11.03.2016 20:03:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Krkonoše

O minulém víkendu se na polské straně Krkonoš konal již 40. ročník Biegu Piastów v Jakuszycích a Szklarske Porebe. Jubilejního ročníku tradičního závodu se zúčastnilo 5500 běžců z 27 zemí, mezi kterými se rozhodně neztratili ani čeští zástupci.

V pátečním závodě klasickou technikou na 25 kilometrů zvítězili český závodník Jiří Ročárek a domácí běžkyně Katarzyna Witek. Kratší závody na 12 kilometrů vyhráli Jacek Staroń i Marcelina Wojtyła. Ve velmi dobrých podmínkách se běžela sobotní padesátka, ve které zvítězili Švýcar Toni Livers a Češka Adéla Boudíková, přičemž druhý mezi muži byl Jiří Ročárek. V nedělním běhu na 9 kilometrů klasicky byl nejlepší Dan Šlechta a Silke Escher, na 25 kilometrů volnou technikou zvítězil Radek Šretr a Iwona Piekarz.