FOTO: Jilemnice ožila pod dohledem Krakonoše vánočním jarmarkem

16.12.2012 10:16:30 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnice ožila pod dohledem Krakonoše vánočním jarmarkem

Ani nepříznivé počasí neodradilo v sobotu stovky lidí od návštěvy jednoho z největších vánočních jarmarků v regionu, s více než 500 letou historií. Jilemnické náměstí i přilehlé ulice zaplnilo množství stánků a pořadatelé připravili bohatý celodenní kulturní program.

Ve stáncích někteří prodejci nabízeli pouťové zboží, ale také vánoční ozdoby, dekorace a rukodělné výrobky. V nevlídném počasí přišel vhod svařák, teplá medovina nebo tradiční sejkory. Na podiu se střídaly nejrůznější žánry, jako například vystoupení žáků základních škol, taneční studio Paul Dance, dechová hudba Jilemničanka, country skupina Hobrbule a mnoho dalších účinkujících.

Atmosféru jarmarků dávno minulých navodilo vystoupení Jilemského spolku paní a dívek. Programem, který zakončil ohňostroj, provázel moderátor Petr Ticháček, vše samozřejmě probíhalo pod dohledem Pána hor Krakonoše, jak zní i podtitul jarmarku.

Také příznivci sportu si přišli na své. V místním knihkupectví se konala autogramiáda naší úspěšné běžkyně na lyžích Květy Jeriové-Peckové a její knihy Vzpomínky lyžařské. Zájemci měli možnost navštívit Vánoční tržnici řemesel v budově bývalého pivovaru a probíhající výstavu Krkonošské vánoce v jilemnickém zámku.

Kompletní kulturní program Jilemnického vánočního jarmarku v roce 2012: 8.25 Trubači, zdravice Krakonoše, 8.30 Vystoupení žáků ZŠ Komenského, 9.00 Vystoupení žáků ZŠ Jana Harracha, 9.30 Program ZUŠ Jilemnice, 10.00 Dva loupežníci - skupina historického šermu Rego Vrchlabí, 10.40 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 11.10 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.30 Dechová hudba Jilemničanka, 13.00 Program ZUŠ Jilemnice, 13.30 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 14.00 Vánoční příběh - DiwaDílo Praha, 14.40 Country kapela Hobrbule ze Semil, 16.30 Žonglérská show Cik cak, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

Přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších

FOTO: Libštátský jarmark U Janatů děti doprovázely tancem

Fotogalerie z loňského ročníku Jilemnického jarmarku

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 73 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížil Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči spouští stanoviště antigenní testy řidičů kamionů v Harrachově
Některé podnikatelské nápady studentů z TUL půjdou na trh
Grantové programy Nadace ČEZ jsou v plném proudu
Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné

Nejčtenější články

27.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: V Libereckém kraji znovu více pozitivních, očkování už se naplno rozjíždí
27.02.: Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT