FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

30.07.2013 11:39:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Rokytnice nad Jizerou

FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

Spojení dětského představení kouzelníka Pavla Kožíška, rockové skupiny Dymytry a muzikálově i bulvárně profláknutého Václava Noida Bárty v jeden kulturní blok zní šíleně. Navíc s pozadím polorozbořeného areálu bývalé textilky vytváří až dadaistickou kombinaci!

Jako zábava to však funguje, to jsem si mohl v sobotu 27. červenec vyzkoušet na vlastní kůži. Zchátralý areál má své osobité kouzlo a ve spojení s ostrou rockovou muzikou jde říci, že k němu opravdu sedí i latinské pojmenování génius loci, tedy duch místa.

odpolední vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška bavilo hlavně malé děti a tátové zde zůstávali sedět spíše kvůli půvabné asistentce Hance Mašlíkové, které se nebála ani žertů na svojí adresu.

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - focení démonů Dymytry s fanoušky<br />Autor: Petr JežekPo odstranění lavic ale už nastal čas na rockový nářez v podobě mystických Dymytry. Ten kdo o téhle kapele neslyšel, tak by to měl rychle napravit, protože k hudbě připomínající trochu Arakain a trochu začínající Škwor sedí i odpudivé démonické masky. Ty sice ve světě používá více skupin, ale v Česku o jiné než Dymytry nevím.

A Václav Noid Bárta? Kdo čekal tklivé muzikálové melodie, tak byl hluboce zklamán. Odmaskovanou skupinu Dymytry totiž ještě doplnil další kytarista a Noid potvrdil, že umí udělat dobrou show podobným nářezem jako předskupina. Publikum si navíc získal tím, že se v davu účastnil koncertu Dymytry a sympatická byla i osobní podpora jeho současné partnerky Gábiny Dvořákové. 

Velká škoda byla poměrně malého počtu návštěvníků, kterých se v areálu vystřídalo za celý den maximálně tři sta. Některé rodiny s dětmi odešly po kouzelnickém vystoupení a další fanoušci zase přišli až na koncerty, ale některé rodiny si užily celý den, když děti mohli kdykoliv odběhnout se proskákat na trampolíně nebo skákacím hradě, pití a občerstvení byl samozřejmě také dostatek.

Pro toho, kdo se nechtěl tlačit v davu na Benátské noci, se v rokytnickém areálu jednalo o příjemný kulturně-hudební letní den. Ač jsem v to dopředu moc nedoufal, tak i já si koncert užil. Nakonec mě mrzela jediná věc. V záplavě fotek z koncertu jsem se zapomněl s aktéry vyfotit já sám. Jak pak někomu za pár let vysvětlím, že jsem potkal Noida nebo kytaristu Jiřího Urbana mladšího na místě, které už vypadá úplně jinak!

Rozsáhlá fotogalerie z celého třetího koncertního dne:  

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - vystoupení skupiny Noid a Václava Noida Bárty<br />Autor: Petr Ježek

Soutěžte o 30 vstupenek na Střihavku!

Soutěže

Chcete zažít podobné pocity a v rodinné atmosféře se bez čekání ve VIP stanech přiblížit až na dotek českým hudebním hvězdám? Klidně můžete! Organizátoři věnovali našim čtenářům 30 lístků, které rozdělíme mezi 15 výherců na čtvrtou koncertní sobotu, kde nebude chybět zpěvák Kamil Střihavka. Získáte je zdarma, pokud správně odpovíte na jedinou otázku a budete mít následně štěstí při losování. Soutěžte o 30 volných vstupenek na koncerty v Rokytnici zde Vstupenky lze jinak zakoupit v předprodeji na Kontaktním místě Rotextile (Horní 449- Dolní náměstí), Informačním centru Jilemnice nebo online na stránkách www.rotextile-vstupenky.cz.

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěžte o vstupenky a užijte si hudební léto v Rokytnici nad Jizerou
Dvacet výherců získalo volné vstupenky na koncert v Rokytnici
David Deyl, Support Lesbiens a klaun Fílo přilákali do Rokytnice celé rodiny
Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří
Areál Rotextile v Rokytnici nad Jizerou oživí v létě série koncertů
V Rokytnici nad Jizerou vzniká aquapark a zábavní centrum

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 166 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska
Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví
Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Mistr tesař ctí ducha historie i při stavbě nových domů

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků
19.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT