FOTO: K70 illegal se účastnilo pět družstev, nejrychlejší Spartak Police

04.04.2018 19:51:57 | Autor: zh, pjs, jv | Rubrika: SPORT | Obce: Benecko,Krkonoše

FOTO: K70 illegal se účastnilo pět družstev, nejrychlejší Spartak Police

Letošní závod K70 illegal se konal 31. března již po čtyřiadvacáté. Nikdo ze zakladatelů si v roce 1995 nepomyslel, že se toto tradiční loučení se zimou tak dlouho udrží. Letos startovalo pět družstev a nejrychlejšího času dosáhl tým Spartak Police nad Metují.

Součástí sportovního zápolení byl i společenský závod poslední mazání za účasti pěti dvojic, když nejrychlejší byla dvojice Jan Paulů a Míša Háková.

Průběh závodu K70 illegal už jako pořadatel líčí Josef Vejnar:

Pan Trpišovský nám poskytl zázemí na hotelu Žalý a tam se také každé družstvo odprezentovalo. Předpověď počasí nebyla pro lyžaře příliš příznivá, mělo být nad nulou a pršet. Přesto se nás sešlo pět družstev, aby uctilo památku slavných postav našeho českého lyžování - Mistra Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Tato akce je také součástí celoroční soutěže Vrchlapák 2018 a uspořádal ji DDM Pelíšek ve spolupráci s firmou JOVE, vyrábějící kolečkové lyže.

Na startu nechyběli loňští obhájci prvenství družstvo ČKS SKI Jilemnice, vedené svým kapitánem Václavem Hamanem a trenérem Karlem Randákem, Janem Martinem, se dvěma děvčaty - juniorskou reprezentantkou Pavlínou Votočkovou a Káťou Janatovou, českou reprezentantkou do 23 let, PhDr. Jiřím Suchým a výborným lyžařem Radkem Šretrem a juniorem Pepou Provazníkem. Další družstva už neměla ve svých řadách taková jména, ale spoléhala na vyrovnanost všech členů, ať už to bylo družstvo z Police se svým kapitánem Janem Pohlem, Jiřím Beranem ml., Jirkou Fulkou, Mirkem Hornychem, Petrem Ehlem, Pavlem Jiráskem, Dušanem Hejlem a bratry Jansovými. V neposlední řadě startovalo družstvo ČSK Vysoké nad Jizerou v sestavě Josef Vejnar, Petr Nesvadba, reprezentační trenér ženského biatlonového družstva Zdeněk Vítek, Jan Paulů, bývalý reprezentant v biatlonu Jaromír Šimůnek a nejmladší účastník 11letý Marek Rieger se svým otcem Jirkou.

V 8 hodin byl start zdokumentován fotografem Zdeňkem Horákem. Opětovně zmeškal start Zdeněk Vítek, který každou chvíli očekával narození prvního potomka a odskočil si doslova z porodnice, takže vystartoval v 8:35. Nebyl však sám, obdobně nestihli start závodníci z dalekého Sokola Senohraby a vyjeli až v 9 hodin.

Pro ně to byl na rozdíl od Zdeňka Vítka, který si udržuje stále výbornou fyzičku, celodenní výlet. Zdeněk nás všechny až na Honzu Paulů dojel a do cíle dorazil jako druhý! Vzhledem k mokrému sněhu a množství jehliček hlavně ve stopě z Benecka se nedaly očekávat žádné rekordní časy. Navíc na hřebenech se k tomu vlezlému sychravému počasí přidala silná mlha, místy nebylo vidět na víc než dvě tyče. Na toto doplatilo družstvo z Vysokého, které ztratilo 10 minutový náskok ze Zlatého návrší blouděním přes Sněžné Jámy, Vysoké kolo, Mužské a Dívčí kameny a při příjezdu na Špindlerovku s ním již byli pohromadě první závodníci z Police a Jilemnice, kteří našli správnou trať přes Martinovku a Petrovku.

Na trati bojoval až na Labskou boudu a Špindlerovku 11 letý Mareček Rieger, který vystartoval o něco dříve a po přejezdu Studniční hory zamířil plánovaně domů do Strážného, i tak to byl obdivuhodný výkon. S dílčími problémy se potýkalo snad každé družstvo. Pepa Provazník zlomil svoji lyži a obětavě ji zapůjčil Radku Šretrovi, kterému se na stejné muldě přihodilo totéž. Pro Pepu tak závod předčasně skončil. Překvapivě nejrychlejší sníh byl od Klínovek do Špindlu a i stoupání na Mísečky se dalo rychle vyjet díky firnu, který se příliš nebořil.

Závod K70 illegal a závod dvojic Poslední mazání<br />Autor: Zdeněk Horák

Při vyhlášení v hotelu Žalý si všichni odnesli hodnotné ceny a vítězné družstvo obdrželo putovní pohár s vyrytými vítěznými kluby od roku 1995.

Konečné pořadí:
1. Spartak Police 5:47 -  penalizace 30 minut
2. ČKS SKI Jilemnice 5:53 - bonifikace 20 min, penalizace 30 minut
3. ČSK Vysoké 5:57 - penalizace 50 minut
4. Olfin SKI team Trutnov 7:08 - penalizace 50 minut
5. Sokol Senohraby 9:05 - penalizace 70 minut

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Lyžařskou sezonu běžkařů zakončil šampionát na Mísečkách
Pietní akce se koná na Den Horské služby v Krkonoších
Ohlédnutí za lyžařskou sezonou po Vasově běhu 2018
Na šampionátu dorostu i poháru dospělých se dařilo lyžařům z Jilemnice
Obhájit vítězství na J 50 se podařilo Pedersenovi, Smutná druhá
FOTO: Na hlavní trati Jilemnické padesátky byl nejrychlejší Jiří Ročárek

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 35 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Petr Beitl rezignoval na svoji funkci krajského zastupitele

Petr Beitl na úterním zasedání krajského zastupitelstva podal rezignaci na mandát zastupitele Libereckého kraje a předsedy výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. Důvodem je jeho zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letošních volbách. Podle svých slov je připraven se jako poslanec dál podílet na projektech Libereckého kraje. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by jeho náhradník měl složit slib na příštím zasedání. Výsledky parlamentních voleb

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově rozdělovali dotace z druhé výzvy kulturního fondu
Vzácnou Měsíčnici hledejte na přírodní památce Líska
Hasiči-lezci plnili v Semilech a okolí náročné úkoly
Programy na Krkonošské železnici zvedly zájem o Pojizerský Pacifik
Dalmach byl proti Chotěboři blízko první výhře, nakonec má jen bod

Nejčtenější články

24.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. podzimního kola
24.10.: Turnovští basketbalisté se v nové sezoně vezou na vítězné vlně
24.10.: Na 27. ročníku Jilemnického krosu byl nejrychlejší Ondřej Pilař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT