02.04.2018 17:00:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští fotbalisté v neděli navázali spíše na úvodní jarní zápas s Vysokým Mýtem než na poslední duel se Zbuzany a dokázali na domácím stadionu zdolat Dvůr Králové na penalty.

FK Turnov - TJ Dvůr Králové n. L. 1:1 (0:1), na penalty 4:2

Hosté zaskočili domácí hráče tím, že se na těžkém terénu velmi dobře pohybovali a v prvním poločase byli lepším týmem. V 18. minutě je proto poslal do vedení Ondřej Vaníček. Domácí po poločase hru, i díky střídáním, zlepšili. V 82. minutě přišlo po několika předchozích šancích zasloužené vyrovnání Kordíka, který dostal po standardce zahrávané Papouškem následně zpětný centr do vápna od Petra Havla a hlavou trknul míč koníčkem do brány.

Při vyrovnaném stavu přišly na řadu penalty, při kterých domácí trenéři zariskovali a do branky poslali z lavičky Martina Špínu. Ten následně jednu penaltu chytil a jedna šla do tyče, zatímco domácí čtyři proměnili (Horák, Š. Havel, Papoušek, Petrlák), a mohli se radovat z výhry a bodu navíc.

„Kvůli zraněním muselo dojít ke změnám v sestavě, ale zvládli jsme to. Za bojovnost si výhru zasloužíme, každý bod navíc je pro nás v naší situaci dobrý," dodal k zápasu trenér Turnova Josef Petřík starší.

Branky: 82. Kordík - 18. Vaníček. Rozhodčí: Opočenský - Maiello, Milner, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Turnov: Hyka (91. Špína) - Tvrdý, Kordík, Drahovzal, Šimek - Benek (70. Houžvička), Cigánek (46. Š. Havel), Tomašov (78. P. Havel), Petrlák - Papoušek, Horák.