FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistů

26.06.2012 14:10:48 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistů

Jeden ze závodů horských kol seriálu Kolo pro život zavítal po roce opět do Krkonoš. Slunečné počasí a skvělá atmosféra přilákaly v sobotu 23. června více než tisícovku cyklistů. Roli favorita hlavního závodu splnil mistr v MTB maratonech Kristián Hynek.

Pro zázemí závodu 2. ročníku závodu Vrchlabí-Špindl Tour Škoda Auto 2012 využili pořadatelé, stejně jako pro doprovodné akce, opět atraktivního prostředí vrchlabského letiště. Dopoledne závodili děti a mládež v kategorii Junior Trophy. Hlavní závod na 50 a 35 kilometru startoval pod dohledem vládce hor Krakonoše z náměstí T. G. Masaryka v pravé poledne. O půl hodiny později následovala Fitness jízda, kterou absolvovaly i celé rodiny s dětmi.

V cíli na ploše letiště přivítali diváci jako prvního novopečeného mistra Evropy v MTB maratonech Kristiána Hynka, v barvách týmu Česká spořitelna-Specialized M, v čase 01:39:06.6. V těsném závěsu dojel Jan Jobánek (Merida Biking Team) a třetí závodník Václav Ježek (Alpine Pro -Author Team). Nejrychlejší ženou na nejdelší trati byla Michaela Procházková (Cyklotrenink. Com), druhá dojela Denisa Stodůlková (Česká spořitelna -Specialized MTB) a třetí Jana Šimánková (Bikeclinik Conandale).

Kristián Hynek s Janem Jobánkem si vytvořili náskok před svými soupeři při prvním stoupání na Žalý. „S Honzou jsme po celý závod vzorně spolupracovali a navyšovali náskok, v závěrečném sjezdu jsem poodjel a udržel si náskok až do cíle," popsal úspěšný závod Kristián Hynek.

FOTO: Kolo pro život přilákalo do Vrchlabí více než tisíc cyklistůPořadatelé Kola pro život myslí nejen na závodníky a jejich doprovod, ale i ostatní návštěvníky. Ve Vrchlabí mohli například navštívit dětský koutek, půjčit si elektrokolo, prohlédnout historická letadla nebo se zúčastnit divácky atraktivní soutěže ve šplhu na pivní přepravky. S náročnou organizací tak velkého závodu se na výbornou, stejně jako při prvním ročníku, vypořádali pořadatelé z místní agentury „Efa".

Kompletní velmi rozsáhlou fotogalerii ze závodu najdete zde. Kompletní výsledky z tratě 50 km si můžete stáhnout v příloze v pdf.

FOTO: Dálkový pochod Krakonošova stovka si letos připsal rekordní účast

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky na 50 km

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 53 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Do Jizerských hor vracejí geneticky původní dřeviny a zachraňují místní rašeliniště. To jsou hlavní cíle projektu s názvem Obnova evropsky významné lokality Jizerské smrčiny, na kterém spolupracuje Jizersko-ještědský horský spolek a Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. V průběhu tří let bude vysázeno 14 100 sazenic smrků ztepilých, jedlí i listnatých dřevin a vybuduje se 60 přehrážek, které zmírní negativní účinky rychlého odtoku vody. Více podrobností na Našem Jablonecku

Oba turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Z posledního rozboru vyhotoveného 11. listopadu 2019 je zřejmé, že pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům a jsou pitné.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Jilemnici slavnostně otevřou rekonstruovanou Žižkovu ulici
Proti Wizards si Dalmach připsal druhou výhru sezony
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Hrad Vítkovec u Milčanského rybníka zničila třicetiletá válka
Soutěž Památka roku ocení nejlepší rekonstrukce historických staveb

Nejčtenější články

20.11.: Praha našla Vánoční strom, vyrostl v Semilech
19.11.: FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
18.11.: Přepeře zakončily podzim těsnou porážkou se Zápy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT