FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

30.07.2013 11:39:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Rokytnice nad Jizerou

FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

Spojení dětského představení kouzelníka Pavla Kožíška, rockové skupiny Dymytry a muzikálově i bulvárně profláknutého Václava Noida Bárty v jeden kulturní blok zní šíleně. Navíc s pozadím polorozbořeného areálu bývalé textilky vytváří až dadaistickou kombinaci!

Jako zábava to však funguje, to jsem si mohl v sobotu 27. červenec vyzkoušet na vlastní kůži. Zchátralý areál má své osobité kouzlo a ve spojení s ostrou rockovou muzikou jde říci, že k němu opravdu sedí i latinské pojmenování génius loci, tedy duch místa.

odpolední vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška bavilo hlavně malé děti a tátové zde zůstávali sedět spíše kvůli půvabné asistentce Hance Mašlíkové, které se nebála ani žertů na svojí adresu.

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - focení démonů Dymytry s fanoušky<br />Autor: Petr JežekPo odstranění lavic ale už nastal čas na rockový nářez v podobě mystických Dymytry. Ten kdo o téhle kapele neslyšel, tak by to měl rychle napravit, protože k hudbě připomínající trochu Arakain a trochu začínající Škwor sedí i odpudivé démonické masky. Ty sice ve světě používá více skupin, ale v Česku o jiné než Dymytry nevím.

A Václav Noid Bárta? Kdo čekal tklivé muzikálové melodie, tak byl hluboce zklamán. Odmaskovanou skupinu Dymytry totiž ještě doplnil další kytarista a Noid potvrdil, že umí udělat dobrou show podobným nářezem jako předskupina. Publikum si navíc získal tím, že se v davu účastnil koncertu Dymytry a sympatická byla i osobní podpora jeho současné partnerky Gábiny Dvořákové. 

Velká škoda byla poměrně malého počtu návštěvníků, kterých se v areálu vystřídalo za celý den maximálně tři sta. Některé rodiny s dětmi odešly po kouzelnickém vystoupení a další fanoušci zase přišli až na koncerty, ale některé rodiny si užily celý den, když děti mohli kdykoliv odběhnout se proskákat na trampolíně nebo skákacím hradě, pití a občerstvení byl samozřejmě také dostatek.

Pro toho, kdo se nechtěl tlačit v davu na Benátské noci, se v rokytnickém areálu jednalo o příjemný kulturně-hudební letní den. Ač jsem v to dopředu moc nedoufal, tak i já si koncert užil. Nakonec mě mrzela jediná věc. V záplavě fotek z koncertu jsem se zapomněl s aktéry vyfotit já sám. Jak pak někomu za pár let vysvětlím, že jsem potkal Noida nebo kytaristu Jiřího Urbana mladšího na místě, které už vypadá úplně jinak!

Rozsáhlá fotogalerie z celého třetího koncertního dne:  

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - vystoupení skupiny Noid a Václava Noida Bárty<br />Autor: Petr Ježek

Soutěžte o 30 vstupenek na Střihavku!

Soutěže

Chcete zažít podobné pocity a v rodinné atmosféře se bez čekání ve VIP stanech přiblížit až na dotek českým hudebním hvězdám? Klidně můžete! Organizátoři věnovali našim čtenářům 30 lístků, které rozdělíme mezi 15 výherců na čtvrtou koncertní sobotu, kde nebude chybět zpěvák Kamil Střihavka. Získáte je zdarma, pokud správně odpovíte na jedinou otázku a budete mít následně štěstí při losování. Soutěžte o 30 volných vstupenek na koncerty v Rokytnici zde Vstupenky lze jinak zakoupit v předprodeji na Kontaktním místě Rotextile (Horní 449- Dolní náměstí), Informačním centru Jilemnice nebo online na stránkách www.rotextile-vstupenky.cz.

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěžte o vstupenky a užijte si hudební léto v Rokytnici nad Jizerou
Dvacet výherců získalo volné vstupenky na koncert v Rokytnici
David Deyl, Support Lesbiens a klaun Fílo přilákali do Rokytnice celé rodiny
Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří
Areál Rotextile v Rokytnici nad Jizerou oživí v létě série koncertů
V Rokytnici nad Jizerou vzniká aquapark a zábavní centrum

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 166 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Starosta Turnova se setká s obyvateli Kasáren, Hruštice a Károvska

Ve středu 13. listopadu proběhne poslední setkání starosty s občany v letošním roce. Setkání se uskuteční v jídelně ZŠ Žižkova od 17 hodin. Přijďte podiskutovat o tom, co vás ve vaší části města trápí! Hlavní témata: Bytová zóna Hruštice, Dopravní situace v ulici Žižkova, Městské sady a Mateřská škola Zborovská.

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám
Navrátilec Petřík zajistil pro Přepeře v Živanicích bod navíc za penalty
Atletkou roku Zuzana Hejnová a trenérkou Dana Jandová
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů

Nejčtenější články

10.11.: FOTO: Gabriela Jakoubková představila v Jilemnici svou čtvrtou knihu
11.11.: Hořela chalupa v Jesenném, při zásahu se zranil jeden z hasičů
10.11.: Zhodnocení krajského přeboru po podzimu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT