FOTO: Čeští turisté se sjeli na zimní sraz do Jilemnice

09.02.2013 16:57:42 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Čeští turisté se sjeli na zimní sraz do Jilemnice

Slavnostní zahájení zimního srazu turistů proběhlo ve čtvrtek na jilemnickém náměstí. Zúčastnili se jej kromě dalších hostů starosta města Vladimír Richter, předseda Klubu českých turistů Jan Stráský, a také Krakonoš a vládce Orlických hor Rampušák.

XIII. Český zimní sraz turistů pořádal ve dnech 7. až 10. února KČT Ještědská oblast a odbor KČT Jilemnice v rámci oslav 125. výročí vzniku KČT a vzpomínky 100. výročí tragédie Hanče a Vrbaty.

Dále na čtvrtečním zahájení byli přítomní ředitel Krkonošského muzea Jan Luštinec, čestný předseda Klubu českých turistů Jan Havelka, předseda Klubu slovenských turistů Peter Perhala a delegace tří německých turistických klubů z krušnohorské příhraniční oblasti.

Pro účastníky byly připraveny lyžařské trasy po hřebenech Krkonoš v délce 15 - 50 km se zastavením u Mohyly Hanče a Vrbaty, pěší trasy s výstupem na Žalý, oblíbené zimní táboření a bohatý kulturní program. V rámci této významné akce nabídlo řadu zajímavých programů i Krkonošské muzeum v Jilemnici. Vedle prohlídky pamětihodností města a muzejních expozic, k nim patřila také vernisáž výstavy Cestami turistiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 42 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT