FOTO: Kolo pro život poprvé startovalo pod dohledem Krakonoše

11.07.2011 17:40:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Krkonoše

FOTO: Kolo pro život poprvé startovalo pod dohledem Krakonoše

Osmý závod horských kol seriálu Kolo pro život se konal v sobotu 9. července poprvé v Krkonoších. Z vrchlabského náměstí odstartovalo na 52 a 37 kilometrů více než 800 cyklistů. Mládež závodila ve vloženém závodě Junior Trophy na ploše vrchlabského letiště.

V hlavním závodě na 52 kilometrů zvítězil bývalý silniční profesionál Jan Hruška o víc než půl minuty před Kristiánem Hynkem z MTB teamu České spořitelny a před svým oddílovým kolegou z Nissan Dolák Janem Fojtíkem už měl vítěz náskok přes tři minuty. Hynka přitom zazlobila technika v podobě spadlého a překrouceného řetězu při sjezdu z Tetřevích bud k Lánovu, v samém závěru měl zase Hruška defekt, takže oba nejlepší závodníci na konci trati museli zvolnit tempo. Mezi ženami byla na 52 kilometrů nejrychlejší Karolína Kalašová z Rubena Birell, která dosáhla 80. času absolutně.

Ježek, Dlask a Rygl tentokrát chyběli mezi nejlepšími

Dalšími známějšími závodníky v početném poli 470 cyklistů byli třeba Václav Ježek, který ale v průběhu závodu z vedoucí trojice odpadl a dojel nakonec 25. nebo cyklokrosař Radomír Šimůnek mladší, který dojel osmý. Hlavního závodu se účastnili i bývalý reprezentant v severské kombinaci Ladislav Rygl a nedávný vítěz Vysockého MTB maratonu  - cyklokrosař Petr Dlask, kteří dorazili do cíle ve Vrchlabí těsně za sebou na 15. a 16. místě.

Na kratší 37 kilometrové trati vyhrál Jakub Šulc (Bike and Ski Bakajda) před Jakubem Hebelkou závodícím v dresu Carla.Kupkolo.cz, ale jinak dorosteneckého lyžařského reprezentanta ČKS SKI Jilemnice. Třetí dojel Jan Vetterle, mezi ženami dosáhla nejlepšího času patnáctiletá Anna Sixtová (Eleven team Příchovice), jinak též úspěšná lyžařka, ale ze Seby Tanvald.

Na letišti vládla příjemná atmosféra

Trasa hlavního závodu vedla z Vrchlabí přes vrch Žalý do nejznámějšího turistického centra českých hor Špindlerova Mlýna. Odtud se stáčela zpátky k jihu, a přes Strážné a Tetřeví Boudy zakončila svou pouť v cílovém prostoru na vrchlabském letišti v Lánově. Náročnost tratě byla dána především převýšením 1745 metrů. Široké lesní cesty s asfaltovým a šotolinovým povrchem pro změnu kompenzovaly těžce nastoupené metry. Zajímavostí bylo, že povel ke startu dal v pravé poledne sám vládce hor Krakonoš pokynutím sukovice.

Atmosféru prvního velkého závodu v Krkonoších si podle pořadatelů pochvalovala většina závodníků. Na občerstvovacích stanicích se místní lidé prezentovali v dobových krojích a závodníkům dali ochutnat spousty krkonošských specialit. V cílovém prostoru na letišti došlo až k neuvěřitelně hladké symbióze velkého sportovního podniku, jakým je Kolo pro život a běžného leteckého provozu. Trať závodů Junior Trophy dokonce vedla schválně kolem jednoho z vystavených letadel.

Seriál Kolo pro život znovu pokračuje 23. července ve Velké Chuchli při tradičním Praha - Karlštejn Tour České spořitelny.

Výsledky Vrchlabí - Špindl tour:

52 km: Muži: 1. Hruška (Nissan Dolák) 1:45:36,9, 2. Hynek (Česká spořitelna - Specialized MTB team) - 37,3, 3. Fojtík (Nissan Dolák) - 3:01,8, 4. Hejduk (Top Ten Trek) -4:16.0, 5. Vokrouhlík -5:00.3, 6. Boudný (Česká spořitelna - Specialized MTB team) -6:44.6. Ženy: 1. Kalašová (Rubena Specialized) 2:15:42,1, 2. Kyptová - 21,6, 3. Kottová (obě Nissan Dolák) - 25,8.

37 km: Muži: 1. Šulc (Bike and Ski Bakajda) 1:32:54,0, 2. Hebelka (Carla.Kupkolo.cz) -1:35,6, 3. Vetterle - 3:03,7, 4. Vaníček (BAC Bakako ZV80) -3:38.5, 5. Solnička (Cyklo Klub Bendl Vysoké Mýto) -4:12.8, 6. Novák -7:55.0. Ženy: 1. Sixtová (Eleven team Příchovice) 1:57:17,5, 2. Pechoutová - 17,1, 3. Líkařová (obě Rubena Specialized) - 3:43,7.

Junior Trophy: Odstrkovadla: 1. Hlaváček - 1. Jurkuláková. Děti do 5 let: 1. Tomica - 1. Šretrová. Děti 5 - 7 let: 1. Kunčík - 1. Půbalová. Děti 8 - 9 let: 1. Půlpán - 1. Kadlecová. Děti 9 - 11 let: 1. Krýda - 1. Eliášová. Děti 12 - 13 let: 1. Doležal - 1. Bejdáková. Kompletní výsledky najdete zde 

Promočenou trať maratonu projel nejrychleji cyklokrosař Petr Dlask

Další zpravodajství z cyklistiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji

Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.

Šestnáctý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody opět vyhlašuje oblíbenou fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky a hledá nejkrásnější snímky tohoto pohoří pro vznik benefičního kalendáře. Do šestnáctého ročníku mohou zájemci zaslat maximálně čtyři fotografie Jizerských hor, a to nejpozději do 5. června 2026. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kominíky a jejich řemeslo představí Eva Bažantová
Maloskalské volejbalistky slaví historické vítězství, muži nejhůř třetí
Turistické cíle v Českém ráji loni přilákaly statisíce návštěvníků
V lomnickém muzeu se bude modelařit v dílničkách
Divokou Severní Makedonií provede Pavla Bičíková

Nejčtenější články

25.03.: Velikonoce ve Fabrice. Trhy, zvířátka i první pohled do expozice bicyklů
24.03.: V turnovské knihovně chystají Noc s Andersenem 2026
24.03.: Velikonoční trh na krajské náplavce nabídne to nejlepší z regionu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT