29.09.2019 19:40:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

V osmém kole krajského přeboru bylo na programu derby Rovensko - Sedmihorky. V prvním poločase byli lepší domácí a vedli 2:0, ale druhý poločas ovládli hosté a vyrovnali na konečných 2:2. Po třech zápasech bez vstřeleného gólu se Turnovští vzepjali k úplně jinému výkonu a soupeři z Desné nasázeli osm gólů.

Rovensko - Sedmihorky 2:2 (2:0)

V prvním poločase byli lepší domácí, když Mencl z rohu v 7. minutě našel centrem Mikuleho, který z voleje vše propálil - 1:0. Ve 24. minutě Mencl zakombinoval se Soukeníkem, našel volného L. Malého, který zvýšil na 2:0. Rovensko bylo na koni, ale třetí gól už nepřidal hlavou Šteffan. Ve druhém poločase to mohlo domácí mrzet, protože třígólový náskok by zřejmě zápas rozhodl.

Takto se ale v 54. minutě snížil po odrazu od tyče na 2:1 Urbánek po centru Novotného a znovu bylo o co hrát. Rovensko najednou hrálo zaraženě a zatáhlo se do obrany a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. V 63. minutě fauloval unikajícího Urbánka Šteffan tělem a byl trochu přísně hned vyloučen. Z trestného kopu pak Špína s pomocí teče domácího obránce srovnal na 2:2. Zbývalo ještě 25 minut, ale žádná šance už se ani na jedné straně neujala, a utkání tak skončilo smírně.

Utkání krajského přeboru Sokol Rovensko p. T. - FK Sedmihorky<br />Autor: Zdeněk Matura „Mrzí nás, že jsme poločasové vedení neudrželi. První výhra by se nám hodila, ale bohužel jsme ve druhé půli fyzicky odešli," řekl k utkání za Rovensko Marek Náhlovský.

„Ve druhém poločase jsme měli o mnoho víc šancí, ale třetí gól jsme už vstřelit nedokázali. Remíza je nakonec asi spravedlivá," hodnotil zápas asistent trenéra Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: 7. Mikule, 24. Malý - 53. Urbánek, 64. Marcel Špína. Rozhodčí: Šmíd - Hnětynka, Pánek, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (63. Šteffan). Diváků: 180. Rovensko: Prokopec - M. Pařízek, Mikule (89. Vágenknecht), Šteffan, Perger - Kočí, Mencl, Soukeník, Štěpnička, Krejčík (78. A. Pařízek) - L. Malý (74. Bangha). Sedmihorky: Martin Špína - Novotný, Marek, S. Kodr, Čermák - Urbánek, Kroupa (82. Najman), O. Kodr, Veselovský - Pařík (37. Hranec), Marcel Špína. Fotogalerie z utkání

Turnov - Desná 8:1 (3:1)

Na začátku nedělního zápasu byli domácí trochu nervozní, to naštěstí opadlo po otevření skóre ve 20. minutě Syslem. Za dvě minuty přidal další turnovský gól zkušený Papoušek. Pak sice za hosty snížil ve 26. minutě P. Kořínek, ale domácí měli utkání nadále pod kontrolou, když upravil na poločasových 3:1 Landfeld.

Ve druhém poločase už domácí v zápase dominovali a přidali dalších pět gólů, když se postupně trefili P. Havel z penalty, znovu Landfeld, Bernát, Šimek a poslední gól zápasu si v 88. minutě vstřelili sami hosté.

„Provedli jsme před zápasem několik změn, které se osvědčily. Takto, když budeme hrát i v dalších zápasech, tak to je ta cesta. Kluci bojovali a všude jsme byli rychleji. Jsem rád, že při zranění Nulíčka se o góly podělilo více hráčů. V závěru soupeř odpadl a mohli jsme vstřelit i více gólů. Po špatných zápasech jsme si doufám trochu spravili reputaci před domácími fanoušky, ale stále je co zlepšovat," komentoval utkání trenér Turnova Emil Šafář.

Branky: 20. Sysel, 22. Papoušek, 29. a 65. Landfeld, 52. P. Havel z pen., 58. Bernát, 79. Šimek, 88. vlastní (Ježek) - 26. P. Kořínek. Rozhodčí: Pánek - Havel, Šůma, ŽK: 2:3. Diváků: 170. Turnov: Králíček - Tvrdý, Bělina, Drahovzal, Tomašov - Sysel (73. Mach), Beníšek, Papoušek (65. Šimek), Bernát (69. Bernát) - Landfeld (82. Kordík), P. Havel (71. Syrovátka). Desná: Mucska - Karel, Kovář (73. Just), Kopal, P. Kořínek, Ježek, J. Kořínek (73. Skrutek), Štěpnička, Pfeifer (79. Jeřábek), V. Kořínek, Veselouš (46. Mejsnar).