FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

25.04.2011 16:16:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Do Chuchelny se sjelo rekordních 329 jezdců

První díl seriálu MG sport UFO KTM enduro cross country přilákal v sobotu do Chuchelny a na přilehlý Kozákov celkem 329 jezdců ve všech kategoriích, což je absolutní rekord tohoto seriálu. Mnohé jistě nalákalo doslova letní počasí i prodloužený víkend.

„Nikde jinde dosud  taková návštěvnost nebyla. Už na páteční přejímce se přihlásilo 115 závodníků, takže už v pátek bylo jasné, že návštěvnost bude obrovská," upřesnila za pořadatele Markéta Skrbková.

Jako první odstartovaly už před devátou hodinou děti, klasické kategorie do 50 ccm a do 65 ccm doplnil ještě vložený závod starších dětí, většinou místních Chucheláků. Zde překvapila Mariana Machačná z Motorsportu Chuchelna, která jako jediná zástupkyně něžného pohlaví obsadila krásné třetí místo.

V prvním závodě dospělých se poté na start postavily všechny hobby kategorie E1, E2 a E3 - celkem téměř 170 závodníků.

Vysoká účast jezdců z české špičky

Druhý závod patřil jezdcům s licencemi, veteránům a kategorii nejslabších motocyklů do 85 ccm. V závodě mistrovské třídy licence A překvapila velká účast jezdců, kteří patří k české špičce - vítězství patřilo Vítu Kuklíkovi, za ním s minutovou ztrátou do cíle dorazil Milan Engel reprezentující tým MotoHora, bronzová příčka patřila Jakubu Šefrovi ze Solarco Czech Enduro Junior Teamu. 

„Vzhledem k tomu, že seriál je určen především hobby jezdcům, je tak velká účast těchto profiků překvapující a pro nás i velice motivující. Někteří jezdci nám sice vytýkali, že se závod měl rozdělit na tři jednotlivé jízdy a zkrátit dobu ze 120 minut na 90 minut. To by ale vyvolalo vlnu nevole třeba u právě jezdců s licencemi, kterým se už takhle zdá závod krátký a rádi by se svezli na celé tři hodiny," uvedla Skrbková.

Mezi veterány překvapil Viktor Holý

Enduro Chuchelna V kategorii veteránů, kterou v loňském roce provázel boj pánů Hanče, Kurfiřta, Lupoměského a Kotrče se hned v prvním závodě letošního seriálu zrodilo překvapení v podobě vítězství Viktora Holého z O.K. Moto Racing Teamu.

Lupoměský byl třetí, Kurfiřt devátý a Kotrč nedojel vůbec, ozvalo se mu ještě nedostatečně zhojené zranění.

Především pro nejpočetnější kategorii E2 se závod stal téměř likvidačním, na start se postavilo 78 jezdců, ale cílem projelo jenom 48 jezdců. Vítězství se zmocnil Aleš Kučera z Motoklubu Vysoké nad Jizerou.

Rej jezdců a diváků obohatil i motobazar

Poprvé se v rámci seriálu konal i seriálový bazar, kam mohou návštěvníci a jezdci odložit své již nepotřebné motopotřeby, které nabídnou k odkoupení ostatním. A tak nového majitele našly třeba botky, z nichž vyrostli dětští závodníci, v bazaru se dala pořídit dokonce i motorka.

„Rozeběhl se i prodej seriálových triček i mikin, jen se po nich zaprášilo. Poptávka byla i po malých velikostech, takže na dalším podniku v Košťálově se už musíme polepšit," doplnila na závěr Markéta Skrbková.

Výsledky závodu v Chuchelně:

Licence A: 1. Kuklík 2:06:21,37, 2. Engel 2:07:34,69, 3. Šefr 2:08:15,15 - startovalo 34, jezdců, dojelo 25.

Licence B: 1. Kašpárek 2:06:44,73, 2. Körber 2:11:05,69, 3. Sviták 2:11:58,66 - s 43, d 33.

Veteráni: 1. Holý 2:21:13,57, 2. Hanč 2:02:07,37, 3. Lupoměský 2:08:49,99 - s 46, d 33.

E1: 1. Novotka 2:05:07,31, 2. Fedorko 2.03:22,15, 3. Oulehla 2:04:16,63 - s 44, d 40.

E2: 1. Kučera 2:03:39,27, 2. Holata 2:04:35,88, 3. Zelinka 2:05:43,22 - s 78, d 48.

E3: 1. Balaš 2:02:23,11, 2. Vancl 2:08:46,42, 3. Belda 2:10:04,02 - s 46, d 39.

Do 125 ccm  4 T, 85 ccm 2T: 1. Melichar 2:20:54,11, 2. Kupka 2:18:04,21 - s 13, d 12.

Děti do 50 ccm: 1. Friedrich, 2. Bonish, 3. Hlůže - s 11, d 11.

Děti do 65 ccm: 1. Pajer, 2. Kottek, 3. Šmíd - s 8, d 8.

Mládež - přebor Chuchelny: 1. Fischer, 2. Zaplatílek, 3. Machačná. - s 6, d 6.

Kompletní fotogalerie Karla Čermáka z odpoledního závodu zde

Související články:

Po roce opět startuje motocyklový seriál UFO cross country

Rozhovor s Janem Kudrnáčem, pořadatelem prvního závodu v Chuchelně

Závody loňského enduro seriálu na portále Naše Pojizeří:

FOTO: Povedený pátý podnik završil letošní enduro seriál

Závod dvojic v Příkrém vyhráli Kubík se Šípem

FOTO: Třetí díl enduro série proběhl v Jilemnici

Více zpráv z motorsportu najdete v rubrice Motorismus

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky závodu v Chuchelně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 20 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince

Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností

Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce

Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma

Nejčtenější články

12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT