FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

30.07.2013 11:39:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Rokytnice nad Jizerou

FOTO: Dymytry a Noid naplno rozezněli rokytnický areál

Spojení dětského představení kouzelníka Pavla Kožíška, rockové skupiny Dymytry a muzikálově i bulvárně profláknutého Václava Noida Bárty v jeden kulturní blok zní šíleně. Navíc s pozadím polorozbořeného areálu bývalé textilky vytváří až dadaistickou kombinaci!

Jako zábava to však funguje, to jsem si mohl v sobotu 27. červenec vyzkoušet na vlastní kůži. Zchátralý areál má své osobité kouzlo a ve spojení s ostrou rockovou muzikou jde říci, že k němu opravdu sedí i latinské pojmenování génius loci, tedy duch místa.

odpolední vystoupení kouzelníka Pavla Kožíška bavilo hlavně malé děti a tátové zde zůstávali sedět spíše kvůli půvabné asistentce Hance Mašlíkové, které se nebála ani žertů na svojí adresu.

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - focení démonů Dymytry s fanoušky<br />Autor: Petr JežekPo odstranění lavic ale už nastal čas na rockový nářez v podobě mystických Dymytry. Ten kdo o téhle kapele neslyšel, tak by to měl rychle napravit, protože k hudbě připomínající trochu Arakain a trochu začínající Škwor sedí i odpudivé démonické masky. Ty sice ve světě používá více skupin, ale v Česku o jiné než Dymytry nevím.

A Václav Noid Bárta? Kdo čekal tklivé muzikálové melodie, tak byl hluboce zklamán. Odmaskovanou skupinu Dymytry totiž ještě doplnil další kytarista a Noid potvrdil, že umí udělat dobrou show podobným nářezem jako předskupina. Publikum si navíc získal tím, že se v davu účastnil koncertu Dymytry a sympatická byla i osobní podpora jeho současné partnerky Gábiny Dvořákové. 

Velká škoda byla poměrně malého počtu návštěvníků, kterých se v areálu vystřídalo za celý den maximálně tři sta. Některé rodiny s dětmi odešly po kouzelnickém vystoupení a další fanoušci zase přišli až na koncerty, ale některé rodiny si užily celý den, když děti mohli kdykoliv odběhnout se proskákat na trampolíně nebo skákacím hradě, pití a občerstvení byl samozřejmě také dostatek.

Pro toho, kdo se nechtěl tlačit v davu na Benátské noci, se v rokytnickém areálu jednalo o příjemný kulturně-hudební letní den. Ač jsem v to dopředu moc nedoufal, tak i já si koncert užil. Nakonec mě mrzela jediná věc. V záplavě fotek z koncertu jsem se zapomněl s aktéry vyfotit já sám. Jak pak někomu za pár let vysvětlím, že jsem potkal Noida nebo kytaristu Jiřího Urbana mladšího na místě, které už vypadá úplně jinak!

Rozsáhlá fotogalerie z celého třetího koncertního dne:  

Třetí koncertní sobota v areálu Rotextile v Rokytnici nad Jizerou - vystoupení skupiny Noid a Václava Noida Bárty<br />Autor: Petr Ježek

Soutěžte o 30 vstupenek na Střihavku!

Soutěže

Chcete zažít podobné pocity a v rodinné atmosféře se bez čekání ve VIP stanech přiblížit až na dotek českým hudebním hvězdám? Klidně můžete! Organizátoři věnovali našim čtenářům 30 lístků, které rozdělíme mezi 15 výherců na čtvrtou koncertní sobotu, kde nebude chybět zpěvák Kamil Střihavka. Získáte je zdarma, pokud správně odpovíte na jedinou otázku a budete mít následně štěstí při losování. Soutěžte o 30 volných vstupenek na koncerty v Rokytnici zde Vstupenky lze jinak zakoupit v předprodeji na Kontaktním místě Rotextile (Horní 449- Dolní náměstí), Informačním centru Jilemnice nebo online na stránkách www.rotextile-vstupenky.cz.

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Soutěžte o vstupenky a užijte si hudební léto v Rokytnici nad Jizerou
Dvacet výherců získalo volné vstupenky na koncert v Rokytnici
David Deyl, Support Lesbiens a klaun Fílo přilákali do Rokytnice celé rodiny
Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří
Areál Rotextile v Rokytnici nad Jizerou oživí v létě série koncertů
V Rokytnici nad Jizerou vzniká aquapark a zábavní centrum

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 166 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo
Pořad Jilemnická ohlédnutí připomene 670. výročí města
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT