FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

18.12.2011 11:35:19 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Sníh, který v pátek zasypal Krkonoše pomohl vytvořit krásnou vánoční atmosféru na jednom z nejstarších a největších vánočních jarmarků v České republice. Na jilemnickém Masarykově náměstí jej započal hned v sobotu ráno zdravicí vládce hor Krakonoš.

Novodobá historie jilemnického jarmarku se píše od roku 1996, kdy Jilemničtí navázali na tradici trvající více než 500 let. Celé náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s typickým jarmarečním zbožím i regionálních výrobků. Málokdo odolal vůni, která se linula z mnoha stánků z občerstvením. Pořadatelé připravili pro děti i dospělé bohatý celodenní kulturní program. Na podiu před radnicí se střídali nejrůznější žánry, od vystoupení žáků základních škol, přes dámy z Jilemského spolku paní a dívek, které předváděly dobovou módu, po vokálně instrumentální soubor Satori z Poniklé.

Návštěvníci jarmarku hojně využili jedinečné příležitosti, zpřístupnění radniční věže. Mohli si tak prohlédnout unikátní hodinový stroj a ti odvážní vystoupat po točitém schodišti a žebříku do kopule věže, kde se jim vedle zvonů naskytl nevšední pohled na město a částečně i Krkonoše.

V rámci Vánočního jarmarku byla také otevřena Tržnice řemesel v zrekonstruovaném objektu Jilemnického pivovaru. Program zakončil tradiční ohňostroj. Na všechen ten mumraj samozřejmě dohlížel celou dobu sám vládce hor Krakonoš.

Kompletní kulturní program jilemnických vánočních trhů: 8.25 Zdravice Krakonoše, 8.30 Žáci ZŠ Komenského, 9.00 Žáci ZŠ Jana Harracha, 9.30 ZUŠ Jilemnice, 10.00 Jak kašpárek zachránil vánoce - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 10.45 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.00 Dechová hudba Jilemničanka, 12.30 Paul Dance Jilemnice, 13.00 Jak se peče pohádka - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 13.45 ZUŠ Jilemnice, 14.15 Dámská kapela Herky - repertoár se skládá výhradně z vlastních písní nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku, 15.30 Paul Dance Jilemnice, 16.00 Satori - vokálně instrumentální soubor z Poniklé, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

FOTO: Adventní neděli ve Vrchlabí zakončila koncertem Petra Janů

FOTO: Turnovské vánoční trhy lákaly na zboží i kulturní program

Na skleněném jarmarku ukázali křehkou krásu

Kompletní přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a Podkrkonoší

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecké Kolečko o víkendu zavřené, důvodem jsou mezinárodní závody

Od čtvrtka 25. do neděle 28. února se v jabloneckých Břízkách, v lyžařském areálu Kolečko, uskuteční FIS mezinárodní závody v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Ski Klub Jablonec získal na pořádání závodů výjimku Ministerstva zdravotnictví. Proto bude lyžařský areál včetně závodních tratí od čtvrtečního poledne do nedělního odpoledne pro veřejnost uzavřený. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská Železný Brod podpořila nemocnice

Spolu to dáme! ZŠ Pelechovská podpořila nemocnice Děti ze ZŠ Pelechovská Železný Brod podpořily lékaře a sestřičky z místních nemocnic nejen z covidových oddlělení. Spolu s učitelkami pečené dobroty, dárečky a obrázky rozvezly do nemocnic v Semilech, Jablonci, Liberci, Turnově a Tanvaldu. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Únorové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Stačí tahat za lano. Turisty přes Nisu přepraví transborder
Dosavadní bilance zimní sezony v Krkonoších: desítky mrtvých zvířat

Nejčtenější články

22.02.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Železném Brodě
23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
22.02.: Jak vypadá jedna běžná směna ZZS Libereckého kraje v únoru 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT