11.11.2012 11:11:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

Kanonýrské probuzení Petra Zboroně proti Skalici znamená, že Košťálov neskončil po podzimní části v krajském přeboru na posledním místě. Výhrami v závěrečných dvou kolech se košťálovští fotbalisté dostali s 9 body na 13. místo před Sedmihorky.

Domácí vedli nad Skalicí 2:0 už za sedm minut, ale poté se stroj zadrhl a soupeř mohl i vyrovnat. Hlavní zásluhu na vítězství jasně měl čtyřgólový střelec Zboroň.

V dalších zápasech krajského přeboru Jablonec nad Jizerou porazil 1:0 Doubí, Sedmihorky prohrály 0:2 v Doksech a rezerva Turnova vyhrála 4:0 v Desné. Podrobnosti k těmto zápasům samostatně zde.

Košťálov - Skalice 4:1 (2:0)

Ve 3. minutě Poledník dával balon mezi obránce na nabíhajícího Zboroně, který střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre utkání. V 7. minutě zaváhal obránce Skalice, míče se zmocnil Zboroň, udělal ještě kličku brankáři a pohodlně zvýšil na 2:0! Poté se mnoho příležitostí neurodilo, pouze byl ve 37. minutě vyloučen skalický Benc. Těsně před koncem první půle mohl Zboroň postupovat sám na brankáře, ale stopeři se stihli vrátit.

Fotbal krajský přebor, utkání Košťálov - Skalice<br />Autor: Zdeněk Matura

V 54. minutě hosté i v deseti hráčích snížili, když nedůslednost domácí obrany potrestal Šíma. O minutu později Poledník nahrál Sádkovi, a ten střelou ze za vápna orazítkoval tyč domácí branky. V 63. minutě střela ze za vápna skalického Martínka jen prosvištěla nad domácí brankou. V 74. Sádek mohl rozhodnout, ale v obrovské šanci tváří v tvář brankaři selhal.

V 80. Poledník dával krásný balon na Sádka, který byl zcela volný před brankou, ale opět selhal a ani nedokázal trefit branku. V 84. minutě Janata od lajny našel přihrávkou do vápna hlavu Zboroně, který zkompletoval hattrick. Za další dvě minuty dával balon na Zboroně Jung, a kanonýr dne zakončil akci svojí čtvrtou brankou.

„Pro nás šlo o velice důležité vítězství. Ale opět jsme z toho udělali drama, když jsme vedli 2:0 a hráli proti oslabenému soupeři a přesilovku nedokázali využít. Šancí rozhodnout utkání dříve jsme měli dostatek a hlavně se v nich objevoval Jakub Sádek, který pokaždé selhal. Poklonu za dnešní výkon si zaslouží Zboroň," doplnil k utkání vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 3., 7., 84. a 86. Zboroň - 54. Šíma. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (37. Benc). Diváků: 90. Košťálov: Průcha - A. Koldovský (67. F. Piry), Kašpar, Jung, Otmar - K. Janata, Cerman, Klazar, Poledník (89. Kmínek), Sádek (78. Stehlík) -  Zboroň. Otevřít fotogalerii z utkání