28.03.2017 19:44:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Neúplné jarní kolo bylo o víkendu sehráno i v krajské I.B třídě východ. Hitem kola byl souboj Horní Branné s vedoucím Pěnčínem, který domácí těsně prohráli 1:2. Z utkání vám přinášíme i fotogalerii.

V dalších zápasech Libštát v přestřelce 4:6 podlehl Držkovu, Lučany porazily 3:2 Harrachov a Albrechtice porazily 4:1 Roztoky. Utkání Smržovka - Kokonín a Jablonec n. J. - Plavy byla odložena na 5. dubna.

Libštát - Držkov 4:6 (2:4)

Utkání hrané na umělce v Lomnici nad Popelkou skončilo přestřelkou celkem s deseti góly. Už v 1. minutě se domácí díky L. Kobrolovi ujali vedení, ale hosté dvěma rychlými góly Dvořáka otočili zápas ve svůj prospěch. Batěk a Vágner poté zvýšili už na 4:1 pro hosty, ale ještě před koncem poločasu snížil za domácí L. Beran. Když Fidler v 52. minutě snížil na 3:4, domácí měli zase blízko k bodu. Hosté ale dokázali odpovědět, a to i poté, co znovu na rozdíl branky snížil v 80. minutě domácí L. Beran.

Branky: 1. L. Kobrle, 40. a 80. L. Beran, 52. Fiedler - 5. a 9. Dvořák, 29. Batěk, 34. a 70. Vágner, 83. Linhart. Rozhodčí: Urbánek - Špidlen, Mařatka, ŽK: 1:2. Diváků: 30. Libštát: Jakubičko - Mach, Fiedler, Koldovský, L. Beran, D. Kobrle (84. Lukeš), Vancl (80. Nedvěd), L. Kobrle, Kovařík, Váňa, Mečíř (75. P. Beran).

Lučany - Harrachov 3:2 (2:0)

Domácí vyhráli poločas 2:0 a pak přidal ještě třetí gól, ale nakonec se museli o výhru obávat, propože hosté dokázali snížit Barbořákem a v předposlední minutě se trefil na 3:2 Vokál.

Branky: 30. Röschl, 38. Koudelka, 53. Bukvic - 58. Barbořák, 89. Vokál. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Maruška, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Barbořák, Rieger, Bergmann, Medal, Veselý, David, Vodseďálek, Kočib, Jiroutek.

Albrechtice - Roztoky 4:1 (2:1)

Domácí začali na hřišti v jabloneckých Břízkách sebevědomě a od začátku měli herní převahu. Už ve 3. minutě musel vyrážet nebezpečný centr novic v brance Roztok Ondřej David na rohový kop. V 15. minutě podnikly Albrechtice rychlý brejk a David zlikvidoval samostatný nájezd. O minutu později zahrával M. Hornig trestný kop, odražený míč se dostal k Jak. Nýdrlemu, který poslal hosty přízemní střelou do vedení. Hned po rozehrání ovšem chybovali v obraně a O. David zneškodnil další samostatný nájezd. Ve 21. minutě se před vápnem uvolnil Jak. Nýdrle, přistrčil osamocenému Tuláčkovi, který brankaře neprostřelil. Přišla 25. minuta, faul v pokutovém území na Pipka, a ten z penalty vyrovnal na 1:1. Od té chvíle jsme čelili velkému tlaku domácích. Ti si vytvářeli nebezpečné situace před naší brankou a jednu z nich vyjádřili gólově. Ve 36. minutě si na centr z levé strany naběhl Štěpnička a zvýšil na 2:1.

V úvodu druhého poločasu mohli hosté vyrovnat. V 50. minutě utekl po pravé straně Kupkár, před vápnem našel Jak. Nýdrleho, ale jeho střelu k tyči brankář vyrazil na roh. Velikou šanci si domácí vypracovali v 55. minutě. Po centru z pravé strany zneškodnil O. David stoprocentní šanci, když vyrazil střelu z pěti metrů. Utkání se rozhodlo v 60. minutě, kdy Koldovský technickou střelou z vápna pod břevno zvýšil na 3:1. Konečnou podobu výsledku dal v 70. minutě Bělohlávek, který se ocitl sám před brankou a upravil na 4:1.

Branky: 25. Pipek, 35. Štěpnička, 60. Koldovský, 70. Bělohlávek - 16. Jak. Nýdrle. Rozhodčí: Malena - Dytrt, Šubrt, ŽK: 0:0. Diváků: 50. Roztoky: O. David - D. David, M. Hornig, Jína - Jar. Nýdrle (35. V. Hornig), Baytalon, Illner, Jak. Nýdrle, Kopáček (57. Fischer) - Kupkár, Tuláček (46.Honců), připraven byl ještě Maďarčík.

Horní Branná - Pěnčín 1:2 (0:1)

Utkání krajské I.B třídy východ Horní Branná - Pěnčín<br />Autor: Olda Johan Hosté vedli od 10. minuty po brance Zapadla. Domácí bojovali o vyrovnání, ale jejich snahu zmařila v 56. minutě červená karta po druhé žluté pro zkušeného Beneše. Pěnčín pak zvýšil Baláskem v 70. minutě na 2:0, naději vykřesal pro domácí snížením v 84. minutě Šimek, ale vyrovnat už domácí nestihli.

Branky: 84. Šimek - 10. Zapadlo, 70. Balásek. Rozhodčí: Linhart - Ouředník, Pánek, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (56. Beneš). Diváků: 110. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, David Paulů, Kocourek, Vašek - Šimek, Beneš, Fiedler, Jón - Kubelka, Dušan Paulů. Fotogalerie z utkání