FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

18.12.2011 11:35:19 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnický vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Sníh, který v pátek zasypal Krkonoše pomohl vytvořit krásnou vánoční atmosféru na jednom z nejstarších a největších vánočních jarmarků v České republice. Na jilemnickém Masarykově náměstí jej započal hned v sobotu ráno zdravicí vládce hor Krakonoš.

Novodobá historie jilemnického jarmarku se píše od roku 1996, kdy Jilemničtí navázali na tradici trvající více než 500 let. Celé náměstí i přilehlé ulice zaplnily stánky s typickým jarmarečním zbožím i regionálních výrobků. Málokdo odolal vůni, která se linula z mnoha stánků z občerstvením. Pořadatelé připravili pro děti i dospělé bohatý celodenní kulturní program. Na podiu před radnicí se střídali nejrůznější žánry, od vystoupení žáků základních škol, přes dámy z Jilemského spolku paní a dívek, které předváděly dobovou módu, po vokálně instrumentální soubor Satori z Poniklé.

Návštěvníci jarmarku hojně využili jedinečné příležitosti, zpřístupnění radniční věže. Mohli si tak prohlédnout unikátní hodinový stroj a ti odvážní vystoupat po točitém schodišti a žebříku do kopule věže, kde se jim vedle zvonů naskytl nevšední pohled na město a částečně i Krkonoše.

V rámci Vánočního jarmarku byla také otevřena Tržnice řemesel v zrekonstruovaném objektu Jilemnického pivovaru. Program zakončil tradiční ohňostroj. Na všechen ten mumraj samozřejmě dohlížel celou dobu sám vládce hor Krakonoš.

Kompletní kulturní program jilemnických vánočních trhů: 8.25 Zdravice Krakonoše, 8.30 Žáci ZŠ Komenského, 9.00 Žáci ZŠ Jana Harracha, 9.30 ZUŠ Jilemnice, 10.00 Jak kašpárek zachránil vánoce - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 10.45 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.00 Dechová hudba Jilemničanka, 12.30 Paul Dance Jilemnice, 13.00 Jak se peče pohádka - loutková pohádka Divadlo Cirkus Žebřík, 13.45 ZUŠ Jilemnice, 14.15 Dámská kapela Herky - repertoár se skládá výhradně z vlastních písní nezařaditelného žánru na pomezí městských odrhovaček, kramářských písní a folku, 15.30 Paul Dance Jilemnice, 16.00 Satori - vokálně instrumentální soubor z Poniklé, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

FOTO: Adventní neděli ve Vrchlabí zakončila koncertem Petra Janů

FOTO: Turnovské vánoční trhy lákaly na zboží i kulturní program

Na skleněném jarmarku ukázali křehkou krásu

Kompletní přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a Podkrkonoší

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní okénka s betlémy v Kittelově domě v Krásné

Společensko-kulturní prostor Kittelova muzea nabízí v rámci současných proti pandemických opatření od neděle 29. listopadu 2020 výstavu v oknech. Připravena jsou nasvícená výstavní adventní okénka, ve kterých mohou lidé v přízemí Kittelova domu spatřit patnáct betlémů ze sbírky pana Ivana Tišnovského z Vysokého nad Jizerou. Více podrobností

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
VIDEO: Začátek adventního času 2020 v Turnově
FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
Semilská lávka k poště má být dokončena 30. listopadu
Vláda od 3. prosince uvolní opatření. Znovu se otevřou obchody i služby

Nejčtenější články

27.11.: Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
29.11.: FOTO: Vánoční strom v Semilech se rozzářil i bez slavnosti
27.11.: Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT