FOTO: Daniel Geremus vystavuje v bývalé lomnické spořitelně

21.11.2018 21:16:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

FOTO: Daniel Geremus vystavuje v bývalé lomnické spořitelně

Výtvarník Daniel Geremus uspořádal prodejní výstavu nazvanou Viribus Unitis. Vernisáž obrazů se konala v sobotu 17. listopadu ve 14 hodin v budově bývalé spořitelny v Lomnici nad Popelkou. Úvodní slovo pronesl Ondřej Krotil, o hudební doprovod se postarala historická kapela Subulcus.

Jedná se o čtvrtou výtvarníkovu výstavu v budově bývalé lomnické spořitelny, celkově jich ovšem má na kontě už mnohem víc. „Kromě Lomnice jsem vystavoval už v Jilemnici, Semilech, Hradci Králové, v Austrálii či Rakousku. Na současné výstavě návštěvníci uvidí celkem 100 olejomaleb z různých období, krajinky z okolí Lomnice nad Popelkou i portréty osobnosti z historie, z nichž některé známe z bankovek, což se hodí do těchto prostor, i když jsem je maloval už dřív," prozradil Daniel Geremus.

Na první pohled diváky zaujme portrét kapely Kiss, který ale ve druhém plánu znázorňuje poslední čtyři prezidenty České republiky a Československa. Zajímavý je i obraz T. G. Masaryka na mořském koníkovi nebo celkem osm obrazů císaře Františka Josefa seřazených vedle sebe. „Chtěl jsem vyjádřit, že jsme samozřejmě rádi, že máme Českou republiku, ale z Rakouska jsme vyšli a bylo součástí naší historie. František Josef vydržel u vlády 68 let, zatímco v moderní době se vládcové střídají mnohem dřív. Jde o osm portrétů malovaných osmi technikami," vysvětlil Daniel Geremus.

Výstava Viribus Unitis potrvá do neděle 25. listopadu, otevřeno bude denně od 13 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné, k prodeji jsou i kalendáře s malbami Daniela Geremuse na rok 2019.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 25 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru rodinného domu v Držkově

Ve středu dopoledne byl na Krajské operační a informační středisko ohlášen požár rodinného domu v Držkově. Z prvních informací nebylo zřejmé, o jak velký rozsah požáru se jedná, ale později byl vyhlášen silnější 2. stupeň požárního poplachu a kromě první jednotky z Tanvaldu byly povolány i další. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Turnaj mladších přípravek v Jilemnici opět vyhrálo Vrchlabí
Další úseky krajských silnic se dočkají nových alejí
Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily
Seniorskou obálku podpoří i město Semily
Konference Liberecko 2020+: Stát musí zlepšit financování krajů a obcí

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
21.11.: Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT