FOTO: Dřevěné plastiky byly slavnostně předány městu

01.07.2011 15:56:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

FOTO: Dřevěné plastiky byly slavnostně předány městu

U cyklostezky na sídlišti Řeky nebo u budovy Státního okresního archívu v Semilech v blízké době spatříte nové sochy. Ty na sympoziu Dřewosochání 2011 na dvoře waldorfského lycea vytvořili zdejší studenti a absolventi za podpory profesionálních sochařů a učitelů.

K slavnostnímu předání šesti soch městu došlo ve čtvrtek odpoledne formou vernisáže pro veřejnost, která byla doplněna i hudebním vystoupením Orchestru waldorfské školy. Symbolicky sochy od zástupce školy Dušana Pleštila převzal starosta Semil Jan Farský. Pět soch bude v blízké době umístěno na pozemcích města u budov archívu, městského úřadu, kulturního centra, kostelu a také cyklostezky, o jedné se jedná s majitelem, že by byla umístěna v obchodním centru v Nádražní ulici.

„Přemýšlíme, že by se letošní dřevosochařské sympozium stalo v Semilech tradicí, možná zkusíme přizvat i jiné waldorfské školy, protože umělecká činnost je důležitým oborem na každé z nich," řekl učitel školy Dušan Pleštil, který zároveň dodal, že inspirací jim byla předchozí setkání sochařů pod názvem Lípa, která v letech 2003 - 2007 pořádal v Semilech Vladimír Kubík.

Na sochy přispěla semilská radnice škole částkou 50 tisíc, po natření impregnačním roztokem sochy vydrží pod širým nebem nejméně 20 let. 

Tvůrci jednotlivých soch a jejich možná umístění v Semilech:

Madona s dítětem - Štěpánka Kneysová (studentka 4. ročníku lycea), pomáhal jí sochař Jiří Genzer - měla by být umístěna u kostela sv. Petra a Pavla.

Stařec s vnukem - Denisa Kocvárová (letošní absolventka), pomáhal jí sochař Jan Švadlenka - měla by být umístěna u cyklostezky v Řekách.

Tři věky - Marie Kraťuková (loňská absolventka, studentka architektury v Praze) - jedná se o umístění u prodejny Lidl.

Zrození - Iveta Sadecká (učitelka řezbářství) - bude umístěna u Kulturního centra Golf. 

Kubistická plastika - Dominika Kašíková (absolventka), pomáhal sochař Ondřej Kužel - bude umístěna v klidové zóně u nové budovy městského úřadu.

Živly (pracovně též nazývaná Sovička) - Mojmír Dlabola (absolvent vůbec prvního ročníku waldorfské školy v Semilech, studuje školu užitého umění a  designu v Ústí n. L.) - bude umístěna u budovy Státního okresního archívu.

Fotogalerii z průběhu vytváření soch najdete zde

FOTO: Studenti waldorfského lycea tvoří sochy pro Semily

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historikovi Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
20.10.: Krajský přebor: Čtvrtá výhra v řadě vynesla Turnov na třetí místo

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT