FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistů

26.06.2012 14:10:48 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistů

Jeden ze závodů horských kol seriálu Kolo pro život zavítal po roce opět do Krkonoš. Slunečné počasí a skvělá atmosféra přilákaly v sobotu 23. června více než tisícovku cyklistů. Roli favorita hlavního závodu splnil mistr v MTB maratonech Kristián Hynek.

Pro zázemí závodu 2. ročníku závodu Vrchlabí-Špindl Tour Škoda Auto 2012 využili pořadatelé, stejně jako pro doprovodné akce, opět atraktivního prostředí vrchlabského letiště. Dopoledne závodili děti a mládež v kategorii Junior Trophy. Hlavní závod na 50 a 35 kilometru startoval pod dohledem vládce hor Krakonoše z náměstí T. G. Masaryka v pravé poledne. O půl hodiny později následovala Fitness jízda, kterou absolvovaly i celé rodiny s dětmi.

V cíli na ploše letiště přivítali diváci jako prvního novopečeného mistra Evropy v MTB maratonech Kristiána Hynka, v barvách týmu Česká spořitelna-Specialized M, v čase 01:39:06.6. V těsném závěsu dojel Jan Jobánek (Merida Biking Team) a třetí závodník Václav Ježek (Alpine Pro -Author Team). Nejrychlejší ženou na nejdelší trati byla Michaela Procházková (Cyklotrenink. Com), druhá dojela Denisa Stodůlková (Česká spořitelna -Specialized MTB) a třetí Jana Šimánková (Bikeclinik Conandale).

Kristián Hynek s Janem Jobánkem si vytvořili náskok před svými soupeři při prvním stoupání na Žalý. „S Honzou jsme po celý závod vzorně spolupracovali a navyšovali náskok, v závěrečném sjezdu jsem poodjel a udržel si náskok až do cíle," popsal úspěšný závod Kristián Hynek.

FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistůPořadatelé Kola pro život myslí nejen na závodníky a jejich doprovod, ale i ostatní návštěvníky. Ve Vrchlabí mohli například navštívit dětský koutek, půjčit si elektrokolo, prohlédnout historická letadla nebo se zúčastnit divácky atraktivní soutěže ve šplhu na pivní přepravky. S náročnou organizací tak velkého závodu se na výbornou, stejně jako při prvním ročníku, vypořádali pořadatelé z místní agentury „Efa".

Kompletní velmi rozsáhlou fotogalerii ze závodu najdete zde. Kompletní výsledky z tratě 50 km si můžete stáhnout v příloze v pdf.

FOTO: Dálkový pochod Krakonošova stovka si letos připsal rekordní účast

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky na 50 km

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.

Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Štěpánek trefil pro Jablonec EvropuSouboj o konečné čtvrté místo ve Fortuna:lize nakonec vyšel lépe Jablonci, kterému stačila remíza s Baníkem, zatímco Liberec prohrál v Plzni. Remízový gól vstřelil za Jablonec obránce Štěpánek, pro nějž to byl první ligový gól. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky
Semilské kulturní léto 2020
Vandráci – Vagamundos aneb Liška a Révai na cestě střední Amerikou
Frýdlant opět láká návštěvníky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT