FOTO: Jan Balaš na jubilejním Cross country Loukov vyhrál oba závody

04.08.2015 21:40:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Martinice,Benešov u Semil

FOTO: Jan Balaš na jubilejním Cross country Loukov vyhrál oba závody

Cross country Loukov se jel o víkendu 1. a 2. srpna podesáté, takže to byla příležitost pro speciální jubilejní soutěže. Celkem v sobotu našlo cestu do Loukova u Semil 210 závodníků a také spousta diváků.

„Při jubilejním desátém ročníku jsme udělali maximum pro kvalitu tohoto závodu a doufám, že závodníci i diváci byli spokojeni. Loukov je jen jeden a kdo tam někdy byl celý víkend, tak ví, o čem mluvím. V Loukově se závodí, večer se posedí u pivka, kdo chce, může si prohlédnout Muzeum pana Bujárka a vyslechnout si jeho svérázné „historky". Celý areál je hned vedle Jizery, kde se můžete vykoupat a načerpat síly k dalšímu závodění," připomněl za pořadatelský tým Enduro Martinice Robert Vancl.

Jako každý rok byly vypsány Holseshoty o ceny a prémii 1 000 Kč, kdo první přeskočí překážku Pragu V3S od firmy AGT a návěs od firmy Strombuch. A protože 10. ročník závodění v Loukově je jen jednou, vypsali pořadatelé prémii 10 tisíc korun pro jezdce Profi A, který dokáže vyhrát v sobotu i v neděli. To nakonec dokázal Honza Balaš, který ukázal, jak se má na motorce jezdit a pořadatelé mu rádi předali vítěznou finanční prémii.

Cross Country Loukov 2015<br />Autor: David Bouchal „Příprava tratě nám zabrala spoustu času, zatlouklo se 1 000 kolíků, natáhlo se 12 km značící pásky („mlíka"), vykropilo se hodně vody a po celý víkend se o dráhu staralo 25 pořadatelů. Nakonec vše vyšlo. Děkuji všem, kteří si letos v Loukově mákli, pořadatelům i holkám ze stánků, závodníkům, divákům za skvělou atmosféru, sponzorům a majitelce pozemků paní Gizele Horákové - Zábranské," dodal Robert Vancl.

Výsledky CC Loukov 2015:

Sobota 1. 8. - dvojice

Licence A: 1. Jakub Marek - Jan Balaš (Enduro klub Semily, AMK Krakonoš Jilemnice), 2. Milan Engel - Jakub Šefr (MRG Czech Dakar team), 3. Kryštof Kouble - Nikola Pěnička.
Licence B: 1. Ondřej Havrda - Petr Havrda (Enduro klub Semily), 2. Tomáš Friedrich - Miroslav Škaloud, 3. Robert Friedrich - František Medek (Enduro Píchovice, Motoklub Vysoké n. J.).
Veteráni: 1. Radek Pabiška - David Pabiška, 2. Otakar Kotrba - Pavel Nusko (Motoklub Bílina), 3. Michael Mansfeld - Pavel Tomeš.
Hobby: 1. Luboš Ducháček - Josef Koza (Motosport Lhotka), 2. František Medek - Tomáš Náhlovský (Motoklub Vysoké n. J., Enduro klub Semily), 3. Ondra Josífek - Tomáš Hák (Motoklub Vysoké n. J., Enduro klub Semily).

Neděle 2. 8. - jednotlivci

Licence A: 1. Jan Balaš (AMK Krakonoš Jilemnice), 2. Milan Engel (MRG Czech Dakar team), 3. Lukáš Hádek (Motosport Bozkov).
Licence B: 1. Ondřej Havrda 2. Petr Havrda (oba Enduro klub Semily), 3. Miroslav Šimčík.
Veteráni: 1. Aleš Vondrák (Dr. K Racing Team), 2. Květoslav Sedláček, 3. Pavel Nusko (oba Motoklub Bílina).
Hobby 2t: 1. Ondra Josífek, 2. František Medek (oba Motoklub Vysoké n. J.), 3. Luboš Ducháček (Motosport Lhotka).
Hobby 4t: 1. Jan Kobos (Beta Enduro team), 2. Michal Hanuš (AK Krakonoš Jilemnice), 3. Tomáš Kroupa.
Kompletní výsledky i s dosaženými časy najdete pod článkem ke stažení.

Druhá fotogalerie ze závodu:

Cross country Loukov 2015 objektivem Oldy Johana

Předchozí ročníky závodu:

2014: Obrazem: Na cross country do Loukova přijelo závodit 200 jezdců

2013: FOTO: V Loukově si nakonec jezdci užili oba závodní dny

2012: FOTO: Cross country v Loukově ozdobily motoristické legendy

2011: FOTO: V Loukově hřměly motory

Více zpráv z motosportu najdete v rubrice SPORT - Motosport 

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky CC Loukov 2015 sobota - dvojice | Výsledky CC Loukov 2015 neděle - jednotlivci

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Nejčtenější články

20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
21.01.: Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT