v současné době nám začínají chybět mladí dospělí herci, kteří by měli čas, chuť a elán do divadelní práce, takže doufám, že nám z těchto dětí zůstane alespoň část z nich věrná i v dospělosti. Navíc v publiku byla spoustu dalších dětí, které si třeba taky řeknou, že by to chtěly zkusit a řada dětí se nám rozroste, bylo by to fajn, protože projekty, které mám v hlavě, jsou na počet herců na jevišti docela náročné. Ale nic konkrétního z pověrčivosti zatím prozrazovat nebudu, definitivní rozhodnutí padne v průběhu jara a léta. Nyní nás čeká představení již 9. ledna v Kruhu u Jilemnice, bude to první výjezd mimo naše divadlo, tak uvidíme, jak to zvládneme. Myslím, že zájem o tuto pohádku bude velký a čeká nás hodně repríz.

Komu bys ráda poděkovala?

Děkuji především rodičům, že své děti v divadle podporují, děkuji celému kolektivu kolem pohádky, mimo jiné i Lukáši Kvardovi, ze kterého nám roste šikovný zvukař, nesmírně si vážím pomoci Jaroslava Malého, jeho životní zkušenosti jsou nedocenitelné, děkuji své rodině, že mě podporuje v tomto časově náročném „koníčku" a v neposlední řadě děkuji Obecnímu úřadu Slaná, že nám umožňuje bezplatně zkoušet a užívat prostory Kulturního domu.

Podrobná pozvánka: Premiéra Čertovské pohádky ve Slané

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT